Skocz do zawartości

Astra - spadek sygnalu na niektorych transponderach


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli załapałeś kanał z logo Astry, to pewnie zamiast Astry 1 z 19,2° wschód, złapałeś Astrę 3 z 23,5° wschód, bo tam są takie kanały testowe z logo Astry. Sprawdź ustawienie anteny i konwertera. Jeśli jedne częstotliwości odbierają, a inne nie, to po prostu jest niedokładnie ustawiona antena (zakładając, że w ogóle złapałeś coś z Astry 1, bo jeśli to jednak była Astra 3, to znaczy, że drugi konwerter jest w ogóle za bardzo przesunięty do brzegu anteny lub antena jest za bardzo przekręcona na wschód).

Numery transponderów na liście w tunerze nie pokrywają się z tymi na satelicie.

 

P.S. Nie z jednej satelity, tylko z jednego satelity :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Te kilka transponderów od pewnego czasu nadaje z nieco niższą mocą sygnału, szczególnie jest to odczuwalne na układach zez na antenach 80 cm i mniejszych. Co do Twojego problemu to najwyraźniej jest tak, że wymieniony przez ciebie tuner ma słabszą głowicę niż ten od TNK i dlatego taki efekt jest widoczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po zmianie transpondera przez tv trwam spadł mi drastycznie sygnał tej telewizji mam czerwoną kreske z 2-4 sila sygnału .Moja antena to stara aluminiowa 110 cm ,astra jest na zezie z centralnym hot birdem i syriusem .Mieszkam koło Tarnowa jeśli są osoby z okolic Tarnowa to intresują mnie informacje czy u nich wystąpiły po przeniesieniu na inny transponder podobne objawy i jak sobie z nimi poradziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ja mam trochę inny problem. Na karcie dvb Mystique SaTiX-S2 Sky mam problem z odbiorem częstotliwości powyżej 12600, o dziwo na dekoderze od TNK odbiór z tych częstotliwości jest bezproblemowy. Zaniki sygnału miałem też na starej karcie Twinhan 1028.

Już się problem rozwiązał, a pomogło... obniżenie jakości sygnału, kiedy miałem 7-8 dB to nie łapało tych transponderów a przy 5-6 db łapie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Właśnie ustawiłem Antenę na Astrę 19.2 (nie zez tylko antena z pojedynczym konwerterem) i zastanawiam się dlaczego np. na transponderze, na którym jest Servus TV HD mam wszystko na full a już np. na Anixe HD jakość tylko 71-74%. Czy na Astrze są takie dużo słabsze transpondery, czy raczej mam bład w ustawieniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli mówisz o TP 10,773H, to masz raczej źle ustawioną antenę, bo to nie jest słaby TP.

 

Praktycznie wszystkie TP na 19,2E powinny mieć siłę ok. 90%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodziło 10.773H. Z tym, że nie siłę a jakość. Na Arivie 200 w większości transponderów dvb-s2 mam jakość 85% (czyli na Arivie jest to max) a na 10.773H od 72-76%. Poprawiałem jeszcze skręt konwertera, elewację, azymut ale więcej nie wyciągnę na tym tp. Siła wszędzie 90%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak DVB-S2 ale ja zauważam bardzo duże różnice w jakości na poszczególnych transponderach DVB-S na Opticum 4060. siła wszędzie 90% ale jakość na 10.862 H (TVP) to aż 86% natomiast jakość np. na 12.480 V (Sport1) to tylko 77%. 12.460 H (OJOM) też tylko 78-79%. nie da się więcej uzyskać choćbym nie wiadomo jak kręcił. pamiętam, że na dawnych parametrach DELUXE MUSIC też było tylko 75-76 %. Astrę mam centralnie ustawioną, różnice wynoszą jak widać nawet 9-10%. HB mam z zeza i w zasadzie wszystkie tp. są bardzo wyrównane (80-83 %).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Alcatraz, muszę widzę uzupełnić swoją wypowiedź i skoro nie pisałem o parametrze Quality (jakość), to znaczy, że u mnie ta wartość wynosi ZAWSZE 100%.

 

Co prawda mam centralnie ustawiony konwerter Inverto Black Ultra, ale to nie powinno bardzo decydować o różnicach w parametrach odbioru, prędzej przekątna anteny.

 

U mnie na Astrę "patrzy" dziewięćdziesiątka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierniki to z reguły powinny mieć włączone tłumienie bo bez to od razu wyskakuje 100% na wszystkim (na satelitach takich jak HB czy Astra). Z tłumikiem pokazują 50-60% ale wtedy można precyzyjnie ustawiać. Na tunery nie patrzę bo każdy pokazuje według innych zasad i innego oprogramowania. Jak podłączę starego Fergusona (7318 chyba) to też mam wszędzie 100% jakości i siły sygnału. Dlatego chodziło mi razcej o różnicę między transponderami i to co napiał lotus jakby potwierdzało moje obserwacje. Może być jeszcze tak, ze coś lekko przysłania mi antenę... ale tylko na tym transponderze? Mało prawdopodobne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Miernik, którym dysponuję nie jest może jakimś ideałem, ale na potrzeby ustawienia anteny, śmiem twierdzić, że absolutnie wystarczający (Satlink WS-6912).

 

Zdaje sobie sprawę, że oprogramowanie dekoderów nie jest dobrym punktem odniesienia, ale kiedy wskazania podobne są na wszystkich urządzeniach, to sprawy, przyznasz, nabierają zupełnie innego wydźwięku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...