Skocz do zawartości

Plansze TVP Regionalna


adi12112
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Łódź

 

Telewizja%20%C5%81%C3%B3d%C5%BA%285%29.jpg

 

Katowice

 

Telewizja%20Katowice.jpg

 

Warszawa

 

TVP%20Info%20Warszawa.jpg

 

Poznań

 

img200.jpg

 

Wrocław

 

img200.jpg

 

Gdańsk

 

img200.jpg

 

Wideo:

Łódź: http://video.google.com/videoplay?docid ... 8361494716

Poznań: http://video.google.com/videoplay?docid ... 4746082430

Wrocław: http://www.youtube.com/watch?v=KMtozd6ChVk - niestety z komórki; tu jest w lepszej jakości, ale na końcu jest wstawiony inny obrazek: http://www.youtube.com/watch?v=N-nSu9-YcsA

Warszawa: http://www.youtube.com/watch?v=nDyRX7aliok (cały początek programu lokalnego z TVP2)

 

Jeszcze mam takie plansze kontrolne:

 

TVP%20Bydgoszcz.jpg TVP%20Katowice.jpg TVP%20Lublin.jpg Krakow%20TVP.jpg TVP%20Szczecin.jpg TVP%20Opole.jpg Telewizja%20Pozna%C5%84.jpg TVP%20Rzesz%C3%B3w.jpg TVP%20Wroc%C5%82aw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ciekawi mnie jedna taka głupia rzecz, dlaczego niektóre stacje nie mają swojej planszy regionalnej. Np. TVP Bydgoszcz ;P Jedyne co jest to logo w tle TVP INFO, nic oryginalnego :?

Za dawnych czasów TVP3 Bydgoszcz miała swoją jako tako "planszę". Było to kolorowe, stare logo z podpisem po lewej stronie:

 

T E L E W I Z J A

BYDGOSZCZ

 

Dobrze pamiętam jeszcze podkład muzyczny. Lecz ona - w przeciwieństwie do plansz innych oddziałów po prostu nie nawiązywała wyglądem do charakterystyki regionu. Dlatego prawdopodobnie odeszła w zapomnienie. Zastąpiła ją na długi czas plansza sieciowa TVP3 - kwadrat z widokiem na Spichlerz i podpis "BYDGOSZCZ". Pod koniec grudnia 2007 roku została na stałe wprowadzona obecna, czerwona plansza z nazwą miasta.

 

Szkoda mi tamtego (moim zdaniem znakomicie wykonanego) loga i tamtej planszy, oraz ogólnie całej sieci regionalnej tamtych czasów. Ale nie ma co narzekać, bo i tak już tamte czasy niestety nie powrócą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 lata później...

Witam wszystkich :)

 

Pozwolę sobie odświeżyć ten temat, gdyż plansze TVP Regionalnej wywołują u mnie sentyment do dawnych lat telewizji. W dobie, gdy niemal praktycznie zostały wycofane z programów TVP (choć są wyjątki, czasem zagoszczą w TVP Kultura czy ostatnio przy okazji spektaklu "Trzy razy Fredro"), internet pozwala przypomnieć o ich istnieniu.

 

Jeśli chodzi o TVP Rzeszów to ten oddział TVP miał kiedys swoją planszę która przedstawiała wieże na Baranówce i obok był podpis Telewizja Rzeszów.

Była do tego taka fajna muzyczka ale jej nie pamietam. :)

 

Jeżeli jeszcze jej sobie nie przypomniałeś, to ja Ci w tym pomogę :). Swego czasu ktoś wrzucił planszę Rzeszowa - Plansza Telewizji Rzeszów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Frontowiec

 

Nie tylko w latach 80-tych. Gdy wprowadzano telewizję kolorową, a tym samym ubarwiono plansze wywoławcze ośrodków regionalnych, TP (bo taki skrót miała wtedy Telewizja Polska) wycofała się z emisji planszy "Telewizja Warszawa". Z tego, co słyszałem, zastąpiły je plansze "TP Program 1" i "TP Program 2", gdyż ich siedziba była właśnie w Warszawie.

 

W latach 80-tych już tych plansz zdaje się nie emitowano i, w przypadku Warszawy, było tak, jak napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwotnie WOT miało inne logo - białe, a napis był jakby malowany. Potem zmieniło kolor na żółty, by później dostać inną czcionkę. Na tym filmiku widać znaczek stacji w połowie lat 90-tych

. Swego czasu był też umieszczony filmik z logiem, o którym napisałem. Nie wiem czy będzie dobrze widoczne, ale na tym obrazku można je dostrzec:

 

logo_ekranowe_wot_1.jpg

 

A wracając do plansz telewizji regionalnej. Na profilu: http://tparchiwum.wrzuta.pl/ właściciel umieścił stare czołówki wywoławcze lokalnych ośrodków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
  • 10 miesięcy temu...

