Skocz do zawartości

Odbiór cyfrowej telewizji naziemnej w Ostrowie Wlkp


wlodek_m1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witajcie. Znalazłem ten temat przypadkowo i przeczytałem i bardzo interesujące tematy tutaj poruszono.

Więc moje pytanie brzmi czy wiecie coś o poruszanym tutaj odpaleniu nadajnika dvb-t w Mikstacie. Miało być w marcu. Jak jest w rzeczywistości działą czy nie?

A drugie pytanie:

Korzystam z telewizora Sony z tunerem MPEG2 do tego mam przejściówkę na MPEG4 ładowaną w slot CI.

Też mam sony z MPEG2 więc też moge kupić karte ładowaną w slot aby mieć MPEG4.

Podajcie przykłady albo nazwy takich urzadzeń.

Pozdrawiam mieszkanców OStrowa Odolanowa i Kalisza i pobliskiech miejscowości.

Łączmy się i informujmy nawzajem w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na stronie

http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=164

czeski nadajnik Trutnov - Černá hora (Czarna Góra?) obejmuje kolorem żółtym Ostrów Wlkp.

Wg powyższej strony Czechy emitują z niego na kanale 40 (626MHz) z mocą 100kW.

Wysokość góry 1299m n.p.m., a nadajnika 68m.

Czy rzeczywiście jest szansa na odbiór multipleksa od Pepiczków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam koło Krotoszyna i odbieram na antenie siatkowej czeską paczkę to jest: ct 1,ct 2,ct 24,ct 4 antenę mam ustawioną w kierunku Wrocławia oprócz tego odbieram paczkę programów ze Śremu to jest: tvp1, tvp2, tvp info poznań, polsat, tvn, tv4, puls ze Śremu odbieram z dobrym sygnałem z Czech trochę gorzej ale anten jeszcze nic nie ruszałem . Wszystko to odbieram na telewizorze lg od cyfry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja odniosłem sukces. Zwykła stara antena szerokopasmowa, głowica dvb-t wbudowana dekoder tnk hd skierowana na Śrem i odbiór mam odbiór cyfrowych kanałów naziemnych.

Szukałem również w kierunku Mikstatu, ale tam cisza chyba nic nadal się nie ruszyło a miało być chyba w marcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według planu http://www.polskacyfrowa.org/index.php?id=6 (HARMONOGRAM WDRAŻANIA NTC W POLSCE)

miał ruszyć 31.03.2010*** ale nad datą możemy znaleźć trzy gwiazdeczki, które oznaczają:

*** w wyniku problemów ze zgodnym wytypowaniem przez wspołdysponentów częstotliwości z MUX1 operatora technicznego tego multipleksu, rozpoczęcie drugiego etapu cyfryzacji uległo opóźnieniu.

Kanał XX (YY) . kanał XX zostanie zamieniony na kanał YY po wyłączeniu telewizji analogowej.

 

Więc data się przesuwa, ale nie wiadomo teraz na kiedy a szkoda bo mielibyśmy bardzo dobry odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką antenę masz w tej chwili. Co mogę polecić:

1) jeżeli masz trochę pieniędzy do wydania to Televes np.:

http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemne ... ves-dat-75

 

2)jeżeli jednak chcesz coś tańszego to polecam :

http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemne ... tena-atx91

Plus do tej anteny wzmacniacz nie więcej niż 25dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę nam dziś doszło programów :) po uruchomieniu na 28 kanale 3 MUXa W tym przede wszystkim TVP HD, Obraz idealny choc notuje czasem zmrozenia ekranu. czas na jakas nowa antene, moze ktos cos polecic

Możesz napisać coś więcej. Z jakiego nadajnika-Śrem?

Na Śremie po tym poście sprawdzałem i nic tak jak przedtem było 7 programów jest nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie wiem dlaczego odbieram wszystkie programy z kanału 23 a z 28 już nie.

Moja antena siatkowa szerokopasmowa. Tuner dvb-t wbudowany w dekoder tnk hd.

Zależy mi też na tych programach. W czym tkwi problem? Może w starej antenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programy z Kanał 28:

TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP SPORT, TVP HISTORIA, TVP KULTURA, TVP HD(720p)

mają mniejszą moc.

 

Ja mieszkam w Poznaniu i nadajnik w Śremie mam z drugiej stronie bloku i obraz często też mi się rwie, lub zanika - muszę kupić jakąś lepszą antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...