Skocz do zawartości

Ferguson Ariva HD Combo


treviso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem na forum coś o nowym Fergusonie Ariva Combo 2 CI i czytnik uniwersalny cena ok 820 zl ,mam zamiar ogladac cyfrowy polsat na module ,modul z cyfry w module w przyszlosci i karta z telewizji na karte w czytniku, no i kanaly z naziemnej cyfrowki czekam na opinie tzch co go juz maja pozdro Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że pojawi się odpowiedni soft do arivy do obsługi kart NDS (platformy TVP).

Myślę że moduły też można będzie zastosować do platformy TVP ponieważ nie przewiduje się parowania kart.

A przy okazji moja opinia o arivie . Jestem ogólnie zadowolony z Arivy Hd combo, szczególnie z jakośći obrazu HD i SD. Jak dla mnie to ma jedną wielką wadę

wejście USB tylko z przodu. A poza tym OK.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nabyłem własnie to cacko ,nie jest taki miód jak opisują u mnie na arivie nie chodzi aktywna karta TNK był lusz w serwisie na wymiane czytnika i nadal ciemnosc oraz sie zawiesza oprucz tv nazienmej to na sat wszyskich POZDRAWIAN. ps nie wiem czy tyko u mnie tak sie dzieje cz u kogos też .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dotąd zwykły tuner ferguson 5018CI na którym ciągle się zawieszały kodowane programy.

Zaryzykowałem i kupiłem Arivę HD Combo, mam aktywną kartę Cyfry i o dziwo nic się nie zawiesza.

Korzystam z monoblocka na astrę i hotbirda i mam dodatkowo w slocie jeden moduł Dragon.

Karta cyfry oczywiście w czytniku ponieważ Dragon nie obsługuje kanałów HD

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Właśnie kupiłem powyższy dekoder i od razu pojawił się problem. Po uruchomieniu dekodera nie działa pilot. Pojawia się panel główny ale pilot ni reaguje.

Wymieniłem baterie na nowe i wciskałem przycisk STB na pilocie- raz dłużej niż 5 sek i raz tylko raz. De koder po prostu ie reaguje. Przy każdym przyciśnięciu klawisza podświetla się na niebiesko klawisz power. Czy ktoś z was miał taki problem? Czy ktoś z was wie jak go rozwiązać? Czekam na waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dioda w pilocie i dioda w tunerze palą się, podczas gdy wciskasz jakiś przycisk na pilocie? Można to łatwo sprawdzić, diodę kierujesz pod aparat fotograficzny tak jakbyś przymierzał się do zrobienia zdjęcia. Zrób jeszcze restart tunera (wtyczka z gniazdka), można tez zresetować pilot poprzez przytrzymanie kilku przycisków przez ok. 5s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to coś pomoże?

RCU640 przestał działać. Czy pilot jest uszkodzony?

 

Prawdopodobnie nie.

 

1. Proszę wcisnąc przycisk STB aby wybrać listę kodów do obsługi odbiorników satelitarnych Ferguson

2. Jeśli nie pomoże nalezy wymienić baterie na nowe.

3. Jeśli nie pomoże to prawdopodobnie pilot został nieświadomie lub świadomie rozprogramowany przez użytkownika.

 

Aby zaprogramiowac ponownie kody dla odbiorników satelitarnych Ferguson (przycisk STB) należy:

 

* nacisnąć i przytrzymać przez 3 sekundy przycisk STB

* niebieska dioda pod przyciskiem POWER zaśiweci się

* wprowadzić 6000

 

W podobny sposób można postąpić w przypadku rozprogramowania przycisku AMP (kod 6001) i DVD (kod 6002).

 

Programując nieużywany przycisk (np. AMP) w sposób taki jak przycisk TV można jednym pilotem obsługiwać więcej niż 1 odbiornik TV.

