Skocz do zawartości

DVB-T/T2 z Rzeszów (Krosno) / Sucha Góra


metiu20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@darkranger - Tak , to prawda ... ale pomału może sie uporasz i będziesz mieć tą Suchą G. ... Acha, jeszcze jedno.... - Dziś na stronie www.dvbtmap.eu , włączyli pokrycie terenu sygnałem Mux-2 z Nadaj. Wisła- Skrzyczne / na połud. od Bielska Białej/, który ruszył na równi z Suchą Górą i Ci powiem , że Twoje strony mają pokrycie podobne do Suchej , ale tym razem to woj. Sląskie i w przyszłości jak zwiększą moc na Mux-1 i 3 , to będziesz mieć dodatkowo TVP Katowice , a Suchej można mieć TVP Rzeszów .... Sprawdż to i przemyśl sobie ... Wesołych Swiąt ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś potwierdzić odbiór MUX2 z Suchej Góry / najlepiej Rzeszów lub okolice?

Ja odbieram tylko emisję testową na kanale 42 (TVP1, TVP2, TVP INFO) - sygnał siła około 50%, jakość 100% (antena kierunkowa + wzmacniacz, odbiór w okolicach Rzeszowa) Co jakiś czas wyszukuje MUX2 na kanale 61 ale jak na razie cisza, nic nie znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darkranger- docelowo , to jest jak będzięsz na 1-nej antenie / to sobie sprawdzisz obracając ja na Kraków, Kielce , Suchą .. / odbierać kilka nadajników z różnych kierunków , to zakupisz tzw. Zwrotnicę ant. na np. podpięcie 2 lub 3 anten / na pasmo VHF/ , kosz ok 30-40 zł. i jednym przewodem poprowadzisz do Tv / lub do rozgałężnika , aby potem posłać na 2 tv, kosz rozgałężnika ok. 15-25 zł/.. . Zrobić można wszystko , ale zaczynać trzeba pomału , od ustawienia jednego kierunku / odbioru/ , tj. odbioru poprawnego jednego /czy dwóch/ Mux-a ... Tak , powiem Ci ,że południe woj. kieleckiego jest idealne do odbioru wielu nadajników .... Za 4,6, 8 lat pewnie w PL będzie , 5- 7 mux-ów , warto może o tym myśleć , bo telewizje satelitarne "ciągną straszną kasę " .. Wesołych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papier - ciekawe rzeczy piszesz. Ja z tą Suchą Górą interesuje bo na analogu, to obecnie nie mam zbyt ciekawej sytuacji. A że kiedyś udało mi się złapać TVP INFO Rzeszów to dlatego się pytam w tym wątku. Na starym Panasonicu odbierają mi w analogu TVP 1,TVP 2, TVP INFO Kraków, Polsat i bardzo słabo TVN. Na nowszym Daewoo mam a raczej miałem bo odbiło coś mojej antenie TVP 1, TVP 2, TVN i średni TVP 2 Kielce (mam na myśli kanał z pasmem regionalnym).Jak widzisz w ogóle nie mam TV4 i TV Puls. Ten ostatni ciągnę z platformy Orange a TV4 jak zapewne wiesz nie ma jej. To jest tak ja ludzie decydujący a przydzielaniu częstotliwości tak myślą Pozdrawiam i życzę Wesołych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam chcialbym spytac jak u was odbior muxa2 na dekoderze philips 6201 HD od cyfry .Mieszkam w Krosnie skanowalem juz dekoder kilka razy i nic odbiera tylko 3 kanaly w MPEG 2 . Dekoder jest podlaczony do anteny na dachu domu , natomiast na drugim telewizorze podlaczonym do wewnetrznej anteny ze wzmacniaczem dzialaja wszystkie kanaly MPEG2 i MPEG4 .Czy to moze byc wina zwrotnicy na dachu[dwie tradycyjne anteny na1i 2 program] czy slaby sygnal jesli ktos ma jakies doswiadczenie prosze o odpowiedz z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fiatbrava-w Krośnie masz sygnały b.dobre z Suchej G. ... ,żeby sie nie na pracowac za bardzo , to zrób sobie próbe : podłącz do tego Philipsa antene pokoj./ ona Ci odbiera sygnały które szukasz/ która jest sprawdzona , zobaczysz czy to problem ant. zew. / na dachu/ , czy może coś z dek. Philips / to raczej odrzucam / .. Jeśli będziesz miał odbiory np. Muxa-2 to problem jest z anteną zew. i jej podpięciem / należy sprawdzić antenę , kable , połączena oraz czy anena zew. jest na pasmo pełne 21-69 k. / a nie mniej , stare ant . były różne /....

