Skocz do zawartości

Piłka nożna: Fortuna 1 Liga


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mi brakuje klubów z Łodzi w Ekstraklasie, ale ŁKS już jest w I Lidze,  a Widzew ma spore szanse na awans do II Ligi. :) I przydałby się w najbliższych latach powrót Polonii Warszawa do wielkiego futbolu. ;)

Mi też brakuje Widzewa i ŁKS - piszę to jako kibic Legii

A co do Polonii WArszawa to ma mało kibiców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać bo Zagłębie to przede wszystkim zdrowe finanse, klub odbudowywany z głową i sporo potencjalnych inwestorów kręci się wokół niego. Ruch czy Łęczna to jednak był patologie zadłużone które balansowały nad kreską czy to 1 lidze czy ESA dobrych kilka czy kilkanaście lat.

W ostatnim czasie Bogusław Leśnodorski był zainteresowany zakupem Zagłębia Sosnowiec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na FC Kurnik to nie licz, oni tam się tak żrą o kasę i dużo wody w Wiśle musi upłynąc aby mieli szansę zagrać w 1 lidze, nie mówiąc o ESA. Ale generalnie masz racje. 

Oby ŁKS za rok awansował.

 

Nie awansują, bo zwyczajnie tego nie chcą. O powodach napisałem w temacie niższych lig. https://forum.satkurier.pl/topic/1296-piłka-nożna-ii-liga-iii-liga-oraz-niższe-ligi/?p=1374078

 

12513610_1019051051484655_39526464656033

 

Klub bez stadionu w ekstraklasie, to finansowe harakiri. Zatem na około 3 lata, ŁKS będzie tkwił w zawieszeniu. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako dla kibica Chojniczanki jest to wprost koszmarny dzień. Porażka po walce ani trochę by nie bolała, porażka w takim stylu boli niesamowicie. Z drugiej strony wciąż zostajemy w I. Lidze, na poziomie o którym jeszcze nie tak dawno żaden z kibiców nawet nie myślał. Taka ciekawostka; Gdy do klubu przychodził aktualny zarząd ich celem było pewne utrzymanie zespołu na poziomie III. Ligi przez kilka lat. Jak widać udało się zrobić dużo więcej i mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec pięknych czasów dla piłki w Chojnicach.

Gratulacje dla Miedzi, dziś byliście zespołem o kilka klas lepszym, w pełni zasłużyliście na awans. Życzę powodzenia w Ekstraklasie oraz w dalszym rozwijaniu swojej akademii piłkarskiej dla dzieciaków. Podobno łożycie na ten cel bardzo konkretne pieniądze za co należą Wam się ogromne brawa.

Gratulacje również dla Zagłębia, a w szczególności trenera Dudka. Nikt nie spodziewał się, że Zagłębie pójdzie aż tak do przodu pod jego wodzą. Fajna, solidna gra przez całą wiosnę, długa seria zwycięstw i też w pełni zasłużyliście na awans.

Chojniczanka... przegrała ten awans w zasadzie w kwietniu kiedy to trzeba było porządnie punktować. Jednak kompletnie nie umieliśmy wykorzystać swoich szans, nie potrafiliśmy pokazać swojej siły nawet z zespołami teoretycznie dużo słabszymi i teraz mamy tego efekt. Dzisiejszy mecz jedynie potwierdził nasze kiepskie przygotowanie do wiosny. Co teraz? Liczymy na konkretną rewolucję jeżeli chodzi o szatnię. Z tego co mi wiadomo taka rewolucja ma nadejść i jestem przekonany, że w kolejnym sezonie znów spróbujemy powalczyć o najwyższe cele w tej lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście już [beep]a że Miedź to Termalika a to akurat klub który zasłużył sobie na awans. W 1 lidze nie znajdziesz klubu.który nie ma jak to mówią "odpadów z ekstraklasy" Łobodziński niejednego jeszcze zadziwi a Gargula to.już tylko zmiennik.

 

Stadion już jest, będzie teraz w przerwie jeszcze delikatnie zmodernizowany. Wracam [beep]nie zmęczony ale szczęśliwy z fety. A MIEDŹ akurat ma na celu zdobyć kilku mocnych dobrych młodych piłkarzy, do tego Akademia Miedzi już pozyskuje nowe talenty. Akademia w pełnym wymiarze. Szkolenie od podstaw.

