Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odbior TNT SAT w Polsce

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
195 odpowiedzi w tym temacie

#1 wsw70

wsw70

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 2 postów
  • Od: 16 wrz 2009

Napisano 16 wrzesień 2009 - 13:52

Witam,

Chcialbyl zakupic we Francji dekoder TNT SAT zeby ogladac pakiet TNT w Polsce (Malopolska). Poniewaz nie znam sie wogole na tych zagadnieniach mam kilka pytan:

1. Czy odbiornik satelitarny (czasza, a w szczegolnosci konwerter) musza byc specjalnie pod TNT SAT czy tez jakas czasza "standardowa" do kupienia w Polsce bedzie pasowala? Co oznaczaloby "standardowa"?

2. czy ktos mose orientuje sie jakie powinny byc rozmiary czaszy w Polsce (podejrzewam, ze sugerowane we Francji 60 cm bedzie za male?)

3. rozumiem, ze "ograniczenie TNT SAT do terytorium Francji" oznacza w praktyce, ze dekodery sa dostepne tylko we Francji. Zadnego innego ograniczenia nie ma? (zastanawiam sie zreszta jakie mogoby byc poza ograniczeniem pokrycia przez nadajnik satelitarny)

Z gory dziekuje za pomoc,
Wojtek

#2 Qrzysztof

Qrzysztof

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2636 postów
  • Od: 26 wrz 2007
  • LokalizacjaKraków

Napisano 23 wrzesień 2009 - 13:36

Warunkiem jest ustawienie anteny na satelitę Astra 1 (19.2E) lub Atlantic Bird 3 (5.0W). Nie wiem jak jest z aktywacją.

6Fp798D.gif
Prof7500,100cm,Inv.BlackUltra,SDRplay,SXT Lite 5
FMDX.pl - łowcy duktów - aktualny wykaz DAB/DAB+

#3 RafiX

RafiX

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5532 postów
  • Od: 15 sie 2006
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 23 wrzesień 2009 - 18:31

2. czy ktos mose orientuje sie jakie powinny byc rozmiary czaszy w Polsce (podejrzewam, ze sugerowane we Francji 60 cm bedzie za male?)

Jeżeli masz antenę 60 cm - wystarczy. Sygnał z Astry 19.2E jak i z Atlantic Bird'a 5W jest dość silny w Polsce.
Co do aktywacji. Zasięgnij lektury ze stron domowych:
TNT Sat: http://www.tntsat.tv/
Fransat: http://www.fransat.fr/

Nie wiem, być może usługę można aktywować tylko na terenie kraju, dla którego oferta jest przeznaczona. Jeśli tak, to musisz mieć we Francji kogoś, kto kupi niezbędny tuner z kartą kodową i od razu tam aktywuje, a następnie prześle do Polski. Hmm, nie tak dawno byłem niedaleko Francji, mogłem się zatroszczyć o ten pakiet, a nawet do głowy nie przyszło... :woot:
Nie spamuj! W przeciwnym razie podejmę merytoryczne rozważania, gdzie lepiej Ci przywalić?! W głowę, czy w piętę, oraz czy kijem krótkim, czy długim :lol:

#4 Benek80

Benek80

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 230 postów
  • Od: 28 mar 2008

Napisano 23 wrzesień 2009 - 19:28

Nic niw trzeba aktywować ja kupilem odbiornik w www.tvcorner.com i po podłaczeniu do satelity karta zaktywowala się w tym samym dniu ważna na 4 lata pozdrawiam :D
KIEDYDołączona grafika Dołączona grafika W Dołączona grafika

#5 wsw70

wsw70

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 2 postów
  • Od: 16 wrz 2009

Napisano 25 wrzesień 2009 - 14:49

Dzieki za informacje (takze rafix). Automatyczne powiadowienie o odpowiedzi wyladowalo w spamie i przypadkiem je odkrylem :)

Nie bedzie problemu z zakupem we Francji, chodzilo mi raczej o moc sygnalu w Polsce.
Wybaczcie lamerskie pytanie ale czy konwerter na satelicie musi byc jakis specjalny, czy pojecie "konwerter do TV cyfrowej" objemuje wszystkie standardy?

Dzieki,
Wojtek

#6 RafiX

RafiX

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5532 postów
  • Od: 15 sie 2006
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 25 wrzesień 2009 - 20:44

"konwerter do TV cyfrowej" jak najbardziej będzie odpowiedni. Przykładowo z tej strony, wszystkie modele LNB nadają się do zastosowania z każdą anteną satelitarną.
Nie spamuj! W przeciwnym razie podejmę merytoryczne rozważania, gdzie lepiej Ci przywalić?! W głowę, czy w piętę, oraz czy kijem krótkim, czy długim :lol:

#7 zuk87

zuk87

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Od: 15 lis 2009
  • LokalizacjaGeneva

Napisano 26 grudzień 2009 - 14:54

Ja mam podobne zagadnienie do tematu dlatego pozwolę sobie odświeżyć.

