Skocz do zawartości

Awarie oraz problemy z transponderami


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zauważyłem problemy z odbiorem RTP Int. na transponderze 111, na 10723 GH 29900-3/4 należącego do British Telecom. Siła sygnału wacha się 61-64%.

edit. teraz jest nieco lepiej, ale sygnał nadal się rwie.

 

Na pozostałych transponderach mam 67-75% a na Hotbird 9 80%. Pogoda jest nieciekawa.

 

Niedawno miałem to samo z transponderem 94 12597 V 27500-3/4,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że antena jest idealnie ustawiona. Niski poziom sygnału może być spowodowany przez kabel RG6U, ale transmisja nadal powinna być zachowana. Być może faktycznie transponder jest uszkodzony a SR ma najwyższy, bo 29900.

 

Teraz mam znów to samo. Wszystkie transpondery idą idealnie a ten jeden rwie.

 

edit.

 

Właśnie zaczął padać desz i wypadły kolejne transpondery. Faktycznie, antena była nieco odchylona a teraz uzyskałem 75-90%, ale alarmu nie zdejmuję, bo transponder 111 nadal nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Eutelsat ma kolejny problem na głowie bo od kilku dni coś niedobrego dzieje się z transponderem o częstotliwości 11.470 V 27500. Już któryś raz z kolei widzę, że jest brak sygnału i zawsze obserwuje to mniej więcej o tej porze. To nie przypadek, że Nick przenosi się z tej częstotliwości na 11.117 V 27500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wczoraj wieczorem było zamieszanie - paczkę z 11,470V podzielono na dwie mniejsze z SR: 13300. Dziś po południu ponownie złożono dwie części w jedną paczkę i jak patrzyłem później - nie było już problemów z odbiorem, ale warto obserwować sytuację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wojny zakłóceniowej" ciąg dalszy.

Problemy z tp. RTV Slovenije

 

2009-06-11 22:50:46 / Janusz Sulisz

Ostatnia aktualizacja: 2009-06-12 16:03:41

źródło: SateliTV Slovenija

Wielu widzów zauważyło, że sygnał transpondera RTV Slovenije z satelity Hot Bird - 13E, emitowany z uplinku Domžale, jest od jakiegoś czasu zakłócany. Teoretycznie powodem może być zła pogoda w tym mieście. Jednak zgodnie z nieoficjalnymi informacjami przyczyna jest poważniejsza. Według operatora Eutelsat chodzi o celowe zakłócenia z terenu Iranu lub Iraku.

 

Parametry techniczne:

 

Hot Bird 8 (13E)

tp. 80 (12,303 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4)

 

Kanały należące do pakietu RTV Slovenija:

 

TV Slovenija 1, TV Slovenija 2, TV Slovenija 3, BVN - Beste van Vlaanderen en Nederland, NTV Hayat.

Obecnie u mnie jednak nie ma problemów z sygnałem. Ciekawe, czy kiedyś "zaatakują" transpondery polskich platform?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że nie - zauważcie, że ostatnie problemy z sygnałem pojawiają się zwykle tam, gdzie nadawane są jakiekolwiek kanały w języku farsi. Wygląda to na wojnę mającą na celu uniemożliwienie emisji w/w kanałów - ostatecznie te działania mogą wymusić zawieszenie emisji kanałów. Aczkolwiek dla nas nie byłaby to wielka strata ;) Szkoda tylko ich pod względem egzotycznego pochodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi do głowy bardzo prosty sposób na poradzenie sobie z satelitarnym terroryzmem. Nie ma nic lepszego jak ograniczenie zasiegu uplinku satelity tylko do Europy, obejmując również kraje takie jak Marokoi (SNRT) i Izrael (RRSat, SatLink). Jedynym warunkiem było by wyniesienie nowego satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...