Jak już, pewnie chodzi ci o Gdańsk. Ta plansza z Neptunem nadaje bez sygnału od gdzieś początku lat 90-tych, a może nawet końcówki PRL-u, choć ja sam nie wiem.

Katowice i Poznań obecnie mają swoje plansze, ale chyba myślałeś, że bez dźwięku. To i jednak się myliłeś - bo są one z sygnałem. Podobnie Szczecin i Wrocław, które już od dawna (bo od kilku lat) mają swoje plansze wywoławcze na początek pasma lokalnego.

 

A można też dodać, jak wyglądają i jak wyglądały przejścia z TVP3/Info na pasmo lokalne i z powrotem, podobnie z TVP2.

Ja podaję jeden z przykładów. W 2009 roku wyglądało to tak w Dwójce:

Białystok: ident TVP Białystok (na początku i na końcu)

Bydgoszcz: czerwona plansza jeszcze zza czasów Kuriera, z napisem "Bydgoszcz" (na początku i na końcu, choć czasami mógł być często przerywnik TVP Info z 2007-2009)

Gdańsk: plansza z Neptunem, bez sygnału (na początku i na końcu)

Gorzów Wlkp.: ident TVP Gorzów Wielkopolski (na początku, na końcu też mógł być, ale pewności nie mam)

Katowice: plansza Telewizji Katowice (na początku, potem zastąpiono ją identem TVP Katowice z dźwiękiem planszy na samym początku), bez komentarza albo pauza TVP Katowice (na końcu)

Kielce: ident TVP Kielce (na początku i na końcu)

Kraków: plansza Telewizji Kraków (na początku), pauza wzorowana na tejże planszy z obracającym się szklanym symbolem ośrodka (na końcu)

Lublin: pauza TVP Info lub czasami od razu blok reklamowy (na początku), pauza TVP Info lub informator kulturalny (na końcu)

Łódź: animowana plansza Telewizji Łódź (na początku, czasami po niej był przerywnik TVP Info), pauza TVP Info (na końcu)

Olsztyn: niebieska pauza TVP Olsztyn z zarysem panoramy miasta (na początku), często informator kulturalny (na końcu)

Opole: ident TVP Opole pewnie (na początku i na końcu może też)

Poznań: plansza Telewizji Poznań (na początku, później zamiast niej był ident TVP Poznań z dźwiękiem planszy na końcu), pauza TVP Poznań (na końcu)

Rzeszów: ident TVP Rzeszów (na początku i chyba na końcu też był)

Szczecin: widok na Szczecin (na początku i na końcu), ident TVP Szczecin z dźwiękiem planszy na końcu (na początku)

Warszawa: pauza TVP Warszawa z oprawy z metrem (na początku i na końcu)

Wrocław: animowana plansza Telewizji Wrocław (na początku), pauza wzorowana na tejże planszy z zegarem Ratuszowym (na końcu)

 

W TVP Info było to tak:

Białystok: to samo

Bydgoszcz: ident TVP Bydgoszcz (na początku, na końcu albo ten ident albo przerywnik z Info)

Gdańsk: chyba od razu reklamy (na początku), zapewne pauza TVP Gdańsk (na końcu)

Gorzów Wlkp.: to samo

Katowice: ident TVP Katowice (na początku, oczywiście ten do 2013 był bez historycznego sygnału), na koniec pasma to samo

Kielce: też tak samo

Kraków: ident TVP Kraków (na początku), pauza TVP Info (na końcu)

Lublin: tak samo

Łódź: pauza TVP Info (na początku i na końcu)

Olsztyn: tak samo

Opole: również tak samo

Poznań: pauza TVP Poznań (na początku i na końcu)

Rzeszów: tak samo było i w TVP2 i w TVP Info

Szczecin: też tak samo

Warszawa: także, tyle że podczas pasm wieczornych widok w tle pauzy był nocny, nie dzienny

Wrocław: tu było dokładnie tak samo

Edytowane przez Kuba2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, na początku lat 90-tych jeszcze był ten dźwięk, ale już zaczęto go rzadko używać. Częściej leciał sam obraz planszy, bez sygnału.

Poza tym - zauważcie, że ten obecny dźwięk ze Szczecina był jeszcze wcześniej użyty, ale w innej wersji ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...