W marcu kolega jedzie na roczne stypendium do CERNu, chce sobie zabrać jakąś polską platformę (TNK lub Cyfrę) i tutaj pytanie: jaki tuner sat kupić żeby bezproblemowo współpracował z owymi platformami, a także z TNT Sat zarówno tutaj (chce się osłuchać z językiem) jak i we Francji ? Rozważałem fergusona arivę 200 ale trzeba by dodatkowo moduł CAM dokupić, a tunery z dwoma czytnikami kart są w porównywalnej cenie co ariva + moduł.
DVB-S: aktualnie brak :(
DVB-C: UPC CH pakiet Comfort z Canal+

#8 Benek80

Benek80

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 230 postów

Napisano 26 grudzień 2009 - 15:21

Nie ma znaczenia większego jaki tuner wybierzesz do cyfry plus , praktycznie kazdy obługuje karty seca z odpowiednim oprogramowaniem tego tunera (wybranego) podobnie t tnk ale żeby odebrać TNT SAT już potrzebny moduł diablo cam 2.3 z odpowiednim wsadem innaczej nie da rady ogladać TNT SAT tylko na ich dedykowanym tunerze . Podsumuje tuner + diablo cam 2.3 i wtedy odbierzesz cyfrę lub TNK [lus TNT SAT:)

#9 zuk87

zuk87

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • LokalizacjaGeneva

Napisano 26 grudzień 2009 - 16:53

z tego co patrzyłem to dedykowany tuner do tnt sat idzie kupić za 100-150 euro, nawet taniej chodzą na ebay, a sam moduł diablocam kosztuje podobnie :/

Miałem cichą nadzieję, że wystarczy kupić tuner sat z dwoma uniwersalnymi czytnikami kart i będzie chodziło.

Dzięki za odpowiedź

#10 arfel

arfel

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 10 postów
  • Od: 03 sty 2010

Napisano 22 styczeń 2010 - 16:25

Niestety TNTSAT dziala tylko na dedykowanych tunerach oraz Diablo 2.3 (nie dziala na 2.2).
Konkurentem TNTSAT jest FranSat (http://www.fransat.fr/) ale ich karta chyba nawet na Diablo
nie chodzi.

Dla osoby jadacej do Francji : telewizja cyfrowa naziemna (TNT) pokrywa juz wiekszosc kraju
a ndaja to samo co TNTSAT tylko ze za darmo i ze zwyklej antenki. Tuner to cyfrowki naziemnej
mozna juz znalezc za 20 euro.

#11 Benek80

Benek80

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 230 postów

Napisano 22 styczeń 2010 - 17:57

Dodam że na opticum 9500 hd też działa:) :brawo:

#12 zuk87

zuk87

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • LokalizacjaGeneva

Napisano 28 marzec 2010 - 14:30

Działa w opticum 9500 na jakiej zasadzie: masz wgrany soft czy wspomniany moduł cam? jestem na etapie zakupy opticum 9600 HD i czekam na tuner sat z Francji obsłgujący TNTSat (najtańsze badziewie jakie znalazł znajomy, łacznie ok 80 euro mnie będzie kosztować tuner z kartą).

#13 Benek80

Benek80

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 230 postów

Napisano 28 marzec 2010 - 15:28

wgrany soft alternatywny i działa bez zarzutu . Dodam ,że ten ich tuner włącza się bardzo bardzo powoli a jakość obrazu przez euro słaba. polecam przełożyć kartę do opticuma i git:)

#14 zuk87

zuk87

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • LokalizacjaGeneva

Napisano 29 marzec 2010 - 18:20

Mam zamiar kupić opticum w hollexie ale nie bezpośrednio w sklepie tylko na aukcji (oferuje uniwersalny soft), będzie na tym chodziło czy trzeba wgrać pod inny system kodowania?

Nie znam się na tym, a nie chciałbym dać 600zł za tuner, wgrać źle softa, stracić gwarancję i mieć po tunerze :(

#15 _WarLock_

_WarLock_

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • Od: 16 cze 2010

Napisano 16 czerwiec 2010 - 16:04

Witam,

i jak tam udalo sie ? ... bede wdzieczny za odpowiedz

chcialem zrobic dokladnie to samo - kupic najtanszy dekoder z nowa karta TNTSAT i przelozyc ja do opticum HD 9600

pozdr

#16 zuk87

zuk87

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • LokalizacjaGeneva

Napisano 25 czerwiec 2010 - 13:24

Niestety w moim przypadku nie udało się: kolega nadal nie wysłał mi karty TNTSat :( wybieram się w najbliższym czasie do Francji, może uda mi się kupić. z tego co mi znajomy pisał, to w wolnej sprzedaży nie ma samych kart, a jedynie zestawy dekoder i karta, a takiego "cuda" znajomy kupić mi nie chce :/

#17 Zielon

Zielon

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 4 postów
  • Od: 16 paź 2010

Napisano 16 październik 2010 - 16:18

Witam
Chcę kupić dekoder TNT SAT we Francji do odbioru pakietu w Polsce. Prosiłbym o odpowiedz czy przy zakupie, żadają jakiegoś dokumentu tożsamości potwierdzającego zamieszkanie kupującego w tym kraju (ograniczenie TNT SAT do terytorium Francji)? Karta sprzedawana z dekoderem jest ważna na cztery lata, czy jej aktywacja musi być przeprowadzona na terenie Francji, czy można ją śmiało aktywować w Polsce?

Z góry dziękuję za odpowedż.

#18 Benek80

Benek80

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 230 postów

Napisano 21 październik 2010 - 06:42

Na pewno nie możesz spokojnie kupić w sklepie internetowym i aktywacja następuje automatycznie po podłączeniu sygnału do satelity astra

#19 Mujek

Mujek

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 187 postów
  • Od: 28 maj 2007

Napisano 23 październik 2010 - 10:22

Sa sklepy internetowe gdzie spokojnie mozna zamowic TNT, Fransat lub Bis, np. s u r p i n . f r

#20 Zielon

Zielon

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 4 postów
  • Od: 16 paź 2010

Napisano 23 październik 2010 - 15:45

Dzięki za odpowiedż. Wynika z tego, że przy zakupie we Francji w zwykłym sklepie też nie powinni robić żadnych trudności. Dla zainteresowanych francuskimi platwormani polecam http://www.telesatellite.com/