 

Opis dotyczy tylko pierwszej wersji RCU640 tzn. nie dotyczy RCU640 v.2

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytan ... dzony.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Mam pytanie do tych użytkowników Avira HD Combo, którzy korzzystają zarówno z przekazu satelitarnego DVB-S i cyfrowego przekazu naziemnego DVB-T.

Czy można za pomocą tunera nagrywać z tunera DVB-S i jednoczesnie oglądać program z DVB-T albo vice versa?

 

Napisałem maila do Fergusona, ale firma milczy jak zaklęta. W instrukcji też nie ma o tym słowa.

Może ktoś z Was przerabiał ten temat na swoim sprzęcie? Jeśli się kierować analogią do innych Avir, to nie ma możliwości jednoczesnego nagrywania i oglądania z różnych transponderów. Prawdopodobnie tak też jest w przypadku Aviry Combo HD jeśłi mowa o DVB-S. Ale ten tuner ma dwie niezależne głowice, a to oznacza, że jest szansa na to, że można oglądać kanał nadawany przez satelitę i jednocześnie nagrywać kanał z DVB-T lub odwrotnie. Są to przecież "różne" multipleksy kanałów odbierane przez różne głowice. Czyli wzorem tunerów z wbudowanymi dwoma głowicami DVB-S taka funkcjonalność powinna istnieć.

 

Może ktoś coś wie na ten temat?

 

Pzdr

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie w danej chwili mozna tylko ogladac i nagrywac programy tylko z jednej głowicy czyli ogladasz dvb-s i nagrywasz dvb-s (lub dvb-t)

czyli tu mamy tylko combo jest jeszcze ze mozesz ogladac kanał z sat i nagrawac go i w tym samym czasie nagrywac dvb-t(lub dvb-s) czyli tu masz tuner twin czyli 2 niezalezne głowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o to, że to jest tak naprawdę tuner typu twin ponieważ on ma dwie głowice. A że każda z nich odbiera sygnał z innego linku (SAT/NAZIEMNA), to wydaje mi się, że tuner powinien się tak zachować tzn. pozwolić na nagrywanie z jednej głowicy i równoczesne oglądanie z innej.

 

Od kilku dni poszukuję chociaż strzępka informacji czy ten tuner ma taką funkcjonalność i jest kiszka. Nigdzie jej nie ma.

Czy korzystasz z tunera na co dzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji od Arivy napisane jest wyraźnie o równoczesnym nagrywaniu drugiego kanału SATELITARNEGO niekodowaego z tego samego transpondera tylko odpowiednio trzeba ustawić TimeShift. Kiedyś może przy aktualizacji softu będzie więcej sztuczek z TimeShiftem i nagrywaniem równoczesnym bo fakt przydało by się tym bardziej że cena coraz bardziej przystępna a niewiele jest negatywnych opisów na temat tego sprzętu i sam być może go zamówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja posiadam arive od jakis 4 miesiecy i ogolnie jestem zadowolony przez ten czas uzytkowania zdażyło mi się może z 3 razy że tuner sie sam zresetował, a jeśli chodzi o zawieszanie sie to sie wogole nie zdaża. Służy mi głównie to C+ oraz TNK. Aktualnie mam taki układ że kartę TNK mam w slocie, a C+ w module Diablo CAM. Jeżeli chodzi o kate C+ w czytniku raz na jakiś czas zdaża się że obraz zamarza na okolo 5sekund (z modułu ok), pewnie to kwestia softu tuner stosunkowo młody. Z początku miałem problem z modułem przerywał mi i ginął, ale zauważyłem że moduł musi byc mocno dociśnięty ponieważ czytnik jest bardzo czuły!!! I teraz nie mam żadnych problemów wszystko chodzi płynnie czas ładowania kanałów ok 4-5s, a przełaczania bardzo szybko. Dvb-T również chodzi bez zastrzeżen nie wiem jak u innych ale czasem mam tak że dzwiek wyprzedza obraz po kilkunastu sekundach obraz się zatrzymuje i wyrównuje i już chodzi dobrze( to sie dzieje tylko i wylacznie na kanale Polsatu) w pozostałych kanałach dvb-t nie zaobserwowałem tego zjawiska. Jeżeli chodzi o diseqc to u mnie też chodzi bez problemu mam ustawione 6 satelit. Jeżeli chodzi o USB PVR to na początku podpinałem Peny 4gb i 8gb ale ogólnie nie spisywały sie najlepiej. Dopiero dysk sformatowany w Fdiscu do FAT32 chodzi bez zarzutu. Nagrywanie, funkcja time shift bez problemu. Jak pomierze zużycie energii przez tuner to napisze. Jeszcze należy pamiętac, aby do pilota nie wkladac baterii dolaczanych przez Fergusona. Pilot jest prądolubny!! Należy włożyc porządne baterie alkaiczne ktore po 4 miechach mi sie wyczerpaly.. Pilot bez problemu obsługuje Telewizor samsunga.

