Skocz do zawartości

Ferguson FK 7900 UCI


markar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Opiszę Wam moją przygodę z dekoderem z wczorajszego dnia. Miałem urlop, więc uruchamiam odbornik z samego rana, a tu czarno. Nie działały mi żadne kanały C+. Kanały niekodowane ok, ale nic poza tym i nawet reset tylnym wyłącznikiem nic nie dał. Więc wkurzenie maksymalne, że coś jest nie tak z tym złomem :evil: .

 

Na szczęście wpadłem na to, żeby do cyfry zadzwonić. Pan z pomocy technicznej wytłumaczył mi, że dekodery Fegusona, zwłaszcza nowe modele, nie pobierają od Cyfry jakiejś comiesięcznej autoryzacji dopóki nie otrzymają odpowiedniego softu. Kazał mi przełoczyć dekoder na TVP3 w celu przesłania autoryzacji i po chwili już wszystko działało.

 

Czy komuś z Was też się coś takiego zdarzyło??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używałem w fergusonach ten do odtwarzania filmów na kompie: http://www.softmania.pl/program-1362-km ... od_jBRhw#m

znajdziesz go też w innych stronach.

Oraz drugi który tez używałem ale mało razy to ten: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... r+0.009.39

 

jeśli oto chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. czy zeby nagranie z tunera ogladac na komputerze powinienem zrobic cos poza zainstalowaniem gom playera ?? bo gom player wyskakuje z napisem ze brakuje mi kodeka do odtworzenia filmu,, a gdy daje znajdz kodek to pisze ze sie nie da znalezc :/

 

Cześć,

ja mam ten sam problem. KMPlayer proponowany przez VIGO też mi nie chodzi. RAR Player'a już nawet nie ściągałem. Gdyby komuś się udało niech da znać czym to odtworzyć.

 

Witam. Opiszę Wam moją przygodę z dekoderem z wczorajszego dnia. Miałem urlop, więc uruchamiam odbornik z samego rana, a tu czarno. Nie działały mi żadne kanały C+. Kanały niekodowane ok, ale nic poza tym i nawet reset tylnym wyłącznikiem nic nie dał. Więc wkurzenie maksymalne, że coś jest nie tak z tym złomem :evil: .

 

Na szczęście wpadłem na to, żeby do cyfry zadzwonić. Pan z pomocy technicznej wytłumaczył mi, że dekodery Fegusona, zwłaszcza nowe modele, nie pobierają od Cyfry jakiejś comiesięcznej autoryzacji dopóki nie otrzymają odpowiedniego softu. Kazał mi przełoczyć dekoder na TVP3 w celu przesłania autoryzacji i po chwili już wszystko działało.

 

Czy komuś z Was też się coś takiego zdarzyło??

 

Cześć,

 

ja korzystam już przeszło miesiąc z tego dekodera i Cyfry ale jeszcze takiej przygody nie miałem. Na razie najgorsze to to przywieszanie, które resetuje tylny guzik. Mam nadzieję, że w końcu wyjdzie nowy soft i to rozwiąże. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

jest już nowy soft do FK 7900 http://www.ferguson-digital.eu/pl/download.html?func=startdown&id=521. W opisie podają, że poprawiono obsługę kanałów na TP 12284 oraz obsługę kart CanalDigitall ( cokolwiek to drugie oznacza). Zainstalowałem parę minut temu i na razie wszystko działa. Zobaczymy czy przy okazji udało im się rozwiązać problem wieszania się dekodera, co najbardziej mi w tej chwili przeszkadza.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

jest już nowy soft do FK 7900 http://www.ferguson-digital.eu/pl/download.html?func=startdown&id=521. W opisie podają, że poprawiono obsługę kanałów na TP 12284 oraz obsługę kart CanalDigitall ( cokolwiek to drugie oznacza). Zainstalowałem parę minut temu i na razie wszystko działa. Zobaczymy czy przy okazji udało im się rozwiązać problem wieszania się dekodera, co najbardziej mi w tej chwili przeszkadza.

