Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wzmacniacz / symetryzator do anten DVB-T

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
143 odpowiedzi w tym temacie

#141 moimzdaniem

moimzdaniem

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 36 postów
  • Od: 15 maj 2017
  • LokalizacjaKruszwica

Napisano 12 sierpień 2017 - 21:33

U mnie było tak, że miałem w siatce wzmacniacz ekranowany Cabletech 25dB (odbiór był git, nieprzesterowany, i wszystkie multipleksy), ale postanowiłem przerobić zestaw - siatka została jak była, ale reszta wymieniona; aktualnie w antenie zamiast wzmacniacza mam symetryzator Badmor Profi na kanały 6-60, kabel Triset 113 PE (stary był już skruszały) i wtyk antenowy kątowy Telkom Telmor. Wszystkie muxy odbieram elegancko. Mux 1-3 po 100kW, mux8 14kW polaryzacja pionowa, ok. 30 km w linii prostej do nadajnika, antena jakieś 5m nad ziemią, profil terenu płaski. Tak to wygląda u mnie. A u ciebie moc nadajnika dwukrotnie mniejsza i 15 km dalej. Masz podany mój przykład. Ocenę co do dalszych Twoich zakupów pozostawiam Tobie.

Multimedia Polska: MiniBox + C+Select + moduł CI + tv analog + net 12Mbit/s

DVB-T: RTCN Konin - Żółwieniec

SAT: 100cm, 60cm -  Hotbird 13E+Astra 19,2E

Opticum Sloth Combo Plus, Ferguson AF3100CK

#142 K63

K63

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 568 postów
  • Od: 28 cze 2012
  • LokalizacjaMŁP

Napisano 12 sierpień 2017 - 23:20

RTON Czarna Gora, 50kW, Odbior Nowa Ruda.

Profil wygląda stosunkowo optymistycznie, więc jeżeli nie masz przeszkód w postaci gęstych drzew i budynków, to przy tej odległości powinieneś mieć odbiór na symetryzatorze. Nie tyle siła sygnału jest istotna, co jego jakość. Dobór wzmacniacza uwarunkowany jest parametrami uzyskanymi na antenie pasywnej, więc trudno z góry przewidzieć jaki będzie Ci potrzebny. Ze wzmacniaczem ostrożnie, bo w pobliżu masz doświetlenie mux-3 i zapewne jakiś BTS z LTE, więc istnieje ryzyko przesterowania. Jak daleko masz te nadajniki? Może być Ci potrzebny filtr LTE

CryptoBox 652HD Combo/CRT / Ferguson ARIVA 210 Combo / NC+/Splitter SmartWi / MABO 105cm / MonoblockTwin INVERTO IDLP23TW

#143 swojadroga

swojadroga

Support Team

• Support Team
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5254 postów
  • Od: 19 lip 2010
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 13 sierpień 2017 - 05:48

Dlatego nie bawiłbym się siatką, tylko wybrał coś z tego: http://www.hollex.pl...vb-t/uhf-dvb-t/

Aktualne oferty dla nowych klientów w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży CP i Plus.
Usługa wymiany konwertera w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży CP.
34057.png

Nie udzielam porad przez PW! Jeśli czcionka jest za mała, to nie udzielam porad przez PW!

#144 Obywatel13

Obywatel13

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 4 postów
  • Od: 12 sie 2017

Napisano 16 sierpień 2017 - 12:09

Profil wygląda stosunkowo optymistycznie, więc jeżeli nie masz przeszkód w postaci gęstych drzew i budynków, to przy tej odległości powinieneś mieć odbiór na symetryzatorze. Nie tyle siła sygnału jest istotna, co jego jakość. Dobór wzmacniacza uwarunkowany jest parametrami uzyskanymi na antenie pasywnej, więc trudno z góry przewidzieć jaki będzie Ci potrzebny. Ze wzmacniaczem ostrożnie, bo w pobliżu masz doświetlenie mux-3 i zapewne jakiś BTS z LTE, więc istnieje ryzyko przesterowania. Jak daleko masz te nadajniki? Może być Ci potrzebny filtr LTE

Zglebilem ciut wiecej temat i przyznaje racje. Nie ma zlotej porady.

Zaczne od zakupu symetryzatora i powroce z danymi.. i w tedy moze bardziej sie uda wstrzelic w odpowiedni wzmacniacz. ;)

Pozdrawiam.