 

(Odp. na pytanie tasba) Nagrywanie: odpowiem przedewszystkim na pytanie czy mozna nagrywac kanał z sat a oglądac kanał dvb-t- odpowiedz brzmi TAK. W praktyce jest tak że możemy jeden kanał nagrywac z tego samego tp i z niego ogladac, w przypadku Dvb-t mamy z jednego MUX-u i tu mamy (Tvp1,2,Info,Polsat,Tv4,Puls) Nagrywając jeden kanał z tego muxu możemy ogladac wszystkie pozostałe kanały z niego oraz kanały z sat. Natomiast jeżeli nagrywamy kanał z sat kodowany nie ma możliwości ogladania zadnego innego tylko ten który nagrywamy. Funkcja nagrywania jednego ogladania drugiego działa w przypadku kanałów niekodowanych. Dlatego najlepiej nagrywac kanał z dvb-t i wtedy mozna ogladac wszystko pozostałe ja własnie tak robie:)

 

Moja ocena ogólnie pozytywna

 

Plusy:

- bardzo dobry obraz SD i HD w porównaniu do innych tunerów jakie w domu posiadam

- ładny i estetycznie wykonany designe (materiały użyte do produkcji tunera są naprawde dobrej jakości)

- obsługa NDS wbudowana w czytnik

- Dvb-t śmiga bez zarzutu EPG w dvb-t na cały tydzien ładuję się w ciągu 2 sekund(w przypadku sat w zależności od kanału)

- 2 gniazda na moduły CAM (chodzą bez problemu jak moduł jest dobrze dociśniety!!)

- Pilot wielofunkcyjny

- dobrze sobie radzi z róźnymi systemami kodowania (wgranymi i obsługiwanymi jednocześnie)

- dobry support producenta

 

Minusy:

-brak usb w od tyłu powoduje że w przypadku podłączonego dysku mam cały czas otwartą klapke;/

-dysk pracuje po wyłączeniu tunera

-brak portu RS-232 (można bardzo łatwo dorobic na 4 piny ale zdjecie obudowy wiąże się z utratą gwarancji!)

 

W najbliższym czasie postaram się rozwinąc moją recezje oraz dodac zdjecia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna i solidna charakterystyka.

Napisz jeszcze czy można nagrywać program z jednej głowicy np DVB-S i jednocześnie oglądać program z głowicy DVB-T lub vice versa! Także, gdy nagrywanie włączyło się za pomocą tunera.

Ta funkcjonalność jest dla mnie bardzo ważna, a zapewne już robiłeś takie testy!

 

Do Kolegi srodek_86

Super odpowiedź! Dziękuję serdecznie! Właśnie o taki konkret mi chodziło.

 

pzdr

Mirek

 

Do Kolegi trtrtr

I co teraz kolego trtrtr?

Dlaczego nie udzieliłeś mi takiej odpowiedzi jak Kolega srodek_86 tylko się tu mądrzyłeś?