Po tych próbach możesz mieć już mniej pytań i wątpliwości .... zobaczysz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam chcialbym spytac jak u was odbior muxa2 na dekoderze philips 6201 HD od cyfry .Mieszkam w Krosnie skanowalem juz dekoder kilka razy i nic odbiera tylko 3 kanaly w MPEG 2 . Dekoder jest podlaczony do anteny na dachu domu , natomiast na drugim telewizorze podlaczonym do wewnetrznej anteny ze wzmacniaczem dzialaja wszystkie kanaly MPEG2 i MPEG4 .Czy to moze byc wina zwrotnicy na dachu[dwie tradycyjne anteny na1i 2 program] czy slaby sygnal jesli ktos ma jakies doswiadczenie prosze o odpowiedz z gory dziekuje

Na pewno to wina Twojej instalacji antenowej. Sam mam tego Philipsa i oba muxy na nim działają. Mux TVP programuje się na kanałach od 970 do 972, a mux2 na kanałach od 980 do 987. Sprawdź sobie instalację antenową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fiatbrava- jeśli ta ant.zew. na dachu jest starsza / mimo ,iż odbiera # kan.TVP/ wiekowo, to może jej pasmo kończyc sie na kanale 60-tym / pasmo 21-60/ , Mux-2 wystepuje na 61 kan. , wtedy potrzebna jest ant.na pasmo /IV-V/ 21-69 kan... Jesli antena byłaby prawidłowa to popraw moc sygnału na instalacji bo obecny mux-2 jest 2x słabszy od dotychczsowego testowego na 42 kanale .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BARTEK W.- Janów Lub. jest odległy dla suchej G. , niestety ... końcówka sygnału , 19 dB wystarczało , ale 10 dB to już mało ... Ale ja bym spróbował , zamiast "siatki " , ant.kierunkowa , ok.18-19 dB + przedwzm. ok. 23-25db. + wzm. ok. 12 dB przed telewiz. / jeśli instalacja jest długa / i być może złapałbyś Muxa-2 .... Napewno go złapiesz za kilka lat , jak zwieksza moce nadajn. w Suchej G. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,tak dla Muxa-2 ze Suchej Góry , to Nowa Dęba leży w dziurze , niestety , tak to wyglada z Mapy pokrycia , ale są miejsca z pokrycie ..Pozostaje jedynie przeprowadzka , albo czekac na silniejszy sygnał za pare lat ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chochoł- już w lipcu przyszłego roku zostaniesz pokryty sygnałem ... , będzie to Tarnów/ 50 kW/, Sw.Krzyż , Leżajsk , Sucha G. za 3 lata , nie będzież narzekać na brak pokrycia .. Nowa Dęba nie ma złego położenia , a lasy nie są przeszkodą , dla mocnego sygnału .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BARTEK W.- Janów Lub. jest odległy dla suchej G. , niestety ... końcówka sygnału , 19 dB wystarczało , ale 10 dB to już mało ... Ale ja bym spróbował , zamiast "siatki " , ant.kierunkowa , ok.18-19 dB + przedwzm. ok. 23-25db. + wzm. ok. 12 dB przed telewiz. / jeśli instalacja jest długa / i być może złapałbyś Muxa-2 .... Napewno go złapiesz za kilka lat , jak zwieksza moce nadajn. w Suchej G. ...

Do tego czasu to Św. Krzyż, a Piaski to już napewno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@B.BARTEK W.- Oczywiście możesz czekać na na te 2 nadajn. .... Ja tylko proponowałem Ci wymianę "siatki" / saerokpasm. nie polecam , to raczej nie jest zbyt dobra ant. - niestety/ na ant. typu Yaga, kierunkową ze wzmocnieniem , ale możesz mieć inne zdanie i zrobic co uważasz, to jest Twoja wola ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...