Skocz do zawartości

BBC Red Button (BBCi)


karol8903
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Doszły mnie sluchy ze na BBC Interactive lecą dosyły jakichs meczy ligi angielskiej . Co mozecie o tym powiedziec? :)

 

Nie. Pamietam tylko, ze w poprzednim sezonem pokazano tam pare meczow angielskiego pucharu. Nie wiem, jak bylo w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie wyszukasz. Odbiorniki CP posiadają tak skonstruowane oprogramowanie, że tych przekazów po prostu "nie widzą". Musisz zastosować inny tuner, choćby jakiś najprostszy FTA.
Wyszukuje tyle, że wyświetla komunikat usługa niedostępna :/
Ekhm :P W sumie z tp. 12.441 V wyszukuje się 14 serwisów, w tym 7, które są tylko pustymi identyfikatorami. Prawidłowe BBC Interactive to przekazy wyszukiwane pod następującymi nazwami: STREAM-0, STREAM-1, STREAM-2, STREAM-3, STREAM-4, STREAM-5, STREAM-6, a tych zapewne Ci nie znajduje. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
I nie wyszukasz. Odbiorniki CP posiadają tak skonstruowane oprogramowanie, że tych przekazów po prostu "nie widzą". Musisz zastosować inny tuner, choćby jakiś najprostszy FTA.
Wyszukuje tyle, że wyświetla komunikat usługa niedostępna :/
Ekhm :P W sumie z tp. 12.441 V wyszukuje się 14 serwisów, w tym 7, które są tylko pustymi identyfikatorami. Prawidłowe BBC Interactive to przekazy wyszukiwane pod następującymi nazwami: STREAM-0, STREAM-1, STREAM-2, STREAM-3, STREAM-4, STREAM-5, STREAM-6, a tych zapewne Ci nie znajduje. ;)

 

Owszem znajduje tylko wyświetla się ten komunikat "Usługa niedostępna". Nie wiedzieć czemu. Tak przynajmniej było jeszcze parę miesięcy temu, a teraz nie sądzę, aby się coś zmieniło :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, chciałbym sie dowiedzieć czy dalej można odbierać BBCi na normalnym tv przez satelitke? Interesowało by mnie to tylko w weekendy F1, ponieważ jakość komentarza na Polsacie poraża :evil:http://soccer-live.pl/transmisje.php?id=motorsport Na tej stronce są podane parametry, czy ktoś mógł by mi napisać co mam zrobić żeby skonfigurować talerz pod te współrzędne? I czy to w ogóle ma szanse działać? Mam C+ dekoder strong, ale w bardzo bliskiej przyszłości tj jak w końcu dorwe, bede miał dekoder HD PVR Philipsa z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że działa, jest FTA, a sygnał dobry.

Ustawianie anteny, dołączenie zeza do anteny - FAQ oraz reszta działu dla początkujących.

Strong zdaje się ma możliwość odbioru z innych satelitów i dodawanie kanałów ale podawaj pełną nazwę, model tunera.

HD Philips od C+ nie umożliwi odbioru, nie ma możliwości dodawania kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder mam Strong 6880. Mam już podwójny konwerter, sygnał idzie na 2 telewizory, antena 80cm i jest ustawiona na hotbirda. W menu przestroiłem dekoder na Astre, ustawiłem 12441V ale niestety nie znalazło mi tych kanałów STREAM 1 itp. Teraz pytanie, muszę przestawiać satelitke? Nie potrzebuje odbierać tego cały czas tylko raz na tydzien, na dwa czyli zez byłby nie potrzebnym kosztem. Interesowała by mnie Astra 28,2 E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra+ Plus nadaje z satelity umieszczonym na niebie na pozycji 13°E, a BBCi z satelity na pozycji 28°E. Żeby więc odbierać BBCi trzeba obrócić antenę o 15° na wschód albo dołożyć dodatkowy konwerter, tzw. zez.

PS. Obecnie BBC Interactive już oficjalnie nazywa się BBC Red Button.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wymieniłem dekoder na HD Pace od cyfry+. Próbowałem znaleźć Astrę 28E ale wskaźnik sygnału nawet nie drgnął.. Czy robię coś źlę? Satelitka jest na HB, krece w powoli w prawo stojąc za anteną i nic.. W opcjach mam ustawione parametry BBCi. Kreciłem powoli i po każdym ruchu czekałem na wskaźnik i tak nie drgnął. Nie obejdzie się bez miernika? Możecie mi coś więcej poradzić, jak mógłbym jeszcze spróbować to znaleźć? Może dołożenie zeza zadziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Rozumiem ze czestotliwosc BBC red button to 12441 v z Astra 2B ( od BBCi 1 do BBCi 7). Nadaje on w dvb-s czy dvb-s2, bo znajduje sprzeczne informacje? Jezeli dvb-s2 to czy na tunerze ADB2850st z tnkHD mozna odbierac ten kanal (nie bedzie problemow jak z innymi tunerami), bo jezeli dvb-s to raczej opticum 4060 sobie poradzi?

 

Zauwazylem, ze jest tam wiele ciekawych transmisji sportowych np. LEKKOATLETYKA: IAAF Diamond League, Formula 1 czy Tenis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...