Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niech ktoś napisze kto ma ten sprzęt oraz moduł polsatu (pakiet mini lub mini max)i karte cyfra plus obojętne jaki pakiet.

Karta cyfry w czytniku tunera jak się sprawuje w tej sytuacji.

maly cytat z innego forum na temat modulu CP

Witam

Testuje własnie nowego Ferdka i mam w związku z tym kilka spostrzeżeń , mianowicie na tym sofcie :

kanały HD z modułu Polsatu działają ale lekko zacinają po wgraniu listy kanałów ze stronki Fergusona , natomiast przy przeskanowaniu Hod Birda kanaly działają prawidłowo.

i

Kolego też tak mam z modułem polsatu i zmiany softu w moim przypadku nic nie zmieniły. Zresztą od początku coś mi z tym tunerkiem nie gra, albo źle się z nim obchodze, albo mam taki egzemplarz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zmiany softu, czy aby na pewno chodzi o Arivę 200?

Kupiłem dziś za 199 zł moduł CP w pre-paid ( bez umowy) z abonamentem, coś tam, że niby prawie wszystko, na 4 miesiące. Aktywowałem, ale ponoć mają go jeszcze u siebie odblokować. Jak to zrobią podzielę się spostrzeżeniami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejną skuchą softu jaką znalazłem jest Time Shift z "ułatwieniem" nawigacji po nagraniu. Mało tego producent jest dumny z tego rozwiązania. Wnioskuję po lekturze instrukcji obsługi. Oglądam więc sobie jakiś kanał, w tle trwa jego zapis do bufora. Dobra, kanał znudził mi się, może przełącze na TVP1 na Wiadomości? Nie. Nie przełącze- przewinę jedynie zbuforowany materiał do początku, lub procentowego miejsca nagrania. Np niby klawisz nr 5 to 50% nagrania, 3 to 30%. Czyli jak chcę wrócić z odmetów listy kanałów na TVP1 czeka mnie mega klikanie. Tylko wyłączenie Time Shift powoduje, że klawisze numeryczne znowu służą do bezpośredniego wybierania kanałów. Chyba, że czegoś nie umiem.

 

To nie żadna skucha tylko normalna praca. Jak używasz TimeShift to program jest nagrywany i na każde żądanie pauza, przewijanie, itp musi działać. Jak nie chcesz z niego korzystać to naciskasz STOP i możesz skakać po kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciskanie STOP nic nie zmienia.

 

Skuchą jest nie sam Time Shift, a przypisanie przewijania przyciskom numerycznym.

Skutek jest taki, że nie przełączysz bezpośrednio na jedynkę, choć samo przewijanie może się przecież odbywać klawiszami nawigacyjnym w które pilot jest wyposazony. Pilot ma przewijanie, pauze, start, stop, które normalnie działają.

Klawisze numeryczne przerzucają materiał na procent nagrania. klawisz 1 na 10%, 2 na 20% nagrania itd. Do przeskakwiania po kanałach ( obojętnie czy stop się włączyło czy nie, materiał nażywo, czy w przesunięciu) pozostaje jedynie klikanie po jednym poprzez przyciski P+ lub P- (program w górę lub program wdół) lub wywołanie listy i klikanie tam też po jednym. Czyli jeśli byłem na kanale 2300 i mam włączony Time Shift który wyłącza przyciski numeryczne czeka mnie 2300 kliknięc przycisku P-( program w dół) by wrócić na TVP1 znajdujacy sie na kanale 1. Pisałem już o tym, ale mam nadzieję,że teraz jest już wystarczająco czytelnie i nie budzi wątpliwości co uważam za skuchę softu. Albo się nie da albo nie potrafię tego przypisania usunąć podczas włączonej funkcji Time Shift.

 

 

MODUŁ POLSATU ( i Cyfry+ bo okazały się braćmi w nieszczęściu):

 

Dokonałem krótkich testów modułu CP. Krótkich bo współpraca z gniazdem CI wygląda źle. Zaczynają się schody.

Wyłączyłem tuner z tyłu, włożyłem moduł CP i włączyłem tuner. To znaczy wydawać by się mogło, że włączyłem bo tuner zgasł na amen. NAwet czerwona kontrolka się nie świeci pomimo włączania i wyłączania tunera z tyłu. Szybko wyjąłem moduł i tuner odpalił. Ufff.