Odpowiem Ci - dlatego, że twoja mądrość ma charakter wyłącznie encyklopedycznej wiedzy pochodzącej z googla. Wynikała z przeczytanej instrukcji obsługi, którą to każdy sobie może doczytać, a która to nie zawiera takich informacji jak mnie interesowały. Łyso Ci?

 

Edycja Mr. Orbita: Prosiłem (temat w koszu), żeby nie wracać do prywatnej przepychanki z trtrtr. Mimo tego temat wraca. Przyznaję ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam tasba zauważyłeś jest to tuner 2 głowicowy PVR (o 2 niezależnych głowicach i sygnałach DVB-T i DVB-S2) wiec naturalną rzeczą było że trzeba wykorzystac ten potecjał :) nierozumiem tylko tego że inni tego nie dostrzegli i pisali że raczej to nie możliwe.

 

w instrukcji od Arivy napisane jest wyraźnie o równoczesnym nagrywaniu drugiego kanału SATELITARNEGO niekodowaego z tego samego transpondera tylko odpowiednio trzeba ustawić TimeShift. Kiedyś może przy aktualizacji softu będzie więcej sztuczek z TimeShiftem i nagrywaniem równoczesnym bo fakt przydało by się tym bardziej że cena coraz bardziej przystępna a niewiele jest negatywnych opisów na temat tego sprzętu i sam być może go zamówię.

 

trtrtr mylisz pojęcia timeshift- jest odpowiedzialny tylko i wyłącznie za przewijanie zatrzymywanie kanału aktualnie oglądanego, a nagrywanie kanałów to zupełnie inna funkcja która nazywa się PVR- z możliwością oglądania innego kanału, DVR- bez możliwości oglądania innego kanału. I nie ma żadnych ustawień timeshifta w dekoderze bo i po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z tym zgadzam (może ktoś sprawdzi teorię), cytat z instukcj str.30 (PDF ze strony Fergusona):

"Aby używać funkcji Time Shift, musi być włączony tryb Time Shift (menu PVR > ustawienia PVR). Po włączeniu tego trybu odbiornik Ferguson będzie używał do 1,8 GB na podłączonym urządzeniu USB jako bufor nagrywania obecnego kanału" (koniec cytatu)

Czyli tuner cały czas będzie nagrywał w pętli bez Twojej ingerencji a dalej informują że przełączenie na inny kanał wyzeruje bufor ale nagranie będzie trwało nadal. Drugi tryb pracy działa przy wyłączonym w menu TimeShifcie czyli nic stale nie nagrywa - "szybkie nagrywanie" - naciskając REC zapisujemy daną audycję, możemy wcisnąć PAUSE - wtedy uruchomi się automatycznie TimeShift nadal nagrywając. Wielkość domyślna nagrań - 3 godziny (regulowana).

Więc można a czasem nawet trzeba ustawiać TimeShifta w przypadku nagrywania na pendrive o małej pojemności i użycia nagrania za pomocą EPG przy oglądaniu na żywo bo się nam nagranie nie zmieści, pomijam przykład jeśli program z EPG zmieści się na pendrive, oglądałeś inny kanał a tuner go przełączył na ten nagrywany, tym samym zerując bufor.

Dalej na stronie 31 dodano: "W trakcie nagrywania możliwe jest oglądanie innego niekodowanego kanału z tego samego transpondera". Czyli świadczy to o tym że obsługuje tylko dwa strumienie w tym jeden niekodowany a to prawdopodbnie z tego powodu że czytnik nie jest w stanie równolegle obsługiwać przy dekodowaniu dwóch równoległych strumieni czyli pewnie nie obsłuży równocześnie też strumienia z DVB-T, wydaje mi się że chodzi o możliwą różnicę w kompresji strumienia (MPEG-2 MPEG-4) - na jdenym transponderze zawsze jest jeden typ a mieszając DVB-T z DVB-S/S2 może być różnie. Poza tym jeśli była by na teraz taka możliwość to Ferguson na wstępie napisał by i to dużą czcionką o takiej możliwości bo to wielka zaleta i sprzęt by się lepiej sprzedawał, m.in. właśnie czekam na to rozwiązanie ale chyba na marne bo coś czuję że sprzętowo jest to nie zrobione więc soft niewiele zmieni chyba że nowy model. Są takie tunery innych firm ale kosztują wiele drożej.

