Skocz do zawartości

Ferguson Ariva HD Combo


treviso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Bardzo proszę zorientowanych w temacie o pomoc :)

 

Chcę zaktualizować oprogramowanie w moim Combo HD, ale nie wiem jak się za to zabrać - jaki soft, skąd pobrać, gdzie instrukcja itp.

 

1. Nastawiam się na obiór:

  • NC+ (karta z Cyfry+ po połączeniu się platform)
  • NC+ na kartę
  • DVB-T

 

2. Jak sprawdzić numer/wersję aktualnego softu?

 

3. Na stronie Fergusona jest kilka pozycji z softem, ale nie wiem, który wybrać - który jest właściwy?

 

4. Może powinienem wgrać jakiś inny soft - nie koniecznie firmowy, np czyjegoś autorstwa, zwłaszcza, że dekoder jest już po gwarancji?

 

5. Gdzie mogę znaleźć instrukcję, jak prawidłowo przeprowadzić całą operację aktualizacji softu.

 

 

Z góry dziękuję za każdą pomoc i pozdrawiam :)

Edytowane przez Mr. Orbita
Łączę z istniejącym wątkiem o tym modelu odbiornika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,sam korzystalem przez kilka lat z tego tunera.Na stronie producenta powinna byc ostatnia stabiln wersja.Pobrac na pendrivea,rozpakowac w Zipie,zainstalowac przywrocic ustawienia fabryczne.Polecam TNK SMARTHD na doladowanie do tego DVB-T i astra.Inne oprogramowania moga uszkodzic tuner.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Menu Ustawienia i tam Informacje o systemie.

3. Ostatnia wersja jest opisana jako S030, jest na samym dole w dziale do pobrania dla tego modelu na stronie Fergusona

4. Nie. Jeśli cokolwiek innego jest, to pirackie, na forum nie dyskutujemy na temat takich wersji.

5. Instrukcja aktualizacji jest dołączona w pliku PDF do oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mam Dekoder Ariva HD COMBO z pilotem RCU640 v.2


Proszę o informacje jak poprawnie zaprogramować pilot z TV aby działał poprawnie. Mam TV Samsunga. 
 
Zaprogramowałem ręcznie poprzez wciśnięcie TV przez 3s kod 0002. Pilot przekazuje sygnał do ponieważ pali się dioda od TV podczas wciśniecia przycisku, ale nic więcej się nie dzieje. Brak reakcji telewizora na przyciski pilota. tylko sygnał diody świadczy o połączeniu. 
Z góry dziękuje za pomoc. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisywałem inny kody, wybrałem opcje z wciskaniem co 1,5s vol+ pozniej vol- aby wpadł na poprawną czestotliwość i też nic.

Przy innych kodach nie ma w ogóle reakcji pilota na tv.

przy kombinacji ręcznej z kodem 0002 jest na tyle sukces, ze pali się dioda od TV przy wcisnieciu przycisku, ale nic więcej. Głownie zależy mi, aby chociaż tym pilotem uruchomić sam TV i poźniej go wyłączyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Na Arivie Combo HD mam siłę sygnału ok. 80%, natomiast jakość sygnału 0%. Niemniej jednak tuner wyszukuje kanały.

Antena dobrze ustawiona, kable i konwerter też OK. Dlaczego nie pokazuje mi na tym tunerze jakości sygnału?

Na innym tunerze, na tych samych ustawieniach jest i siła sygnału, jak również jakość.

Edytowane przez Barti
Satelity na pewno nie ustawisz. Możesz za to ustawić antenę satelitarną. ;-) Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam. Zakupiłem używany model tego tunera, ponieważ poszukuję drugiego dekodera do mojego splitera (pisałem o tym na innym wątku). Tuner jest bez pilota (jak na razie). Włożyłem kartę Cameleon i pokazuje mi się na TV, że kanały są kodowane. Oczywiście nazwy kanałów oraz ich miejsce jest stare, bo wyświetla się np. Canal + Gol, gdzie nawet nie pamiętam, żeby taki kanał był. Co może być nie tak, że nie mogę nic oglądać? Stary soft? Coś trzeba przeprogramować? Czy raczej mam wyrzucić na śmieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś zaczyna się dziać. Kilka programów już działa. Tylko nie wiem, dlaczego jest przeszło 1100kanałów? Np. BBC Earth jest na 1048 (tutaj działa) i jest także na 1053 (tutaj nie działa).

 

Jakaś lista gotowa pod nc+ jest gdzieś dostępna tak, by móc wgrać?

 

nakombinowałem coś i teraz znów nie ma nic. Pytanie- czy jak wpisuję parametry danego trsnpordera to musi on być na tym samym miejscu? chodzi mi o to częstotliwość np 10719 jest na tp110 http://www.lyngsat.com/packages/NC-.html . Tak musi być? czy może on być np na 109 ?

 

-------------------------------------

 

 

Witam. Ktoś mi powie co robię źle a co dobrze. powyżej podałem www gdzie są parametry tp.

Przykład:

-tp 116 tam gdzie jest bbc earth. U mnie w dekoderze te parametry sa na tp 7 i program ten i np tvp sport działa

- tp 119 gdzie są tvp 1 itp. u mnie na dekoderze te parametry są na tp 10 i nic nie działa. Jest tylko info o tym że kanał jest zakodowany.

Na części kanałów jest także info że brak lub słaby sygnał

 

Najpierw chciałbym aby wszystkie kanały działały a później będę sie bawił by je uporządkować.

 

Ktoś pomoże? Jeżeli jakieś programy już działają tzn że ja coś robię źle

Edytowane przez losiumen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...