Skocz do zawartości

BOX+ (Philips DSR 6201/91)


dmn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do czego jest to wejscie usb z przodu dekoderka? Myslalem ze po podlaczeniu pendriva bedzie sie zachowywal jak pvr jednak widze ze bylem w bledzie...

 

Nie wiem co jest zle. mam 2 dekodery. W pvr mam normlanie obok nazwy kanalu, nazwe programu jaki leci. w dsr6201 nie widze nazwy programu. Co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

jest pobralem i jest polaczenie po HDMI tv Panasonic nie pamieta ustawien trzeba zmieniac typ tv na 1080i bo zawsze wskakuje 720p i tryb pracy trzeba ustawic na DVI wtedy dziala po HDMI a nie dziala gdy jest ustawiony na HDMI taka inna logika ale to i tak postep po 1,5 miesiaca ogladania przez SCART napiszcie jak u was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście żałosne. Tyle czasu poprawiali soft do Philipsa HD, a przeoczyli tak oczywisty bug jak brak zapamiętywania ustawień (miejmy nadzieję, że błąd nie zostanie przeniesiony do oprogramowania PVRa... byłby to oczywisty krok w tył... podobny błąd został już raz załatany w PVR).

 

CYFRA powinna wziąć soft z Francji i rozgonić w diabły obecną ekipę pseudoprogramistów (tak to jest jak inwestuje się tylko w marketing i reklamę, a nie stać na zatrudnienie dobrych informatyków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kurcze ja nie wiem :? Mam w domu popdiętego do LCD SHARPA Phila 6201 przez HDMI (już 6 sztuke w tym miesiącu) i żadnych problemów z zapamiętywaniem ustawień, ustawiam 1080i wychodzę literką A potem pilotem na Standby i po ponownym włączeniu mam 1080i i żaden z testowanych egzemplarzy nie wraca na 720p :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również przed miesiącem korzystałem ze zwykłego Phlilipsa HD 6201 i telewizora Sharp i tylko raz miała problem z odbiorem TV, po aktualizacji dekodera. Wtedy jednak połączyłem dekoder z TV poprzez eurozłącze, ustawiłem na 1080i i PAL i wszystko hulało bez zastrzeżeń. Z obecnym Philipsem 7201 HD po aktualizacji także nie miałem problemów, nie licząc tych zwiech i głośnego chodzenia dekodera, od czasu wynajmu tj. od 08.06.2009r. musiałem 5 razy wyciągać wtyczkę z gniazdka żeby działał poprawnie. Zrobiłem błąd wynajmując ten dekoder :(:evil: Mogłem pozostać przy zwykłym HD bo byłem z niego zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może potwierdzić ze po aktualizacji softu wróciła możliwość oglądania po HDMI z telewizorami Panasonic? Ja na razie mam jeszcze stary soft (numer 61) ponieważ wszystko śmiga mi po componencie a nie chciałbym się rozczarować do końca i oglądać przypadkiem HD przez eurozłącze :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przecież o to chodziło od początku w kolejnych softach żeby nie działał Compo a tylko HDMI 8) Żeby zawartość HD nie szła po analogu bo wtedy nie ma HDCP i można sobie coś nagrać w HD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andyg- jedyna metoda aby nie ściągnąć nowego softu to niewyłączanie tunera lub odłączenie anteny przed wyłączeniem.

Inaczej soft jest automatycznie pobierany zaraz po wyłączeniu tunera :]

 

Do tych co już mają- co się jeszcze zmieniło?

Ja nie miałem problemów z HDMI ani z zapamiętywaniem ustawień...

Da się oglądać RTL i kilka innych kanałów bez paska na ekranie "Nieobsługiwany system kodowania"? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasylek coś nie tak mówisz. U mnie nie aktualizuje się automatycznie przy wyłączaniu lecz przy włączaniu pyta się czy ma aktualizować. Można śmiało dać na Anuluj i po sprawie, chodzi dalej ze starym softem. Tym niemniej zrobiłem aktualizację i jedyna różnica jaką zauważyłem to możliwość wyboru trybu HDMI/DVI. Odbieram tylko po komponencie więc nie ma to dla mnie znaczenia. Komponent działa jak poprzednio z tą samą sekwencją klawiszy. Udało mi się przy poprzednim sofcie utrzymać interesujące mnie ustawienia a tutaj znowu nie trzyma :/ Pewnie za parę/paręnaście dni znowu zaskoczy :lol2:

PS Może by przenieść tą dyskusję do wątku o Philipsie 6201?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji softu na nr 61 nie zapamiętywało mi ustawień do czasu jak miałem krótką przerwę w dostawie prądu.

Przy sofcie 62 także nie zapamiętywało mi ustawień - dlatego po zaprogramowaniu w menu wyciągnąłem wtyczkę z prądu na chwilę i teraz wszystko u mnie działa ok.

Może to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogło. Dzięki. :wink:

 

Potwierdzam. Po instalacji nowego softu nie chciał zapamiętać ustawień 1080i i szerokosci ekranu. Po zmianie ustawień i odłączeniu zasilania pamięta ostatnie ustawienia. Rzeczywiście, tak samo chyba zrobiłem w poprzednim sofcie.

Podsumuję: nie widzę prawie żadnych zmian, którym miałby się różnić nowy soft od poprzedniego. To prawie to ciut inny podgląd kanałów po wciśnięciu przycisku E.

Teraz oprócz nazwy i numeru kanału mamy jeszcze symbol "gwiazdki" oznaczającej czy program znajduje się wśród "wybranych" (ulubionych) czy też nie.

Dodatkowo zmienił się zestaw kanałów DVBT w Warszawie :( Zamiast TVP HD mamy teraz zwykłe TVN a zamiast TVP Sport mamy Polsat (to akurat OK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 2 sprawy:

 

1)Chciałem się dowiedzieć czy po zainstalowaniu nowego softu także macie problemy z kanałami. Chodzi mi o to że niektóre programy wyłączają się i jest tylko czarny ekran. aby ponownie zaczeły działać muszę znowu wyszukiwać programy i jest już w porządku. trochę jest to irytujące bo przynajmniej raz dziennie jakiś kanał który powinien chodzić nie działa.

 

2) Czy telewizja naziemna cyfrowa działa wam na terenie podkarpacia na tym sprzęcie? I do którego wejścia należy podłaczyć antene naziemną do wejścia antenowego czy wyjścia bo już zgłupiałem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taiszo- tak, mam problemy ze znikaniem programów ale to się zaczęło dziać równo z wgraniem poprzedniego softu czyli od uruchomienia DVB-T. Po wyszukaniu programów wszystko wraca do normy. Zwalałem to na moją antenę ale jeśli jeszcze ktoś to u siebie potwierdzi to mamy kolejny problemik.

Antenę naziemną podłączamy do wejścia. Drugie gniazdo (wyjściowe) jest przelotką do podłączenia dalej anteny do telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...