Skocz do zawartości

Ligi zagraniczne


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć ten temat, ponieważ brakuje tematu, w którym można by porozmawiać o ligach europejskich. Zapraszam do dyskusji!

 

Dzisiaj rozegrano na Santiago Bernabeu kolejne "Gran Derbi", które okazały się zwycięskie dla Barcelony, która pokonała Real, aż 6:2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gringo

Mi chodzi o dyskusje o Primera Division, Ligue 1, Premier Leauge, Bundeslidze, Serie A, Eredivisie etc. Nie chodzi tu o rozmowy dotyczące przetargu na LE.

Przepraszam za mały OT, ale chciałem to wyjaśnić, żeby nie było później "wątów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o.k

rozumiem

kto w w konteście obejrzał mecz tydzień temu Boca- River

niech przestanie wierzyć ze Europa jest gorą ! jak się przyjmie temat to więcej się wypowiem np. o lidze angielskiej a mój post może byc mocno dyskusyjny i wiem że moze wzdbudzdić duzo kontrowersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla Barcelony, która upokorzyła Real na Santiago Bernabeu, Real nie wykorzystał szansy zbliżenia się do Barcy i jego szanse na mistrzostwo zmalały praktycznie do zera.

Real Madryt - FC Barcelona 2:6 (1:3)

1:0 - Higuain 14'

1:1 - Henry 18'

1:2 - Puyol 20'

1:3 - Messi 35'

2:3 - Ramos 56'

2:4 - Henry 58'

2:5 - Messi 75'

2:6 - Pique 83'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kto w w konteście obejrzał mecz tydzień temu Boca- River

niech przestanie wierzyć ze Europa jest gorą ! jak się przyjmie temat to więcej się wypowiem np. o lidze angielskiej a mój post może byc mocno dyskusyjny i wiem że moze wzdbudzdić duzo kontrowersji.

 

Już widziałem na forum wypowiedzi, że liga argentyńska jest najlepsza. Widziałem zaledwie kilka meczy (na AJS1) i muszę przyznać, że poziom jest wysoki. :brawo: Mogłaby konkurować z Premier Liguae...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juve nadal nie może wyjść z kryzysu.Do przerwy przegrywają z Lecce 0-1 ! Normalnie wstyd i hańba.Nie moge na to patrzeć jak najbardziej utytułowany włoski klub jest zarządzany przez bandę idiotów a trenerem jest wielki nieudacznik,który nie umie nawet dobrych zmian zrobic a o taktyce nie wspominając.Może po sezonie John Elkann zrobi porządek i zwolni Ranieriego i cały zarząd,czego życzę wszystkim kibicom Starej Damy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ligi, do których mam dostęp:

- 1. liga polska (Ekstraklasa) - w końcu jest ciekawie :brawo: Kilka drużyn odstaje od reszty poziomem, reszta walczy o utrzymanie, poziom taki sobie

- 1. liga włoska (Serie A) - bardzo rzadko oglądam, poziom dobry

- 1. liga francuska (Ligue 1) - niekiedy oglądam, ciekawe spotkania

- 1. liga niemiecka (Bundesliga) - dobry poziom

- 1. liga portugalska - nie oglądałem nawet, gdy była na Polsacie Sport. Czas się przełamać, bo widzę pozytywne opinie ;)

- 1. liga szkocka (SPL) – zawsze te sane kluby walczą o mistrzostwo, niekiedy mecze bywają nudne :/

- 3. liga włoska (Serie C) – nie oglądam

- 4. liga włoska (Serie D) – nie oglądam

- 1. liga słoweńska – nie oglądam praktycznie wcale, poziom nie powala :(

- 1. liga węgierska – nie oglądam

- 1. liga angielska (Premier League) – świetna liga, gwiazdy światowej piłki, walka do końca

- 2. liga angielska (Championship) – nie oglądam wcale, nie odpowiada mi

- 1. liga holenderska (Eredivisie) – uwielbiam oglądać, ofensywna gra, wiele goli, często padają “hokejowe” rezultaty

- 1. liga grecka – prawie wcale nie oglądam, poziom przeciętny

- 1. liga serbska – nie oglądam

- 1. liga czarnogórska – stadiony jak w okręgówce :lol2:

- 1. liga rosyjska (Premier Liga) – rzadko oglądam, poziom nawet dobry

- 1. liga azerska (Superliga) – czasami oglądam, znajdzie się kilu graczy z Ameryki, poziom raczej słaby

