Skocz do zawartości

Ferguson DF9000 PVR


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam dość nietypowy (chyba) problem z Fergusonem DF9000PVR. Otóż w przypadku włączania "pstryczkiem" z tyłu czasami włącza się i pracuje normalnie już od 1. próby, a czasem zawiesza się prawie od razu i trzeba próbować ponownie. I tak ze 3, 4, 5 razy, do skutku.

W przypadku "nieudanego" włączenia pojawia się napis "boot", potem krótkie mignięcie "----" i koniec (dioda świeci czerwono). Jeśli uda się włączyć, to po chwili znowu jest "----" ale tym razem na dłużej (dioda świeci zielono), no i wskakuje kanał. Co ciekawe, po aktualizacji listy z komputera i wyświetleniu "Good", włączenie działa od razu.

Wersja oprogramowania: 6.00

Wersja sprzętu: 6001 CXCIPVR-2.0-SZLT

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A włączanie/wyłączanie poprzez wkładanie wtyczki zasilania do gniazdka daje takie same objawy?

 

Dokładnie takie same.

 

A z pilota stand by/on?

 

Jak już tuner ruszy, to potem działa zgodnie z oczekiwaniami. Co najwyżej na pierwsze włączenie pilotem od włączenia pstryczkiem reaguje z opóźnieniem, ale potem jest już OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaobserwuj czy to sie zdaża na tym samym kanale czy na róznych. Miałem kiedyś podobny problem z jakimś kanałem arabskim. przy przypadkowym włączeniu na ten kanał zaczynał się restartować. trzeba było wyczuc odpowiedni moment i przełączyć na inny kanał . ten moment trwał ok 1 sekundy i jeśli nie zdążyłeś trzeba było czekać na kolejny resestart. Zresztę te Fergusony są bardzo awaryjne. najgorsza jego wada to przycinanie obrazu (przy korzystaniu ze splittera i karty Cyfry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bootowanie wygląda prawie tak samo, tylko że się tuner nie zawiesza po pierwszych kreskach "----".

Pierwsza moja myśl to "zasilacz". Niewłaściwe napięce mogłoby powodować start elektryczny ale programowo procesor mógłby nie działać (bootować się) prawidłowo (problemy z pamięcią,itp).

Ale przypomniało mi się, że niedawno pytałeś o opinie tego odbiornika, więc zapewne nabyłeś nówkę a to wykluczałoby zasilacz - wyschnięte elektrolity. Zapwene jest jeszcze na gwarancji...

:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HarrisonBergeron -> Rzeczywiście tuner jest jeszcze na gwarancji, ale może problem uda się rozwiązać samemu. Zastanawiam się nad załadowaniem softu, choć chyba mam wersję najnowszą. Ale skoro po załadowaniu listy tuner włącza się bezproblemowo...

annaud -> Jak dotąd nie zauważyłem zależności od kanału, ale zwrócę na to uwagę. Restarty mi nie dokuczają. No może raz na kilka tygodni się zdarza, ale raczej niezależnie od kanału.

Jeszcze jedna sprawa. Czy wymiana softu, przywrócenie ustawień fabrycznych itp. może spowodować "zniknięcie" nagranych programów z dysku?

Zastanawiam się też nad zrobieniem bardzo skróconej listy kanałów i przetestowanie wtedy. Może coś mam narąbane w ustawieniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z włączeniem tunera DF9000 PVR. Było to wtedy, kiedy miałem ustawiony kanał na którym ma się włączyć tuner. Kiedy wyłączyłem tą opcję w menu problemy zniknęły.Teraz jest wgrane oprogramowanie na Conax, włożona karta TNK i nie mam problemów z tym tunerem. Wymontowałem dysk 200 Gb WD, włożyłem starego Seagate 20 Gb. Dysk 200 Gb włożyłem do obudowy 3,5 cala i podłączyłem do Fergusona 8900HF i wszystko śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że u mnie wyłączenie "startu na kanale" nie pomaga. Zresztą dziwny ten start na kanale - po włączeniu "pstryczkiem", po ustawieniu zegara z zadanego transpondera tuner przechodzi w standby. Dopiero kolejne włączenia (z pilota) uwzględniają to ustawienie w sposób bardziej trwały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przez odcięciem zasilania (wyłączenie pstryczkiem) tuner był w stanie standby, to po przywróceniu zasilania przechodzi spotworem do standby.

Jeżeli przed odcięciem zasilania był włączony "on", to po przywróceniu zasilania przechodzi do trybu "on" na ostatnim kanale który był wybrany lub na kanale startowym - w zależności jak jest ustawione w menu (Start On Channel).