Jeszcze jedno, wszyscy trochę mylimy pojęcia, najlepiej zrobił to Technomate - opisał funkcje jako TimeShift - użycie PAUSE zatrzymuje obraz "na żywo" i nagrywa w tle, wciśnięcie PLAY uruchamia od zatrzymanej sceny czyli oglądamy "z poślizgiem", Auto TimeShift, czyli w pętli cały czas nagrywa tak jak ustawiliśmy zakres czasowy w menu, (działa w "tył') czyli możemy cofać, zatrzymywać itp, oraz nagrywanie za pomocą EPG i ręcznych timerów (funkcja PVR). Według mnie to jest bardzo rozsądne określanie a producenci robią różnie, stosują różne nazwy przez to ten zamęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Powiedz tylko jedno - czy Ty masz ten tuner czy tylko dorabiasz sobie teorie do niego po przeczytaniu instrukcji pobranej ze stronki firmowej?

Niby piszesz o tunerze, ale w sumie nic nie wnosisz wartościowego o nim. W dodatku jeśli wyjdzie nowy soft modyfikujący funkcjonalności tunera to instrukcję będzie sobie można włożyć w buty.

 

Interesujące jest to jak został wykorzystany potencjał dwóch głowic. Cała reszta do standard fergusona, opticuma i innych tego typu urządzeń. Istotne też jest to, co w nim negatywnie zaskakuje. Może coś o tym napiszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jedna jedyna opcja to włącz wyłącz TimeShifta, który zgadza się nagrywa cały czas co oglądamy i nic poza tym. A co do funkcji nagrywania opisałem ją wyżej, ale dla rozjaśnienia dorzucam zdjęcie w lewym górnym rogu informacja o kanale jaki nagrywam (Polsat DVB-T, Mpeg 4) a w prawym logo kanału oglądanego (Planete C+ DVB-S, Mpeg 2) Mam ten tuner i chyba znam jego możliwości i na codzień z nich korzystam przeczytaj moj post wyrzej odnosnie nagrywania

 

A w instrukcji masz napisane że jak nagrywasz kanał Dvb-s to nie możesz zadnego innego transpordera dvb-s ogladac napisałem o tym a tam nic nie ma wspomnianego o dvb-t nawet instrukcje trzeba czytac uwaznie.

 

dsc031511.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@srodek_86 Jasne to się wszystko zgadza ale chodzi mi o to że nie da się nagrywać równocześnie z DVB-T i DVB-S/S2, przykład pokazałeś że jedno oglądasz a drugie nagrywasz a chciałem rozpatrzyć posty przypadek - ustawiam nagranie z EPG powiedzmy z Polsatu (DVB-T) i równocześnie z EPG C+ Sport (DVB-S2) i zaczynają się o tej samej porze, co wtedy. Jeśli się mylę to napisz.

@tasaba nie czytałeś dokładnie - nie mam tego sprzętu tylko się przymierzam do niego i mam tylko instrukcję i to co na forum i napisałem w nawiasie żeby ktoś sprawdził teorię a instrukcje co jakiś czas Ferguson aktualizuje, zobacz na przykład w plikach do pobrania dla HF8900, teraz m.in z tego tunera korzystam i faktem jest że było sporo zmian i instrukcja którą miałem do tunera jest nie całkiem aktualna i jak napisałeś były zmiany i to spore ale dorzucili PDF-a ze zmianami a na przykładzie Arivy 200 do pliku z softem dokładają plik txt ze zmianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...