Skocz do zawartości

Internet Wi-Fi a nBox


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja korzystałem z tego przewodnika znalezionego na innym forum : http://linbox5558.pl/download/linboxlan.pdf

 

Pomijałem stronę 5 bo u mnie wszystko zadziałało z automatu.Możesz jednak spróbować wpisów jakie u mnie automatycznie wykrył Nbox:

 

Adres dekodera 192.168.137.071

Maska 255.255.255.000

Brama 192.168.137.001

DNS1 192.168.137.001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam serdecznie,

Chcialbym sie Was o cos zapytac gdyz szanowni przedstawiciele TV N nie maja wiedzy w tym temacie.

Do rzeczy. od paru dni jestem klientem enki. Jestem po cyfrze (5 lat) i ogolnie jest zadowolony.

Mianowicie chodzi mi o nastepujaca rzecz. W pokoju mam komputer stacjonarny z modemem ZTE ZXV10 W300 od TP SA. W salonie mam Turbodekoder HD z nagrywarka 500 GB. Moje pytanie brzmi czy da rade jakos podlaczacyc ten uklad (modem z TP z dekoderem enki) po przez Wi-fi? Narazie jest na kablu LAN ale wkurza mnie to. Pragne jednoczesnie nadmienic ze za miesiac moze dwa chcialbym zamowic multiroom i czy rowniez ten drugi dekoder moze byc Wi-fi? Prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Access Point NETGEAR WNCE2001 mam podłączony do Nboxa i śmiga a z miło ale czy chodzi po MR to nie wiem a chciałbym sie dowiedzieć. Bo też jestem tym zainteresowany. Wesdług mnie powinno działać ale lepiej sie upewnić na 100% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamierzam kupic tego acces pointa i mam nadzieje ze polaczy sie z moim modemem od TP. Orientujecie sie ile kosztuje wysylka ze sklepu N?

pozdrawiam

a moze ktos sie orientuje z was gdyz mam dylemat. chcialbym w n skorzystac z uslugi multiroom ale chcialbym wszystko polaczyc bezprzewodowo. Czy jest mozliwoscn by moj modem z neostrady wysylam sygnal do access pointow w dwoch dekoderach enki? bez zadnych kabli?

Prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podłączone tak: Turbodekoder: podłączone do niego 2 kable antenowe + kabelek podłączony do Rutera.

Drugi dekoder (MR ): podłączony do niego 1 ( niezalezny ) kabel antenowy + kabelek podłączony do tego samego Rutera.

Na razie drugi dekoder pobiera podstawowe uprawnienia. Gdy pokarzą się na nim programy trzeba

zadzwonić do N i podać im numer seryjny drugiego dekodera ( tego do MR ) celem weryfikacji.

Potem należy w ustawieniach obu dekoderów skonfigurować ustawienia sieci

( wciśnięcie w obu dekoderach z Menu „ automatycznie „ powinno zadziałac i automatycznie

skonfigurować sieć obu dekoderów )

 

Konsultant na infolini potwierdził,że jest to podłączenie prawidłowe.

Sprawdzę,jak wrócę do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Serdecznie

Drodzy forumowicze chciałbym połączyć swój dekoder (seria: CLRA) z internetem, zależy mi na tym aby połączenie dekodera nie wymagało żadnych kabli, tylko poprzez adapter WiFi odbierał sygnał z routera, i tu moje pytanie: czy do tego połączenia muszę koniecznie zakupić adapter preferowany przez N Netgear WNCE2001, czy mogę poszukać czegoś tańszego i będzie to działało tak samo jak ten Netgear??? może coś polecicie. Jaki transfer internetowy jest wystarczający do korzystania, jak jakościowo prezentują się filmy w nVOD net i prosiłbym o linka z ofertą filmową nVOD net.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się po temacik, też planuje pozbyć sie kabla i podłączyć N-boxa bezprzewodowo. Mam internet z TP ( neostrada + livebox 2 ) w jednym pokoju a N-boxa w drugim. Czy podłączenie dekodera za pomocą jakiegoś routerka wifi z funkcją AP Client lub Bridge załatwi sprawe ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...