A to dla znaffcuf:

 

http://weszlo.com/2018/05/27/witamy-miedzianke-ekstraklasie/

 

Fragment zacytuję:

 

Nas awans Miedzianki bardzo cieszy, bo dawno do piłkarskiej elity w Polsce nie wchodziła drużyna tak gotowa na poważne granie. W Legnicy mają wszystko, co jest potrzebne, by zadomowić się w ekstraklasie na długie lata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy zaskakująca? Niby Robaszek wywalczył awans, ale moim zdaniem duża w tym zasługa rywali, którzy permanentnie dawali ciała, gubiąc mnóstwo punktów. Poza tym, nie ma licencji na pierwszą ligę. Nie miał nawet na drugą, dlatego za słupa udającego trenera robił Janowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nieaktualna? Przecież to tabela za rundę wiosenną 2018, jest podpisana. Wyraźnie 3 drużyny zostawiły resztę daleko z tyłu.

 

P.S.

Przypomniało mi się, że Ty nie ogarniasz tych tematów, zadając pytania w stylu Muchy:

"Kto wybrał te drużyny do finału"

Edytowane przez eLBeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą patrzę na tą tabelę rundy wiosennej i... ależ ta Odra zaliczyła potężny zjazd. Jesienią ich gra nie porywała, ale przynajmniej byli skuteczni i potrafili wygrywać. Mimo wszystko drugie miejsce po pierwszej rundzie nie bierze się znikąd i nie jest wynikiem szczęścia. To co robią na wiosnę to jest jednak kryminał. Gdyby nie "nastukane" punkty jesienią to ich spadek byłby pewniakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garbarnia Kraków w barażach o 1 ligę, bądź bezpośredni awans zależny od sytuacji Bytovii.

 

ŁKS fetuje na łódzkim Placu Wolności przy Piotrkowskiej. http://www.sport.pl/pilka/56,65044,23484952,lks-lodz-wraca-do-pierwszej-ligi-wielka-feta-w-centrum-miasta.html

 

34162039_398070197269704_595684719259654

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Radomiakiem, to trochę śmierdząca sprawa. Oni w ogóle chcą awansować?

Jeśli pytasz o kibiców to TAK bo zarząd i j*** prezesi  którzy są skorumpowani i w dodatku są byłymi sędziami piorący kase kibiców i mających wszystkich gdzieś oraz częśc piłkarzy którzy dostają po 10 i więcej tyś. za stanie na boisku NIE.

No sorry ale człowieka krew zalewa jak to widzi. Tylko kibicom zależy i nikomu więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie że udało się Garbarni wskoczyć na 4 miejsce.

Może nareszcie uda im się wrócić do wyższych lig, po tym co przeszli w latach 70 ze swoim stadionem.

Tylko, że raczej będą grać w Niepołomicach...

 

 

:lol2:

34193743_1567821959994071_47242521548632

Edytowane przez eLBeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że jednak Górnikowi Łęczna uda się załapać na miejsce barażowe - a tutaj spadek do drugiej ligi. Z resztą podobnie jak inny zeszłoroczny spadkowicz Ekstraklasy, Ruch Chorzów, który na pożegnanie poniósł sromotną porażkę 0:6 z Wigry Suwałki.

 

Brawo dla Stomilu Olsztyn, że udało im się pozostać w 1. lidze.

 

Co do reszty - po jesiennym sezonie liczyłem, że Odra Opole będzie walczyć o Ekstraklasę. A tu całkowity spadek formy. Bardzo mnie rozczarowały też Chojniczanka i GKS Katowice. Oba zespoły znów blisko, ale znów za mało, by trafić do najwyższej klasy rozgrywek.

 

Cieszy awans Miedzi Legnica.

 

Przyszły sezon też będzie bardzo ciekawy. Mam nadzieję, że Warta Poznań i ŁKS Łódź powalczą o Ekstraklasę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historyczne, trzecie miejsce dla Chojniczanki. Z jednej strony taki wynik cieszy, ale z drugiej... chyba mogliśmy wyciągnąć z tego sezonu dużo więcej. Zawiedliśmy w meczach z outsiderami. Porażka z Łęczną, porażka z Siedlcami, remis w Chorzowie  - to moim zdaniem trzy mecze które zadecydowały o tym, że zostajemy na kolejny rok w gronie pierwszoligowców. Teraz krótkie wakacje, zapominamy o sezonie i ruszamy z kompletnie nowym projektem, bo jak wiadomo cały sztab szkoleniowy odchodzi z klubu. Jedno jest pewne; w kolejnym sezonie zobaczymy zupełnie inną Chojniczankę, czeka nas spora rewolucja pod wieloma względami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...