Tak więc w tym zakresie działa prawidłowo.

 

spam przez otwory wentylacyjne czy napewno masz dobrze do końca wpiętą taśmę do HDD. Prze tą [beep] :censored: przejściówkę (konwerter (?), czy co to tam jest nie wiem zamontowane) lubi się obluzować i brak jest pewnego (w znaczeniu: niezawodnego) połączenia. Soft tunera może różnie na to reagować.

 

U mnie też się zdarzało, że tuner długo się bootował. Jak edytowałem pliki na dysku, przycinałem, dzieliłem na części lub coś kasowałem, lubił się zawiesić. Później właśnie miał problemy z włączaniem. Bardzo długo się włączał, po czym w ogóle nie widział plików albo pokazywał częściowo bzdury na liście plików. Trzeba było kilka razy resetować (wyłączać/włączać pstryczkiem) zanim prawidłowo zaskoczył.

Zauważyłem, że dobrze jest po wgraniu softu sformatować dysk (funkcja w menu). Pomaga na bolączki z dyskiem.

 

Może napisz do sprzedawcy lub/i do serwisu e-mail z prośbą o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym włączaniem na kanale masz trochę racji, zależy jak się rozumie to pojęcie. Np. Skymax SX771ST jak się włącza na kanale to nie przechodzi w standby po ustawieniu czasu, więc poniekąd spodziewałem się, że tu będzie podobnie. Z drugiej strony, ciągłe włączanie i wyłączanie, czy to pstryczkiem, czy to z pilota, może zaszkodzić dyskowi.

 

Możliwe, że problemy spowodowane są edycją plików na dysku. Jak obejrzę co jest nagrane, spróbuję sformatować dysk i pomęczyć trochę ten tuner. Ale nie pokazuje mi bzdur - co najwyżej raz pokazuje polskie litery w nazwach programów, a raz krzaczki. Ale z tym da się żyć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie samemu sobie odpowiadać ;-)

Co prawda nie sformatowałem jeszcze dysku, ale po usunięciu części zawartości (tak że zajętość nie przekracza ok. 50%) tuner zaczął włączać się sprawniej - na ogół łapie od 1. razu, a tylko czasem potrzebuje 2-3 prób, nie więcej (rekord wynosi 5). Być może na przyszłość trzeba zrezygnować z dzielenia i łączenia plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś tuner nie wyświetla tytułów audycji na TVN, TVN7, TVN24 itp. (HotBird, 11393V) - zamiast tytułu jest jakieś takie "V", ale godziny rozpoczęcia i zakończenia audycji są OK. Czy u Was też tak jest, czy to jakaś fanaberia tunera (Ferguson DF-9000 PVR)?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jestem nowym posiadaczem tego ferdka i u mnie EPG nie działa wcale (C+), na kanałach TVN widać tylko godziny i jakieś znaczki, a dla kanałów C+ jest wyświetlana informacja, że brak danych EPG - wgrany soft 9.75 ze strony producenta.

Jeżeli ktoś wie jak zaradzić proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

Jeszcze raz w temacie problemów z włączaniem. Jeśli mianowicie podczas włączania "pstryczkiem" z tyłu mam wciśnięty przycisk "kanał w dół" z przodu obudowy, opisany w wątku problem nie występuje - tuner nie zawiesza się i włącza się prawidłowo za 1-szym razem. Po ustawieniu czasu tuner przechodzi w stan oczekiwania (standby) i jeśli w miarę szybko (powiedzmy kilka-kilkanaście sekund) włączę go z pilota, to reaguje od razu. Gdy natomiast włączę go z pilota później, reaguje z co najmniej kilkusekundowym opóźnieniem.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy pierwszy raz opisywałeś problem, pomyślałem też czy to przypadkiem nie jest zwarcie w klawiaturze.

Specjalnie sprawdzałem jak będzie zachowywał się mój odbiornik podczas włączania pstryczkiem z wciśniętymi przyciskami na przednim panelu - niestety żadnych anomalii nie zaobserwowałem. Próbowałem różnych kombinacji klawiszy i nic mu się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

Mam ten tuner od 6 lat. Bardzo awaryjny i kapryśny. Po prostu jak produkt z ubiegłego wieku. Do dzisiaj co chwila się zawiesza. Ponoć to wina wewnętrznej pamięci. Raz był w naprawie u producenta ale g.. to dało. Fajny to on był ale przez rok od kupienia. Dzisiaj dziadostwo i rozpacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...