Skocz do zawartości

Propozycje kanałów tematycznych dla TVP


lukis90el
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Każdy podstawowy odbiorca TVP musi mieć i robić te rzeczy:

1. Polskie Radio - To każdemu wyjdzie na myśl, muzyka poważna, tiptam Jana Sebastiana Bacha.

2. KANAŁY TVP - w dobrej jakości, czyli TVP1, TVP2, TVP3

3. Wylikwidować abonament od odbiornika, bo i tak za odbiorniki się nie płaci abonamentu.

4. Wyrzucić 300 zł na tuner z kartą kodową TVP Videoguard.

5. Kupić sobie telewizor HD, do odbioru paru kanałów HD.

6. Wylikwidować wszystkie stare tunery DVB-S i kupić tuner DVB-S2/MPEG4

7. Płacić podatek od wylikwidowania abonamentu w wysokości 62zł/miesięcznie

8. Jeśli ktoś nie płaciłby podatku, musiałby zapłacić całe 744zł podatku od wylikwidowania abonamentu z TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przeczytałem wszystkie dotychczasowe posty w tym wątku i albo co niektórzy robią sobie jaja albo nie potrafią logicznie i realnie myśleć. Szczególnie jak czytałem posty Sama E250 to nie mogę wyjść ze zdziwienia, że można na serio pisać takie dyrdymały.

Wracając do tematu:

neo_patryk - pomysł z kanałem krajoznawczym bardzo dobry ale pomyśl czym TVP miałaby ten kanał wypełnić. Travel pokazuje cały świat i ciągle lecą tam powtórki to co dopiero TVP, która miałaby pokazywać tylko Polskę. Za to takie krajoznawcze programy mogłyby się pojawić w TVP Dokument. TVP posiada bogatą bibliotekę ciekawych dokumentów, które lecą albo przed południem, albo w nocy. W TVP Dokument znalazły by wreszcie swoje miejsce.

Powrót kanału Tylko Muzyka przydałby się. Kanał zniknął bo wystartował według mnie za wcześnie. TVP popełniła podobny błąd jak z TVP Kultura i TVP Historia i nie zapewniła Tylko Muzyce odpowiedniego zasięgu kablowego a w tamtych czasach tunery DVB-S posiadali nieliczni. Rynek polskojęzycznych kanałów muzycznych jest zdominowany przez MTV Network (MTV, VIVA, VH 1) i przydałaby się konkurencja bo jeden 4fun.tv, który na dodatek się mocno skomercjalizował to za mało.

TVP małym kosztem mogłaby wygrzebywać z archiwum łakome kąski i emitować je w kanale (lepszej nazwy nie znalazłem) TVP Wspomnienia lub TVP Archiwum. Można by tam emitować, np. opolskie festiwale, transmisje sportowe, Studio 2, stare Dzienniki, Sondę. Jeśli mówię o transmisjach sportowych lub opolskich festiwalach to chodzi mi o emisję nie taką jaka ma miejsce teraz tylko o pełne przypomnienie wydarzenia, czyli studio przed meczem, studio po meczu, to co leciało w przerwie - tak by to wyglądało dokładnie w ten sam sposób jak przed laty. Zdaję sobie sprawę, że w wielu przypadkach nie da się już tego odtworzyć ale tam gdzie jest to możliwe to czemu nie? Jeśli emitujemy Opole z 80 roku to można by dać przed tym jakiś dżingiel z tamtego okresu, o ile takie były w tamtych czasach. Na zakończenie programu kultowa plansza NIE ZAPOMNIJ WYŁĄCZYĆ SWOJEGO ODBIORNIKA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 - TVP Muzyka (kanał dla fanów muzyki, z programami 30 TON STOP (jak dobrze pamiętam ten program muzyczny), Szansa na Sukces)

 

Coś słabo go pamiętasz bo to była 30 Ton Lista Lista, chyba, że ten "Stop" to oddzielny program muzyczny

Ale jeśli jesteś za przywróceniem Tylko Muzyka (pod taką lub inną nazwą) z Listą 30 Ton to jestem jak najbardziej za... , albo jeszcze lepszy pomysł, mogliby zrobić tam Listę Przebojów podobną do LP3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to tak powinno to być:

1 - TVP Polonia HD (wersja HD Telewizji Polonia)

2 - TVP 1 +1 (wersja o godzinę póżniej TVP1 i TVP2)

3 - TVP 2 +1

4 - TVP 3 (jako oddzielny kanał od TVP Info)

5 - TVP Film (kanał filmowy z różnymi markami filmów)

6 - TVP Film HD (kanał filmowy w HD)

7 - TVP Sport HD (kanał sportowy w HD)

8 - TVP Kultura HD (kanał kulturalny w HD)

9 - TVP Historia HD (kanał historyczny w HD)

10 - Belsat HD (kanał dla białorusi w HD)

11 - TVP Dzieci (kanał dla dzieci z programami dla dzieci np.: Jedyneczka czy niektóre programy z Nick Jr. np.: Przyjaciele z Podwórka)

12 - TVP Muzyka (kanał dla fanów muzyki, z programami 30 TON STOP (jak dobrze pamiętam ten program muzyczny), Szansa na Sukces)

13 - TVP Religia (kanał religijny o Mszach św.)

