Skocz do zawartości

Ferguson Ariva HD Combo


treviso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas była mowa o nagrywaniu jednego oglądaniu drugiego a nie nagrywaniu 2 kanłów to jest niemożliwe, ale tu jest tez pewna ciekawa rzecz :) nagrywając jeden kanał i oglądając drugi cały czas działa funkcjia Timeshift, ale niestety jezeli wezmiemy pause wznowimy obraz to obraz sie bardzo tnie za wolno wyswietla. Nie jestem w stanie powiedziec czy procesor w arivie nie wyrabia czy bufor odczyt i jednoczesnego zapius danych, bo w tym momecie mamy sytacje ze jeden kanał sie nagrywa a drugi do miejsca zarezerwowanego w Timeshift. Obliczyłem ze sekunda nagrania zajmuje 0,5Mb czyli mamy w sekundzie 2x zapis po 0,5Mb i taki sam odczyt jednoczesnie :)

 

Może w przyszłości jeśli możliwości techniczne arivy na to pozwolą bedzie taki soft który pozwoli nagrywac z 2 głowic, w arivie TT można tak robic i jeszcze 3 kanł ogladac pod warunkiem ze mamy 2 niezalezne kart jakiejs platformy chyba ze sa to kanały FTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sorry za może nieco głupie pytanie. Ale czy Ariva HD Combo obsługuje dyski typu 1,5TB? Bo na stronie Fergusona jest napisane, ze tylko fat32 do 750GB. Próbował może ktoś zobaczyć czy działają większe dyski? 750GB to jednak spore ograniczenie, bo większe dyski nie są drogie więc warto je ewentualnie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zastanawiam się nad kupnem tego tunerka do pokoju rodziców i mam kilka konkretnych pytań na jego temat:

 

1. Czy oprogramowanie obsługujące w czytniku kartę "Cyfry+" jest fabryczne czy nieoficjalne i jakie systemy obsługuje???

 

2. Czy karta "Cyfry+" w czytniku poprawnie dekoduje kanały "hd" (zakładamy oczywiście, że są wykupione :D )???

 

3. Czy są jakieś problemy z działaniem w czytniku karty klienckiej "splittera" "SmartWi", zaprogramowanej kartą "Cyfry+"???

 

4. Jak tuner radzi sobie z pracą w układzie karta "Cyfry+" lub karta kliencka "SmartWi" w czytniku i moduł "Cyfrowego Polsatu" w złączu "CI", w tym czy np. tuner odmawia dekodowania kanału kodowanego w "simulcrypcie", jeśli uprawnienia na niego są tylko na jednej z kart (takie problemy mam na "Globo HD S1" i tu chciałbym ich uniknąć :D )???

 

Dzięki za odpowiedź (niewykluczam pojawienia się kolejnych :D ) :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam ferguson hd ariva combo i dakupiłem telewizje na karte i sobie chwalę ,tylko mam problem jak ustawić fec 5/6 niby znalazł ale nie mam kanełów [ nsport,tvpsport,kino polska,tvn warszawa,religia--pozdrawiam--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Frazes:

Odpowiem na pytania które znam:

ad.2 Mam pełen pakiet Cyfry i nie ma problemu z kanałami HD. Jedyne to że dłużej się włączają ok 5 sek.

ad3. Mam Clone+ splitery WiFi i raz na jakiś czas- 2 tygodnie się zawieszają ale nie jest to wina dekodera na innym jest to samo. Wina spliterów.

Dodam że na tym tunerze przycina EPG a dokładniej opisy programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam takie pytanie:

Jestem użytkownikiem odbiornika Ariva Combo od tygodnia i na razie napotkałem następujący problem:

Kabel od wejścia satelity i wejścia TV naziemnej (DVBT) podłączony jest osobnymi kablami do wspólnego gniazda, z gniazda do zwrotnicy na dachu leci wszystko jednym kablem (ZWROTNICA TV-SAT/+DC/MEZON) a dalej osobnymi kablami do anteny SAT (monoblok) i do anteny naziemnej (szerokopasmowej).

Jak odpalam odbiornik na satelitę a następnie na TV naziemną to wszystko działa, natomiast jeżeli wpierw uruchomię TV naziemną to występuje BRAK SYGNAŁU, tak jak by nie było podawania prądu na antenę.

Czy ktoś spotkał się z czymś takim i może poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Wczoraj przy wgrywaniu nowego softu ze strony producenta, pasek postępu zatrzymał się przy 37%.

Tym samym soft się nie wgrał i po ok. pół godz zresetowałem odbiornik wyłącznikiem prądu z tyłu.

Tuner niestety padł, na wyświetlaczu jest napis BERR.

Czy można go jakoś reanimować?[/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie da się wejść do menu i wybrać ponownej aktualizacji to pewnie trzeba się skontaktować z serwisem fergusona, dane są na stronie producenta.

Chyba że odbiornik jest po gwarancji to można go otworzyć i zaktualizować przez RS ale to już trzeba być zaawansowanym w elektronice bo standardowo port RS w tym modelu nie jest wyprowadzony na zewnątrz. Trzeba podłączyć się do płyty tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! :smile:

Czy ma ktos moze taki wariant?

 

Czytnik kart: karta TNK lub MTVunltd

CI slot 1: modul Aston 2.18-2.23 i C+

CI slot 2: modul CP i CP

(Lub cos w tym typie, chodzi o to aby te 3 systemy chodzily poprawnie.)

 

Jak zachowuje sie dekoder? Hollex go raczej chwali: http://www.hollex.pl/odbiorniki-hd/odbi ... a-hd-combo. Czy to prawda? Bardzo bym prosil o pomoc? Juz wiele przezylem z roznymi dekoderami i szkoda mi poprostu nerwow juz...

 

Dziekuje za odpowiedz! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...