Skocz do zawartości

Humax HDCI-5000


mufti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj nabyłem tuner HUMAX HDCI-5000. Nie widzę nigdzie opisu tego tunera na forum, więc wrzucam kilka informacji :)

Podłączyłem go do mojego TV SONY Bravia FullHD 40".

 

Poniżej krótkie porównanie do mojego poprzednika - HDCI-2000.

 

Zalety HDCI-5000:

- czarna obudowa

- szybsze menu

- bardziej zgrabnie pogrupowane funkcje Menu

- bardzo szybkie wyszukiwanie kanałów, prawie błysk

- szybkie zapisywanie rezultatów wyszukiwania

- złącze Ethernet co kolwiek to znaczy (?)

- gniazdo USB do listy kanałów i upgrade softu

- dołączone manuale na CD

- automatyczne przełączanie trybu obrazu SD/HD w zależności od tego w jakim nadawany jest program

- łatwiejsze dodawanie kanałów do ulubionych w trakcie oglądania

- ładniejsze kolory menu i opisów, ładnie się prezentuje w TV, cieszy oko

- ładniejsze czcionki

- lepsze EPG z podglądem małoobrazkowym

 

Wady HDCI-5000:

- brak wyłącznika sieciowego z tyłu. W przypadku ewentualnego zawieszenia trzeba szukać wtyczki w gniazdku

- baaaaaaaaaaaaardzo długi start tunera. Po włączeniu pilotem trzeba czekać z 15 sekund, w tym w połowie czekania na krótko niebieska plansza HUMAX

- baaaaaaaaaaaaardzo wolne przełączanie kanałów. Przełączenie kanału z jednego na drugi trwa z 3 sekundy.

- nie do końca dobra współpraca z oryginalnym modułem Cyfry+. Kanały pracują, ale czasem info o kodowaniu i obraz wskakuje po 5 sekundach. Nieraz trzeba przełączyć na inny kanał i spowrotem żeby kodowany program z Cyfry wskoczył

- brzydki, zielony wyświetlacz LED, wali po oczach wieczorem

- po wybraniu ulubionych nie można powrócić do normalnej listy kanałów. Trzeba wybierać grupę TV. Nie działa np. samo wciśnięcie kanału "1".

- brak ustawienia kanału rozruchowego. Tuner włącza się na ostatnio oglądanym

- na moje oko trochę gorsza jakość obrazu SD w porównaniu z HDCI-2000. Obraz lekko rozmyty/odbicie. Ale to moze wina egzemplarza. Przy HD obraz idealny!

- brak jakiegokolwiek wsparcia na stronie HUMAXDIGITAL. Żadnej nawet wzmianki o produkcie. Chyba trzeba poczekać.

 

 

To tyle na razie moich spostrzeżeń.

 

 

Poprzednio używałem Humax HDCI-2000, który po 2 latach po prostu się spalił (prawdopodobnie część zasilacza i trochę elektroniki. Jednym słowem złom).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modułu Cyfry+ - Sensor (tj. dystrybutor Humaxów w Polsce) wysłał jednego HDCI-5000 do nich, bo mają (tj. C+) robić podobno aktualizację do swoich modułów. To było jednak jakieś pół roku temu - nie wiem czy coś się dzieje teraz w tej sprawie - będę musiał podpytać przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modułu Cyfry+ - Sensor (tj. dystrybutor Humaxów w Polsce) wysłał jednego HDCI-5000 do nich, bo mają (tj. C+) robić podobno aktualizację do swoich modułów. To było jednak jakieś pół roku temu - nie wiem czy coś się dzieje teraz w tej sprawie - będę musiał podpytać przy okazji.

 

A, to dobra informacja :)

Trochę denerwujące jest to wskakiwanie od czasu do czasu napisu na 3-6 sek. o kanale kodowanym przy przełączaniu kanałów. Poza tym moduł C+ działa dobrze.

