Skocz do zawartości

Ferguson 3018SE


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od razu przejde do rzeczy: Posiadam fergusona 3018se do tego czasze 90cm. Sygnał i odbiór super ale zastanawia mnie jedna rzecz, jak wyszukuje automatycznie jakieś kanały lub ręcznie to częsc kanałów np ZDF dokumental i ze dwadzieścia innych moge oglądac dopóki nie wróce do głównego menu tzn tak : tuner wyszuka kanały i moge je sobie ogladać ale jak dam zapisz to np po przełączeniu na inny kanał i wracam do tego np ZDF dokumental to on juz nie działa, a na pewno jest zapisany na liscie, a jak dam właściwości tego programu to pisze sygnał 99% jakośc 0%. Resetowanie, ustawienia fabryczne nie likwidują tego problemu wiec w czym problem ?. reszta kanałów np wszystkie Polskie FTA bez zarzutów. Ufff troche pokrecony ten post ale mam nadzieje ze zrozumiecie go i pomożecie w tej sprawie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy się zgadzają parametry techniczne np. dla tego ZDF Dokukanal korzystając przykładowo stąd.

 

Jesteś pewien, że antena jest idealnie wycelowana na Astrę? Akurat siła z tego transpondera, z którego nadają kanały ZDF nie jest imponująca. Inne kanały z 11.953H działają, czy nie? Czy problem dotyczy wszystkich kanałów nadających z konkretnego transpondera, czy też są to tylko pojedyncze stacje z różnych częstotliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jutro sprawdze te parametry techniczne ale podejrzewam że są dobre. Antena na 100 % jest wycelowana dobrze bo sygnał jest bardzo dobry bo astre nie mam jako zeza tylko hotbirda. Problem dotyczy wszystkich kanałów z konkretnego transpordera. Np tam gdzie jest tv gusto czy 1-2-3.tv. Najbardziej mnie dziwi że jak je wyszukam to synał i jakośc są super a jak zapisze te kanały czy przełacze na inny kanał a potem wróce do niego to już nie działa. Jutro jeszcze sprawdze czy zapisane częstotliwości są dobrze pozapisywane w tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Drodzy Koledzy,

 

po kilku latach odkurzyłem F3018. Docelowo ma być to drugi tuner w domu, obecnie chwilowo pierwszy. Instalacja SAT ma 3 konwertery - centralny na HB 13e plus dwa zezy na Astra 19,2e i Astra 4,8e. Instalacja działa prawidłowo - w teście na F6018 łapie kanały z wszystkich trzech pozycji.

 

F3018 znajduje kanały tylko HB13e i A19,2e (choć w przypadku Astry pokazuje sygnał 0%). Nie jest możliwy odbiór z Astry 4,8e Nie było jej na liście satelitów, więc dopisałem ją ręcznie w menu - bez rezultatu. W związku z powyższym prośba o pomoc.

 

Czy F3018 z racji swojego wieku obsługuje tylko 2 konwertery? Czy może należy zmienić soft (jeśli tak to na jaki) lub bardziej umiejętnie dodać A4,8e w menu (jeśli tak to w jaki sposóB)?

 

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam.

Mam taki problem.Mam C+ z multiroom. Mam kilka dekoderów. Na jednym Fergusonie AF-3018 z czytnikiem kart odbiera nsport z Cyfry+ a na drugim 3018 z czytnikiem Phoenix Funprog wszystkie kanały Cyfry+ oprócz nsport a na karcie na pewno są uprawnienia na ten kanał !!! W pierwszym Fergusonie z czytnikiem w ustawieniach (czerwony przycisk UHF) jest [beep] (nsport jest) a w drugim phoenix cam wszystkie kanały z Cyfry+ tylko nsport brak. Jak ma wyglądać sprawa z ustawieniami systemów kodowania (zaznaczenia przy nich) i klucze. Dodam że na obu jest ten sam soft , ta sama lista i klucze. Jest na forum ktoś co mi to wyjaśni ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...