No nic zaryzykowałem i wyjąłem z innego tunera moduł C+, ( u góry w uniwersalnym było i jest pusto) i historia się powtarza. Ewidentnie CI ma zwarcie!

No to po bandzie. Włączam tuner bez modułu, odpalam menu i patrze na wykrywanie w gnieździe CI. Wkładam moduł C+, inicjalizacja, niedostępne. Wyjmuję, wkładam moduł CP i mam to samo. No to przechodzimy do planu C. Odpalam wyszukiwanie kanałów.Po skończeniu wracam do ustawien modułu i o dziwo jest! Wrzucam więc kanały Polsatu i działają. Przerzucanie kanałów trwa nieco dłużej ( ale to wina modułu raczej bo moduł cyfry też dużo dłużej przerzuca jak karta w czytniku uniwersalnym), ale poza tym działa. Przechodzę w ustawienia CI i podmieniam moduł na C+ wychodzę i kanały C+ też są.

No skoro tak wyłączam tuner. Włączam i [beep]a. Tuner milczy. Ani jedna dioda sygnalizacyjna się nie świeci. Ciemność. Wyjmuję moduł, wkładam kartę C+ do uniwersalnego, wyłączam i włączam z tyłu- wszystko wraca do normy. Ufff. Więcej nie będę wkładał. Ciekawe- mój jest pojedynczym przypadkiem?

 

 

(dopisek-odkryłem, że wduszając podwójne strzałki w górę i w dół przeskakujemy co dziesięć kanałów więc już jest tylko 230 kliknięć :brawo: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tochę przesadzacie z timeshiftem, po to ta funkcja jest przewidziana że jeśli nie możesz oglądać dalej programu z jakiegoś powodu to odpalasz timeshifta i zostawiasz tuner a on zapisuje - wracasz, uruchamiasz program w miejscu którym poprzednio przerwałeś a nie jakieś klikanie w trakcie zapisu - czyli idea timeshifta jest zachowana i działa poprawnie więc dla mnie uwagi do złego działania tej funkcji są bez sensu, jeśli ktoś by napisał by, że po uruchomieniu odtwarzania z timeshifta coś nie tak jest z obrazem albo dźwiękiem - to jest to cenna informacja a tak to myślę że nie ma po co "straszyć" potencjalnych nabywców Arivy :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach testów ARIV-y 200 znalałem jeszcze coś takiego:

- przez złącze koaksjalne całkowity brak dzwięku,

- przy odtwarzaniu filmu z dzwiękiem 5.1 C+film (złącze optyczne) co kilkanaście sekund krótkie zaniki dzwięku, natomiast przy oglądaniu "na żywo" wszystko ok., nagrywam na dysk 320 G bez zasilania własnego lub na pena 16 G,

- programy TVSilesia i Orange sport info tuner widzi jako zakodowane (czarny obraz z napisem zakodowane), przy próbie przeszukania transpondera nie wykrywa tych programów.

 

Proszę posiadaczy ARIV-y 200 o potwierdzenie czy te przypadłości u Was też występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez optyczne działa przez coax nie wiem bo nie mam na czym sprawdzić a drobne przycinki dźwięku w 5.1 na starcie powoduje za wolna transmisja z dysku lub pendrive bo na dwóch różnych pendrive kingstona jest różnica. Jak dla mnie nie ma kłopotu choć nawet na zwykłym eurosporcie jak startuje odtwarzanie ale z dysku to też się zająknie na starcie ale to nie feler tunera tylko prawdopodbnie wina wołowatego interfejsu z sata na usb w kieszeni dysku i trochę sam dysk. Może też trochę wpływać system plików bo niby obsługuje ntfs ale sprawdzałem na fat a nie chcę go kasować. Może ktoś inny przetesuje ntfs?? Wprawdzie sprzęt mam na test ale chyba się skuszę. A to że niektóre pendrive i dyski są przymulone to wnioskuję tym, że jeśli podpiąłem ten sam dysk po wyjęciu z kieszeni do tunera Technomate przez port sata to było dobrze (bo pominięty był interfejs z kieszeni dysku) a po wlożeniu do kieszeni i podpięciu przez usb (ten model ma i sata i usb) na starcie też miał przycinki ale nie jest to uciążliwe i nawet nie ma sie co czepiać :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tochę przesadzacie z timeshiftem, po to ta funkcja jest przewidziana że jeśli nie możesz oglądać dalej programu z jakiegoś powodu to odpalasz timeshifta i zostawiasz tuner a on zapisuje - wracasz, uruchamiasz program w miejscu którym poprzednio przerwałeś a nie jakieś klikanie w trakcie zapisu - czyli idea timeshifta jest zachowana i działa poprawnie więc dla mnie uwagi do złego działania tej funkcji są bez sensu, jeśli ktoś by napisał by, że po uruchomieniu odtwarzania z timeshifta coś nie tak jest z obrazem albo dźwiękiem - to jest to cenna informacja a tak to myślę że nie ma po co "straszyć" potencjalnych nabywców Arivy :shock:

 

 

Pewnie to ja przesadzam. Jeśli wziąć obraz czarno- biały to faktycznie Time Shift działa :)

Ale jak uwzględnić odcienie szarości i przyzwyczajenia z bardziej cywilizowanych tunerów, gdzie pomimo włączonego Time Shift można używać przycisków numerycznych, to ja mam wątpliwości.

 

Czekam z niecierpliwością na testy kieszeni CI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, już nie sprawdzę bo znalazl się klient i musiałem oddać :/ alle może ktoś sprawdzi kto ma swój i wiemy na co zwrócić uwagę i jak sprawdzać.

Wszystkich kanalów nie przeglądałem bo nie było kiedy ale może lista jest nienajświeższa i kanały mają inne parametry :shock:

Na 8900 tak było bo parę kanałów mialo inny fec niż oryginalny ale jak się ręcznie zmieniło i przeszukalo transponder to znajdywał i dokładał na końcu listy wszystkich. Więc "stare" można bylo wywalić a znalezione ustawić jak komu pasuje, więc myślę że tu może być podobnie ale to się będzie zdarzać bo nikt nie nadąży z nowymi listami za zmianami a ogląda się przeważnie kanały z platform gdzie automatycznie dana platforma podsyła listy albo zmiany parametrów i nie trzeba się bawić w szukanie na transponderach. Ale jak się ma swój sprzęt to tak będzie ale jednak zalet jest więcej jak wad więc nie ma co plakać :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dostanę jakiś medal? Saperom jak nic się należy :)

 

Dobra lecimy. Ponieważ nie miałem cierpliwości by czekać aż ktoś tutaj dołączy do testów poszedłem do centrum dystrybucyjnego Cyfry w którym to kupiłem rzeczoną Arivę.

Mój był egzemplarzem do macania, spodobał się i dziś na stanie posiadano już kilka innych egzemplarzy więc popróbowaliśmy troszkę na jednym.

Z przyczyn oczywistych nie macali Polsatu, ale nie mieli nic przeciw bym zapakował swoje moduły od nich i od konkurencji.

 

Podsumowanie badań, które się pokrywają dla egzemplarza mojego i sklepowego:

Tuner działa z modułami CONAX ( TNK), Aston, PowerCam Pro. Tuner działa też z niektórymi modułami C+ aktualizacja 9 ( czy coś).

Tuner nie rozmawia więc tylko z modułami C+ aktualizacja 4, oraz modułami Polsatu, acz i tutaj można być bezczelnym i moduł uruchomić.

Wyjmujemy taki moduł polsatowski na czas startu. Czekamy aż tuner ładnie wystartuje. Wkładamy moduł i hejka. Pewnie ten sposób w końcu się doprowadzi do złego, ale jak się ktoś nie boi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młotkiem to przesada ale raz byłem u jednego gościa co ma zakład naprawczy rtv i jak zobaczyłem parę sprzętów jak użytkownicy załatwili łącznie z pilotami to gwarantuję ci że szczęka by ci spadła na podłogę a jednak slot do kart ma bardzo delikatne złącze a nie w każdym tunerze łatwo się moduły wkłada tym bardziej jeśli są dwa i drugi jest pusty to można niecentrycznie wsunąć i po złączu :shock:

Arivie to może mniej grozi bo ma jedno ale wszystko do czasu :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączałem pod dwa u siebie, dziś w serwisie widziałem pod trzeci i twierdzili, że podłączali pod jakiś 60 cali i też był miód. Philips 42, Samsung 32, LG 32 cale. Obraz doskonały, ale po to się łączy przez HDMI. Szczególnie zniewalająca jest teraz transmisja US Open na Eurosport HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...