Skocz do zawartości

Pokrycie polski


Rekomendowane odpowiedzi

O mamo... MBC Action... kanal dla ktorego caly ten zachod...

Wyglada stabilnie ze sporym zapasem...

 

Masz moze tez podglad na 11938 V - 27500 - 3/4 Nilesat 102????

 

 

Klopot w tym ze w jednym mieszkaniu (zony) mam tylko nilesat'a w drugim (moim) tylko badr'a.

Do przeprowadzki zostalo jeszcze troche czasu i mecze sie obecnie z nilesat'em.

 

Ale z Twojej odpowiedzi wnioskuje ze po przeprowadzce bede bardzo zadowolony ;-).

 

 

Pzdr,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę pada. :wink:

Skew mam ustawiony na Astrę D (to osłabia trochę sygnał), ciesz się, że to transponder w polaryzacji V, a nie H z tą jest dużo gorzej.

Wątpię abyś w Warszawie coś ustrzelił w poziomie ale może, życzę szczęścia. :D

Dopiero od 12.073/H w górę jest trochę lepiej.

 

PIC4.JPGPIC3.JPG

PIC2.JPGPIC1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczesliwie zalezy mi na pakiecie MBC i na nilesacie jest na V a na badrze na H, widze wiec ze zadanie jest wykonalne.

Przyjechal mi tez uchwyt do anteny wiec do zamocowania potrzeba mi juz tylko wiertarki i kilku godzin.

 

Ciekawi mnie jaka masz antene i tuner? Moj GI nie pokazuje tyle detali o sygnale ;-(

 

 

Pzdr,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Także mi zaskoczyło, PID V: 521, PID A: 740, 721, PID PCR: 137, sygnał z 10,730V mam póki co silniejszy niż z Badr-a 6 ;) Ale pozostałych częstotliwości nie widzę, mam pewne podejrzenia, czy te pozostałe częstotliwości są faktycznie aktywne, bo zauważcie, że skopiowany jest zakres 12,092 - 12,284 w polaryzacji pionowej z identycznym przesunięciem. Może ktoś, kto badał to wyłapał jakieś duchy z LNB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 10,730H cisza, na V sygnał mam słaby, wyszukuje się, ale nie nadaje się do odbioru, antena Laminas AS-1800 PM + Inverto Black Ultra Twin... Próbowałem korygować, ale bez powodzenia, może zachmurzenie trochę daje, bo niebo nie jest dziś w Krakowie bezchmurne...

 

bader.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak to jest z tymi satelitami na pozycjach w okolicach 26E? Na kingofsacie są np. wiązki: Badr6-BSS, Badr4-BSS, na flysacie nie ma tego typu informacji.

Teoretycznie nie powinienem stamtąd sygnału z tych pozycji na antenie 80cm w Krakowie. W praktyce odbieram większość kanałów z Badr4. Z 5 i 6 nie mam nic.

Nie mam jednak częstotliwości: 11977V, 11996H, 12169V. Na trzecim jest kanał HD. Co jest ciekawe, polaryzację H łapię na 26.0E polaryzacja V bardzo cienko(granica braku sygnału). Gdy machnę anteną pół stopnia na zachód, kanały z polaryzacji V się pojawiają(np. odbieram Al Kass HD, MPEG-2/HD?), kanały z polaryzacji H słabną. Skąd taka rozbieżność? Czy podobnie jest na Astrze 2D? Co jest jeszcze ciekawe, kanały z Eurobird 2(25.5E) działają najlepiej po ustawieniu anteny na 26.0E!! Odbieram w tej chwili z 5 transponderów o SR 27,5 MS/s. To wygląda jakby satelity się zamieniły miejscami.. o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chociaz nie mieszkam w Polsce to przynajmniej nie daleko od polskiej granicy. Kolo Drezna lapie wszystkie transpondery z Badr4 lacznie z MBC na antene Fuba 850 i Inverto Black Ultra. Jeszcze nie moglem sprawdzic jaki mam zasieg przy deszczu, bo antena wisi dopiero od tygodnia a teraz nie ma mi w domu.

 

11919 H (MBC)

 

prawdziwe SNR*: 10,xdB

DM600 SNR: 86%

Technisat Digit CI 2: kolo 5dB

 

12130 V (Dubai Sports)

 

prawdziwe SNR: kolo 9,3dB

DM 600: 83%

TS: 3,9-4dB

 

*Satfinder plugin dla Dreamboxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nareszcie udało mi się złapać 12169V :jupi: co ciekawe , potrzeban była zmiana w menu zasilania konwertera na 13V(dotychczas 13V/18V). W poprzdnim ustawieniu sygnał wynosił 15% , teraz 40%. Z kolei inne transpondery np. 11919H; 12111H przy zasilani 13V mają sygnał znacznie słabszy niż przy 13V/18V . Jeszcze inne (np.12054V) zarówno przy zasilaniu konwertera 13V jak i 13V/18V mają taki sam sygnał. Może mi to ktoś wyjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

OOO!!! :shock: A to sie dobrze sklada, bo ja wlasnie w sprawie tego transpondera (12169 V) - tutaj nadaje tez MTV Arabia. O ile sie nie myle jest to arabska wersja MTV a jest tu takze Nickelodeon Arabia. Czy zlapie ten transponder na antenie o sile okolo 1m? Jak wyglada sytuacja z tym satkiem na antenie 1m a raczej Multifeedzie T90 WaveFrontier. Tutaj zdjecia takiej anteny: http://satlex.de/de/satcom_t90-page_1.html?

 

Mam ustawiona, jak w podpisie opisana. 26°E zdjelem z szyny, bo nie mialem dobrej mozliwosci aby wepchac go pomiedzy (28°E-23°E) na standardowej raczce do konwerterow od T90. Zamontowalem inaczej ale sie kiwal. Mam teraz lepszy sposob. Jak bede w PL, to zamocuje i wkleje fotki tu na forum mojego cuda. Wstepnie mi juz 26°E lapal ale tylko niektore transpondery.... Przyznam, ze to naprawde niezly egzotyk na mojej antence... :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...