 

Szkoda tylko, że wygenerowanej listy kanałów w tunerze na USB nie da się niczym edytować. Niby jest to plik *.UDF i w instrukcji użytkownika pisze o programie UNIFORMULA, ale żadna wersja nie działa tym plikiem. Wyskakuje błąd F1_ERR_...coś tam... Ostatnio wrzuciłem Uniformula 1.2.09, ale i ta wersja nie otwiera tej listy. Nowszej wersji programu nie ma. Napisałem maila do autorów z pytaniem czym to edytować, ale oczywiście brak odpowiedzi.

 

No i nie ma mozliwości wyszukiwania "zaawansowanego" na podstawie PIDów, co było w HDCI-2000, ale i tak nawet w tym tunerze nie do końca było to uzyteczne.

 

Poza tym tuner jest godny polecenia mniej wymagającym użytkownikom. Automatyczna zmiana rozdzielczości ekranu to duży plus względem poprzednika. Dużo wygodniejsze.

Tuner mam podłączony do 5 konwerterów i obsługuję antenę przez USALS. Działa prawidłowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mała wzmianka w końcu na stroni HUMAX!

Zminili coś i wskoczyły na głownej stronie newsy z 2009 roku, a nie jak dotąd było 2008.

 

Odnośnie HUMAX-5000, w końcu coś się pojawiło:

 

http://www.humaxdigital.com/global/products/product_stb_satellite_hdci5000_poland.asp

 

Nic to nie jest co prawda na razie, ale może będzie temat kontynuowany, bo zmiana softu by się przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po usilnych staraniach znalazłem w końcu aktualizację (testową) do HDCI-5000. Firmware znajduje się pod adresem http://www.humax.com.pl . Władowałem go z pendrive:

Sposób na władowanie z pendrive:

 

- umieścić pndrive z plikiem firmware w gnieździe z tyłu

- wyłączyć zasilanie tunera,

- nacisnąć i przytrzymać StandBy

- włączyć i trzymać ten przycisk

- po kilku sekundach przycisk zwolnić

- poczekać aż będzie napis infomrujący o zakończeniu ładowania

 

Jest to wersja testowa oznaczona 100002T z lipca 2009. Dla mnie bomba jeśli chodzi o poprawienie współpracy z modułami CI, a w szczególności z moim modułem HD od Cyfry SmarDTV z aktualizacją 11.

 

UWAGA! W tej wersji softu zepsuli obsługę obrotnicy. Nie można na stałe zapisać ustawień pozycji satelitów ani obsłużyć obydwóch polaryzacji. Jeśli działa V to nie działa H i na odwrót. Ja używałem do tej pory przełącznika z emulatorem obrotnicy, dotychczas działał bez zarzutu. Może to poprawią kiedyś. Przełączyłem się na standartowy DiseqC (tracąc jedną pozycję satelity).

 

Dzisiaj jeszcze przetestuję sprawę, czy poprawiono coś z tymi plikami z listą kanałów, bo dotąd nie można było żadną Uniformułą ich edytować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pomóżcie !! Nie umiem zmienić godziny na przednim panelu,jest przesunięta o 1h do przodu ,i nie mogę sobie z tym poradzić.Wiąże się to z tym, ze cały system Humaxa też pokazuje mi tą nieprawidłową godzinę.Od czasu do czasu po wyłączeniu z sieci pokazuje się czas na panelu ale nie umiem z tym nic zrobić !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam.

Zakupiłem HDCI-5000 i mam z nim problem. wrzuciłem do niego moduł Ncam HD. Niestety z kanałow jakie proponuje TNK HD odbieram dobrze tylko kanały sd , natomiast HD nie da się oglądać bo są straszne zakłócenia. Moduł ten testowałem też na innych tunerach i nie było problemów. Próbowałem także na tym tunerze moduł polsatu i tu kanały HD wyświetla dobrze z wyjątkiem Nat Geo Wild HD I Eurosprtu HD na których są zakłocenia ,których nie potrafie wyjaśnić. Sygnał z satelity mam bardzo dobry. Kanały HD nie kodowane np z ASTRY odbiera super. Więc w czym tkwi problem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...