- 1. liga Zjednoczonych Emiratów Arabskich – prawie wcale nie oglądam, poziom taki sobie

- 1. liga tunezyjska – nie oglądam, słaby poziom

- 1. liga marokańska (GNFE-1) – jakoś to wygląda :)

- 1. liga japońska (J-League) – nie zachwyca mnie, ale trochę egzotyki nie zaszkodzi ;)

- 1. liga brazylijska (Serie A) – świetna liga, bardzo lubię ją oglądać

- 1. liga irańska – słaba, odstrasza czas zapisany nie cyframi arabskimi, ale… w języku Farsi :lol:

- 1. liga algierska - nie oglądam, słaby poziom

- 1. liga nigeryjska – raczej słaba liga

 

- Liga Mistrzów – świetny poziom, lubię oglądać

- Puchar UEFA – dobry poziom, lubię oglądać

- Azjatycka Liga Mistrzów – niezły poziom

- Afrykańska Liga Mistrzów – taki sobie poziom

- Copa Libertadores – dobry poziom, odstraszają godziny transmisji :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedną z najciekawszych lig jest liga turecka[...]

Mi też osobiście podoba się liga turecka, ale szkoda, że żadna stacja telewizyjna w Polsce, nie jest zainteresowana zakupem praw do tej ligi. Może Polsat Sport lub Eurosport by się postarał i zakupił prawa do ligi tureckiej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Podobno n interesują tylko ligi w HD. Widać, kto tam pracuje... :crazy:

Też byłbym zainteresowany tą ligą, pozostaje tylko mieć nadzieję :)

Oczywiście chciałbym mieć też ligę hiszpańską, choćby dla Gran Derby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwi mnie, ze pokazuja w Polsce slaba lige belgijska, zamiast o wiele ciekawsza turecka,calkiem dobra ukrainska czy tez co raz lepsza rumunska.W Belgii co roku walcza o mistrzostowo tylko Standard Liege i Anderlecht i o te 2 zespoly prezentuja jakis przyzwoity poziom, a na reszte nie warto patrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Chyba dlatego kupił ją Sportklub :lol2:

Masz rację. PS na szczęście jej nie pokazuje :) Ukraińska byłaby o wiele ciekawsza :D Nie tylko ze względu na Polaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ligę ukraińską oglądam na kanale Inter + z Siriusa, w każdy weekend transmitują po 2-3 a czasami i 4 spotkania, ligę rumunską pokazyje Antena International z Eutelsata 16.0 E, są to dość ciekawe ligi. Ligi brazylijska i argentyńska są dość nudne, niby piłkkarze świetnie wyszkoleni a niektóre spotkania bardzo słabo, ostatnio spodobała Mi się liga japońska niestety muszę ją oglądać tylko w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że żadna ze sportowych TV nie jest zainteresowana pozyskaniem takich lig jak ukraińska, czeska, rumuńska czy turecka :/

Zawsze lepiej jest pooglądać na żywo szlagier ligi czeskiej czy ukraińskiej niz oglądać powtórki z TV klubowych ( Arsenal TV, Tottenham TV ) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że żadna ze sportowych TV nie jest zainteresowana pozyskaniem takich lig jak ukraińska, czeska, rumuńska czy turecka :/

 

to jest chyba nie możliwe :lol2: myślę że zainteresowanie tymi ligami byłoby strasznie niskie. a tak poza tym to która stacja by to kupiła, to są pieniądze wyrzucone w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lidze tureckiej tylko 3 lub 4 zespoły prezentują bardzo dobry poziom, reszta to średniacy, a mecze miedzy np. Fenerbahce a Galatą są naprawde dobre, mnóstwo sytuacji podbramkowych, fauli, fanatyczni kibice i wielkie gwiazdy. Nie wiem dlaczego żadna polska telewizja nie pokazuje ligi tureckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czy Wolfsburg się potknie. Jeśli wygrają oba pozostałe mecze, to mają mistrza. Jest to prawdopodobne, bo jutro grają z Hannoverem i za tydzień z Werderem, a obie te drużyny już za bardzo nie mają o co walczyć w lidze. Pozostaje gra o prestiż. Wolfsburg — Hannover to derby Dolnej Saksonii, więc zapowiada się ciekawy mecz. Poza tym być może zagra Krzynówek, który będzie miał "coś do udowodnienia" swoim niedawnym kolegom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...