Skocz do zawartości

Disco Relax i Disco Polo Live


Jacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie zlikwidowali te programy a przeciez mogly byc,bo zle nie byly. .

Wraz z zastrzeleniem Kolikowskiego czasy disco polo się skończyły. To oni pompowali tam kase po to pewnie aby wyciągnąc x razy więcej a kiedy przestali upadło to wszystko.

Bez sztucznie wpompowanej kasy ten kicz nigdy by nie zaistniał.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

ja mam artykuł ze strony dplive.er.plHISTORIA

W roku 1995 ramówka telewizji Polsat, była niczym "Viva" disco polo. W każdą niedziele miliony osób zasiadały przed telewizorami, aby obejrzeć kolejne spotkanie z programem DISCO RELAX. Przez cały dzień emitowane były także skrócone wersje listy przebojów. Rok później do Polsatu trafił kolejny program muzyczny skupiający na sobie artystów Disco Polo. Od samego początku emitowane były tylko i wyłącznie teledyski grup związanych z firmą Green Star, czyli największą w tej chwili "stajnią" wydającą płyty i kasety zespołów disco polo.

 

 

 

Disco polo live, podobnie jak disco relax miał swoich wiernych fanów, którzy czekali cały tydzień na to by obejrzeć hity takich gwiazd jak Milano, Boys czy Classic. Kultowy prowadzący (1995 - 2001) czyli DJ Pietrek rozbawiał nas do łez swoimi przezabawnymi dowcipami. W roku 2001 zastąpili go: Anna Włodarkiewicz i Maciej Dobrowolski. Formuła często ulegała zmianą, ale każdy moment na zawsze pozostanie nam w pamięci. Wideo - mix, szczęśliwa siódemka, złota dziewiątka to tylko cząstka tego, co na zawsze w naszych sercach będą nosili najwierniejsi fani disco polo i archiwalnych audycji telewizyjnych. Za pewne wszyscy doskonale pamiętamy niejeden refren, lub nawet niejeden tekst piosenki z listy przebojów. Któż by nie pamiętał sobotniego poranka zaczynającego się od melodii "... DISCO POLO LIVE, DISCO DISCO POLO LIVE...". Po siedmiu latach, program zniknął z anteny wraz z Disco Relax"em. Wraz z nim wieści o nowych płytach, koncertach czy losach naszych ukochanych zespołów. Wielu zakończyło swoją działalność, lecz teraz gdy renesans disco polo trwa na dobre - powracają.

 

 

 

Od stycznia 2009 po tak długiej przerwie program powrócił !!! Niestety zawiodła nas co nie co jakość produkcji, długość jednego odcinka i nieznani szerzej prowadzący, jednak sam fakt że Disco polo live nadal żyje radował nasze serca. Nie ważne było nawet to, że jest on dostępny tylko dla nielicznych, bowiem kanał na jakim był emitowany (EDUSAT) jest tylko na satelicie i w sieciach kablowych. Wierni fani nagrywali programy, po czym dzielili się z innymi poprzez forum internetowe. Program nie był jednak długo w ramówce Edusatu, po 3 miesiącach zmieniono nazwę, ma Disco PL, aż w końcu całkowicie usunięto go z ramówki.

 

 

 

Od marca 2009 DISCO POLO LIVE emitowane jest w telewizji interaktywnej - iTV. Telewizja ta słyneła do tej pory z programu "DISCOSTACJA" gdzie można wygrać nagrody, a przede wszystkim posłuchać muzyki disco polo różnych wykonawców. W nowym DPL wykorzystano starą czołówkę, lekko zmodyfikowaną, co dodało programowi uroku. Program prowadzi Robert Klatt - wokalista zespołu Classic. Program znów ma swój tak zwany "smaczek" i z przyjemnością ogląda się iTV nawet podczas bloku reklamowego.

 

 

 

___________________________

Podsumowując:

 

 

Prowadzący:

1995 - 2001 - Piotr Świergalski (DJ Pietrek)

2001 - 2002 - Anna Włodarkiewicz i Maciej Dobrowolski

I - III 2009 - Ola i Piotrek

od III 2009 - Robert Klatt

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sporo tego oglądałem, pamiętam że w jakimś momencie przyszedł krytyczny moment i powiedziałem do siebie "Niby inny tytuł piosenki, a muzyka taka jak by taka sama", miałem przerwę ze 3-4 lata później wracałem do muzyki, teraz kiedy internet jest oglądam stare teledyski i tej muzyki ciekawe kiedy mi się znowu znudzi. :lol: Mój kumpel nagrywał odcinku DPR na kasety video, sporo ich miał, spróbuje je wykombinować i na YT wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

http://www.youtube.com/watch?v=6ODWyv0v_iA

 

Jak to zobaczyłem to się niesamowicie zdziwiłem. :o

Wynika z tego, że Disco Polo Live było najpierw emitowane na antenie TVP, prawdopodobnie w latach 1992-94 i prowadził go (?) - słychać głos lektora, którym był Marek Sierocki.

Proszę jeśli ktoś na więcej informacji na ten temat, proszę napisać. Będę wdzięczny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...