 

pozdrawiam

 

moj sie wiesza :/

 

witam. czy zeby nagranie z tunera ogladac na komputerze powinienem zrobic cos poza zainstalowaniem gom playera ?? bo gom player wyskakuje z napisem ze brakuje mi kodeka do odtworzenia filmu,, a gdy daje znajdz kodek to pisze ze sie nie da znalezc :/

 

dekoderow dvd mi brakowalo , , zainstalowalem triala pakietu nero na probe i wszystko hula jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zakupiłem dwa dni temu owy tuner i mam z nim owy problem:

 

Podłączam pod HDMI - działa

Podłączam pod SCART- obraz pojawia się i znika

Podłączam pod compnent - zawiesza się obraz

 

czego to wina - softu czy tunera?

 

soft ver. 2.0.4

 

 

Ja mam go tylko na SCART-ie bo mój telewizor to ośmioletni kineskop philipsa i niestety się wiesza po kilkugodzinnej przerwie w oglądaniu. Na innych złączach nie wiem, bo w moim tv ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli to wina softu. Ale nie wszyscy twierdzą, że mają ten problem więc niekoniecznie musi to być wina softu. Poza tym zgłaszałem ten problem na infolinii serwisu jakieś 3 tygodnie temu a nowy soft i tak nic nie zmienił. Może jak prześlę im sprzęt do naprawy to zmobilizuje ich to do pochylenia się nad problemem. Nie mam ochoty czekać w nieskończoność aż ktoś się tym zajmie. W końcu zapłaciłem za sprzęt, który miał być sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, po zmianie softu na 2.0.5 dalej się wiesza i jedzie do serwisu nie ma co czekać i się denerwować, ja jestem o tyle w dobrej sytuacji że mam dsx6010 i na nim działa dobrze tylko obraz na lcd pupa [jak mówi mama właścicielka c+] a to tuner jeden z pierwszych w polsce jeszcze pamięta wizjetv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odpiszcie mi na te pytania przy tym nowszym sofcie.

 

1)-jak mam w czytniku kartę tnk i moduł polsatu pakiet mini czy wszystko jest ok,czy polsat nie blokuje np:disney(bo go niema w pakiecie mini a na tnk jest)

i tvn style,tvn24,superstacja,tvn turbo,tvn meteo,bo na 0ptikum 80002cicx blokuje mi te kanały a wszystko jest sprawne.

 

2)-czy wiadomo jakim plikiem można odtwarzać nagranie na kompie,jeśli tak to podajcie link do ściągnięcia.

 

3)-czy czas przełączania na karcie tnk i module polsacie w tym tunerze jednocześnie zostało poprawione,jak jest teraz?

 

i ogólnie to co dali do poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie nie mam dostępu do dekodera, bo przebywam przez miesiąc poza miejscem zamieszkania.

 

Dobrze jest poczytać Wasze komentarze. Może do mojego powrotu już wszystko będzie ok z softem.

Piszcie, czy rzeczywiście przy nowym sofcie już nic sie nie zawiesza. Ten zegar można przeżyć, byle tylko z zobrazem było Wszystko w porządku.

 

Poniżej link do GOM Player'a:

http://www.programosy.pl/program,freesms.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesza sie Wam ?? mi raz zgubil program kodowany, ale po chwili i po przelaczeniu na niekodowany, zalapal na nowo - tzn. bez koniecznosci wylaczania dekodera.

 

Co do godziny to pewnie dlatego na stronie zostawili 205 i 206 - jeden sie nie wiesza, a w drugim dziala zegar :P

 

Cześć

 

mnie się nadal wiesza :x Na dodatek o 9 rano zegar pokazuje 23. Kaszana. Mogliby wreszcie pochylić się nad tym softem tak od serca, bo jak tak dalej pójdzie to dopiero soft 2.9.9 rozwiąże nasze bolączki. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...