Skocz do zawartości

DVB-T w Wielkopolsce


Kate445
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Czy na dzień dzisiejszy ze Śremu można odbierać TVP HD i jak ogólnie działa DVB-T w Poznaniu, bo jak widzę po ilości postów to chyba raczej śmiga jak należy?

Kiedyś słyszałem, że robią testy i emisje DVB-T w Polsce należy traktować z przymróżeniem oka i nawet gdzieś wyłączali nadajniki, więc tematem nie interesowałem się na poważnie.

Ale teraz chyba warto zmienić to podejście.

Pytanie dla praktykantów, czy wystarczy sama antena UHF, czy jednak cyfra jest bardziej wrażliwa na zakłócenia i trzeba stosować zwrotnicę, która przepuszczać tylko potrzebne kanały tzn. wszystko wycina a przepuszcza 23 i 39 kanał. Chodzi mi potencjalne zakłócenia z innych nadajników, bo kiedyś działało Piątkowo i dawna Akademia Ekonomiczna. Podsumowując nigdy wcześniej nie próbowałem odbioru cyfrowego naziemnego, więc nie wiem czego mam się spodziewać, czy tymczasowo do odbioru dla testu wystarczy prowizorka antenowa czy trzeba się bardziej postarać niż przy odbiorze analogowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie testy w DVB-T zostały wyłączone (wyjatek do dzis z Warszawy nadaje dodatkowo TVN Warszawa jako emisja testowa) i z nadajników które miały byc uruchomione komercyjnie od 30.09.2009 nadaja tylko kanały podstawowe a wiec tylko TVP 1, TVP 2, TVP Info, Polsat, TVN, Puls i TV4. Nie ma nigdzie nawet w wersji testowej kanału TVP HD (a szkoda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm czyli kicha z tą cyfrówką w Polsce, faktycznie szkoda. Dali plamy z platformą satelitarną, a teraz widzę, że naziemna też jest traktowana jak 5 koło u wozu. Ale chociaż dobrze, że coś jest w cyfrze, nawet jeśli tylko podstawowe kanały. Chyba raczej poczekam, aż kablówka wyłączy analog to wtedy będę wybierał. Sensowne wydaje się połączenie DVB-T z DVB-S2. Nowe TV mają wbudowane tunery DVB-T więc podziała na kilka odbiorników będzie prosty a zawsze można dostawić satelitarne dodatkowe pudełko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrekxD, w jakim filmiku? Nie wiem czego się naoglądałeś, ale z tego nadajnika sygnał w aktualnym momencie nie dociera do całego województwa.

Do odbiornika w Śremie mam 45 km i odbiera bez problemu, jednak do Leszna mam już 70 km i o odbiorze w obecnej chwili mogę tylko pomarzyć. :)

 

Wiadomo może coś na temat transmisji wszystkich kanałów w 16:9 z Śremu? Aktualnie tylko TVP2 i TVN ma format obrazu 16:9, a pozostałe 5 kanałów ma 4:3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zwykła antena telewizyjna, a obecne kanały to: TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TV4, TVN, PULS.

Nie powinno być problemów z odbiorem, ponieważ sprawdzałem na kilku antenach w Jarocinie i żadna nie miała problemu z odbiorem DVB-T z nadajnika w Śremie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup siatkową lub kierunkową typu JAGI. Kanały to są: TVP1, TVP2, TVP Info / Regionalna, Polsat, TVN, Tv4, Tv Puls - Do śremu masz ok. 20km, a do leszna spokojnie 30/40km, możesz odebrać z drugiego nadajnika Leszno - Polsat, Polsat2 (fatalna jakość), 4funtv, LesznoTv, LesznoTvInfo i Tv Puls (najlepsza jakość)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...