Skocz do zawartości

Odbior TNT SAT w Polsce


wsw70
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcialbyl zakupic we Francji dekoder TNT SAT zeby ogladac pakiet TNT w Polsce (Malopolska). Poniewaz nie znam sie wogole na tych zagadnieniach mam kilka pytan:

 

1. Czy odbiornik satelitarny (czasza, a w szczegolnosci konwerter) musza byc specjalnie pod TNT SAT czy tez jakas czasza "standardowa" do kupienia w Polsce bedzie pasowala? Co oznaczaloby "standardowa"?

 

2. czy ktos mose orientuje sie jakie powinny byc rozmiary czaszy w Polsce (podejrzewam, ze sugerowane we Francji 60 cm bedzie za male?)

 

3. rozumiem, ze "ograniczenie TNT SAT do terytorium Francji" oznacza w praktyce, ze dekodery sa dostepne tylko we Francji. Zadnego innego ograniczenia nie ma? (zastanawiam sie zreszta jakie mogoby byc poza ograniczeniem pokrycia przez nadajnik satelitarny)

 

Z gory dziekuje za pomoc,

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. czy ktos mose orientuje sie jakie powinny byc rozmiary czaszy w Polsce (podejrzewam, ze sugerowane we Francji 60 cm bedzie za male?)
Jeżeli masz antenę 60 cm - wystarczy. Sygnał z Astry 19.2E jak i z Atlantic Bird'a 5W jest dość silny w Polsce.

Co do aktywacji. Zasięgnij lektury ze stron domowych:

TNT Sat: http://www.tntsat.tv/

Fransat: http://www.fransat.fr/

 

Nie wiem, być może usługę można aktywować tylko na terenie kraju, dla którego oferta jest przeznaczona. Jeśli tak, to musisz mieć we Francji kogoś, kto kupi niezbędny tuner z kartą kodową i od razu tam aktywuje, a następnie prześle do Polski. Hmm, nie tak dawno byłem niedaleko Francji, mogłem się zatroszczyć o ten pakiet, a nawet do głowy nie przyszło... :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje (takze rafix). Automatyczne powiadowienie o odpowiedzi wyladowalo w spamie i przypadkiem je odkrylem :)

 

Nie bedzie problemu z zakupem we Francji, chodzilo mi raczej o moc sygnalu w Polsce.

Wybaczcie lamerskie pytanie ale czy konwerter na satelicie musi byc jakis specjalny, czy pojecie "konwerter do TV cyfrowej" objemuje wszystkie standardy?

 

Dzieki,

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja mam podobne zagadnienie do tematu dlatego pozwolę sobie odświeżyć.

 

W marcu kolega jedzie na roczne stypendium do CERNu, chce sobie zabrać jakąś polską platformę (TNK lub Cyfrę) i tutaj pytanie: jaki tuner sat kupić żeby bezproblemowo współpracował z owymi platformami, a także z TNT Sat zarówno tutaj (chce się osłuchać z językiem) jak i we Francji ? Rozważałem fergusona arivę 200 ale trzeba by dodatkowo moduł CAM dokupić, a tunery z dwoma czytnikami kart są w porównywalnej cenie co ariva + moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia większego jaki tuner wybierzesz do cyfry plus , praktycznie kazdy obługuje karty seca z odpowiednim oprogramowaniem tego tunera (wybranego) podobnie t tnk ale żeby odebrać TNT SAT już potrzebny moduł diablo cam 2.3 z odpowiednim wsadem innaczej nie da rady ogladać TNT SAT tylko na ich dedykowanym tunerze . Podsumuje tuner + diablo cam 2.3 i wtedy odbierzesz cyfrę lub TNK [lus TNT SAT:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co patrzyłem to dedykowany tuner do tnt sat idzie kupić za 100-150 euro, nawet taniej chodzą na ebay, a sam moduł diablocam kosztuje podobnie :/

 

Miałem cichą nadzieję, że wystarczy kupić tuner sat z dwoma uniwersalnymi czytnikami kart i będzie chodziło.

 

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niestety TNTSAT dziala tylko na dedykowanych tunerach oraz Diablo 2.3 (nie dziala na 2.2).

Konkurentem TNTSAT jest FranSat (http://www.fransat.fr/) ale ich karta chyba nawet na Diablo

nie chodzi.

 

Dla osoby jadacej do Francji : telewizja cyfrowa naziemna (TNT) pokrywa juz wiekszosc kraju

a ndaja to samo co TNTSAT tylko ze za darmo i ze zwyklej antenki. Tuner to cyfrowki naziemnej

mozna juz znalezc za 20 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Działa w opticum 9500 na jakiej zasadzie: masz wgrany soft czy wspomniany moduł cam? jestem na etapie zakupy opticum 9600 HD i czekam na tuner sat z Francji obsłgujący TNTSat (najtańsze badziewie jakie znalazł znajomy, łacznie ok 80 euro mnie będzie kosztować tuner z kartą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić opticum w hollexie ale nie bezpośrednio w sklepie tylko na aukcji (oferuje uniwersalny soft), będzie na tym chodziło czy trzeba wgrać pod inny system kodowania?

 

Nie znam się na tym, a nie chciałbym dać 600zł za tuner, wgrać źle softa, stracić gwarancję i mieć po tunerze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Niestety w moim przypadku nie udało się: kolega nadal nie wysłał mi karty TNTSat :( wybieram się w najbliższym czasie do Francji, może uda mi się kupić. z tego co mi znajomy pisał, to w wolnej sprzedaży nie ma samych kart, a jedynie zestawy dekoder i karta, a takiego "cuda" znajomy kupić mi nie chce :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Chcę kupić dekoder TNT SAT we Francji do odbioru pakietu w Polsce. Prosiłbym o odpowiedz czy przy zakupie, żadają jakiegoś dokumentu tożsamości potwierdzającego zamieszkanie kupującego w tym kraju (ograniczenie TNT SAT do terytorium Francji)? Karta sprzedawana z dekoderem jest ważna na cztery lata, czy jej aktywacja musi być przeprowadzona na terenie Francji, czy można ją śmiało aktywować w Polsce?

 

Z góry dziękuję za odpowedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To po co go kupowałeś plast2, Francuski ci się znudził? Daj ogłoszenie na Allegro, z dokładnym opisem. Ja telewizji polskiej nie ogłądam bo mi działa na nerwy. Oglądacz film i musisz słuchać lektora (40% utraty efektów dzwiękowych).

Maxsat co to znaczy: " karty po terminie powinny być zablokowane" Dostanę nową kartę czy trzeba będzie znowu kupować kolejny dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...