14 - TVP Sejm&Senat (kanał o głosowaniach w sejmie i senacie od 7 do 22)

15 - TVP HD +1 (kanał TVP HD o godzinę póżniej od 17 do 1 - współdzielone z TVP Info HD)

16 - TVP Info HD (wersja kanału Info w HD od 1 do 17)

17 - TVP Dokument (kanał o filmach dokumentalnych)

 

(...)

 

Zobaczcie pakiety TVP (...)

TVP Family (...) - 6,90zł/miesięcznie

Belsat (Belsat, Belsat HD) - opcja dodatkowa za 3,00zł/miesięcznie

TVP HD (...) - 6,90zł/miesięcznie

 

Troszkę kolegę poniosło ;-)

 

Jedyny sens mają takie kanały jak TVP Parlament, TVP Muzyka, TVP Dzieci, oraz TVP Dokument (zamiast TVP Historia).

 

Kanały typu +1 nie mają racji bytu, jesteśmy trochę zbyt małym krajem.

 

Absolutnie wszystkie kanały TVP MUSZĄ być bezpłatne. Propozycję płacenia komukolwiek za Belsat pozostawię bez komentarza.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 - TVP Religia (kanał religijny o Mszach św.)

 

Nie widziałem jeszcze żadnego religijnego kanału , który zajmował by się wyłącznie mszami świętymi :lol: . Chyba zapomniałeś czym naprawdę jest religia (a skoro Msza św. , to chodzi o katolicyzm) , to nie tylko Msze św. , ale niestety takie czasy . Poza tym , w platformie TVP będzie TV Trwam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót kanału Tylko Muzyka przydałby się. Kanał zniknął bo wystartował według mnie za wcześnie. TVP popełniła podobny błąd jak z TVP Kultura i TVP Historia i nie zapewniła Tylko Muzyce odpowiedniego zasięgu kablowego a w tamtych czasach tunery DVB-S posiadali nieliczni.
Z tego, co mi wiadomo, to ten kanał nadawał bez koncesji, ponieważ wtedy TVP nie mogła się o nią ubiegać. Zapewne z tego samego powodu nie wystartowały TVP4 i TVP5.

TVP, gdyby chciała, to mogłaby uruchomić kanał muzyczny, ponieważ maja możliwości i zapewne bogate archiwum z różnymi koncertami i programami muzycznymi. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja również coraz częściej przekonuję się, że gdyby uruchomiono taki kanał, to miałby on ogromne zaplecze programowe. Poza tym, być może za kilka lat mogliby pomyśleć o wersjach HD wszystkich swoich kanałów (TVP1 HD, TVP 2 HD, itd.) zamiast jednego, będącego ich zlepkiem. Wraz z rozwojem technologii mogliby też wprowadzić TVP 3D, a 3D już coraz bliżej (w internecie już jest, choćby na mojej stronie). Potrzebne jest też rozdzielenie TVP Info od TVP Regionalne. Mógłby być też kanał dla dzieci, dla młodzieży i muzyczny. Czekam też na uruchomienie kanałów TVP Seriale i TVP Parlament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

001 # TVP 1

002 # TVP 2

003 # TVP INFO - informacje z kraju i ze świata.

004 # TVP INTERNACIONAL - najlepsze pozycje TVP wzorem iTVN. Dawna POLONIA ale bez staroci.

005 # TVP SPORT - sport, motoryzacja.

006 # TVP CLASSIC - klasyczne filmy, muzyka, dokument, archiwum.

007 # TVP HISTORIA - historia.

008 # TVP COGITO - nauka, podróże, edukacja, języki obce, laboratorium, technika.

009 # TVP PARLAMENT - poczynania naszych "wspaniałych" polityków 24 godziny na dobę.

010 # TVP KULTURA - muzyka, teatr, filmy, spektakle, dyskusje, recenzje itd.

011 # TVP LIFE - najciekawsze miejsca w Polsce i na świecie, kuchnia, regiony, ludzie, przyroda, zwierzęta, natura.

012 # TVP FILM - najnowsze pozycje filmowe, które zdaniem TVP warto polecić widzom.

013 # TVP HD - kanał wysokiej rozdzielczości HD od TVP.

014 # TVP POLO - Materiały ośrodków regionalnych prezentujące nasz kraj bardziej ogólnie niż oficjalnie. Coś jak DW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP POLO - Ale beznadziejna nazwa.

Po za tym przekształcanie TVP Polonia w jakiś Internacional to pomyłka. Jest dobrze tak jak jest.

Nie mówiąc już, że polska telewizja publiczna nie powinna mieć w nazwach angielskich słów. LIFE, CLASSIC - to nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty mylisz zasadnicze rzeczy. Te kanały, które ty wymyśliłeś byłyby wyłącznie dla Polaków czy dla Polonii, więc problemów z wymówieniem by nie mieli. Natomiast Russia Today jest kanałem typowo promującym kraj, przeznaczonym wyłącznie dla zagranicy, bo przecież gdyby był dla Rosjan, to byłby po rosyjsku, a z tego co wiem (zbyt często na ten kanał nie zaglądam) jest po angielsku. Jesteśmy w Polsce, chcemy mieć polsko brzmiące nazwy kanałów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania, że nazwy powinny być polskie.

Aby napisać tą wiadomość musiałem sobie wyszukać nazwy "entertainment" i "knowledge" w Googlach, nie potrafię ich wymówić a co dopiero zapamiętać pisownię. :oops:

Co prawda wszyscy powinniśmy umieć wymawiać te nazwy poprawnie, ale praktyka pokazuje coś zupełnie innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...