Skocz do zawartości

Problem z działaniem TNK/Smart HD+


Rekomendowane odpowiedzi

http://telewizjanakarte.pl/o_ofercie.html

 

Jeżeli masz problem z poprawnym działaniem Telewizji na kartę, w pierwszej kolejności skontaktuj się z naszym telefonicznym Biurem Obsługi Klienta. Jeżeli pomimo pomocy udzielonej przez naszych konsultantów nie uda nam się wspólnie rozwiązać Twojego problemu, prześlij do nas kartę (SIM z chipem) na adres korespondencyjny: Cyfrowy Dom Sp. z o.o. ul. Josepha Conrada 37, 31-357 Kraków wraz z opisem problemu, podaniem informacji dotyczących: typu dekodera jakiego używasz (podaj nazwę producenta i model), wersji zainstalowanego w nim oprogramowania a także wskazaniem swojego adresu korespondencyjnego, a my w terminie do 30 dni od daty otrzymania Twojego listu wyślemy na podany przez Ciebie adres pisemną odpowiedź.

Myślę, że kontakt z BOK nic nie pomoże, ale mimo wszystko bym zadzwonił. Niech chociaż dokładnie wytłumaczą procedurę odsyłania tej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic oryginalnego nie powiem.

 

Mam problem z działaniem TNK. Mam Fergusona fx 7600 2.03. Karta działa bez zarzutu od października 2008, potem tylko kanały podstawowe, bo nie płaciłem. Miałem remont w mieszkaniu, więc wyniosłem odbiornik z kartą w środku do innego mieszkania - raptem 5 metrów dalej, w suchym czystym pomieszczeniu. Po miesiącu włączyłem i FTA np. Kultura, Polonia działa, ale TNK nie. Odbiornik widzi kartę, ale nie dekoduje.

 

Na marginesie dodam, że wczoraj podpisałem umowę na Multipakiet i jak na razie mimo wysyłania sygnału przez infolinię, Canal + i reszta nie działa.

Może coś się stało z czytnikiem ? CZytnik wykrywa kartę Mediaguard i na tym się kończy. Bardzo dziwne, przynajmniej TnK powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że nie może odzyskać tych uprawnień. Myślałem, że pomoże doładowanie na miesiąc, ale tak się nie stało. Czy na innym odbiorniku może się odblokować ? Próbowałem tez kasować listę kanałów i wyszukać od nowa, ale nie pomogło. Na marginesie - kartę C+ uaktywniłem u jednego z dystrybutorów, zajęło to 20 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dokładnie w szczegółach wygląda sprawa przesyłania uprawnień. Czy one są powtarzane w kółko dla wszystkich kart, czy okresami dla róźnych partii kart. Na przyszły miesiąc, czy bieżący też. Nie wiem. :?:

Ja bym zrobił tak:

1) Zostawiłbym włączony odbiornik na dłuższy czas na kanale TVN (na jednym z transponderów TVN), kiedy nikt nie ogląda bo śpi albo jest w pracy, szkole, np. na noc - rano - połódnie.

Jeśli w tym czasie karta nie dostałaby uprawnień:

2) Zadzwoniłbym do BOK, opisał całą sytuację, niech prześlą uprawnienia ponownie.

 

Chociaż tak się zastanawiam, czy karta bez uprawnień byłaby w stanie w ogóle odbierać jakiekolwiek kodowane programy, mam na myśli FTV (tvp1, tvp2, tvn, tvn7, religia). :idea:

Sprawdź na stronie TnK, czy karcie na pewno nie skończył się okres ważności. Wpisujesz nr karty i końcówkę nr konta bankowego przypisanego do tej karty, i na stronie wyświetli się data ważności.

Opłacenie karty nie powoduje jej natychmiastowego odnowienia, zadziałania. Zwykle trwa to 1-2 dni zanim pieniądze dotrą na konto i zostaną odpowiednio zaksięgowane.

 

PS. Jeśli chodzi o pierwszą aktywację, to u mnie trwała 2 dni - bo jak ostatni lamer wkładałem kartę odwrotnie do czytnika. Gdy w końcu zrobiłem to jak należy zadziałała od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tak zrobiłem, zostawiłem na całą noc, nic to nie dało.

Dzwoniłem do BOK, karta jest aktywna. Na stronie ma ważne doładowanie do 23.10.2009.

W BOK powiedziano, że nie mają takiej możliwości, żeby przesłać sygnał jak np. C+.

 

Chyba wykonam jeszcze raz tel. do nich.

Nie chce mi się wysyłać do nich karty. Ciekawe czy jest możliwość załatwienia tego u dystrybutora n.

 

UAKTUALNIENIE

Dzwoniłem do BOK, zaproponowano włożenie karty do innego odbiornika, bo mój nie chce odebrać uprawnień. Jutro miałem zamiar udać się gdzieś, żeby odnowić kartę, ale ponieważ nie dawało mi to spokoju :roll::xponownie wgrałem oprogramowanie i zaczęło działać. :jupi::jupi::D:lol::P:brawo::smile::lol2:8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tak zrobiłem, zostawiłem na całą noc, nic to nie dało.

Dzwoniłem do BOK, karta jest aktywna. Na stronie ma ważne doładowanie do 23.10.2009.

W BOK powiedziano, że nie mają takiej możliwości, żeby przesłać sygnał jak np. C+.

 

Chyba wykonam jeszcze raz tel. do nich.

Nie chce mi się wysyłać do nich karty. Ciekawe czy jest możliwość załatwienia tego u dystrybutora n.

 

UAKTUALNIENIE

Dzwoniłem do BOK, zaproponowano włożenie karty do innego odbiornika, bo mój nie chce odebrać uprawnień. Jutro miałem zamiar udać się gdzieś, żeby odnowić kartę, ale ponieważ nie dawało mi to spokoju ponownie wgrałem oprogramowanie i zaczęło działać. :jupi::jupi::D:lol::P:brawo::smile::lol2:8)

 

Morał z tej histori jest taki że problemy z TNK powstają gdy odbiornik nie puszcza uprawnień, czyli nie przepuszcza tzw. EMM. O dziwo BOK był wyjątkowo kumaty bo rzeczywiście nie ma możliwości przesłać uprawnień osobną kolejką jak to jest w C+. W TNK to jednak zbędne bo uprawnienia są wysyłane w tylko jednej karuzeli, przez cały czas. Normalnie aktywacja trwa kilka-kilkanaście sekund i nie ma potrzeby kombinować jak w C+. Uprawnienia przesyłane są w postaci kolejnych kluczy czyli najpierw idzie klucz pierwszy a potem klucz drugi. Nie jest tak, że wysyła się od razu wszystkie klucze na konkretną kartę. W TNK to bez znaczenia ale w n gdzie jest bardzo dużo kluczy bywa, że na początku część kanałów nie działa właśnie z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z TNK. Nie mam sygnału z transportera na którym jest nsport. Po włożeniu karty wszystko śmigało, ale już następnego dnia były skoki sygnału, a teraz już w ogóle brak sygnału. Wszystkie inne kanały z HB działają poprawnie. Tylko z tego transportera 11508 chyba. Możliwe, że karta jest nieaktywna dlatego, tak się dzieje? Bo TVN Turbo, który jest z innego transportera i też jest kodowany w TNK działa już poprawnie. Jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po ciężkich bojach spędzonych z Fergusonem FK 7900 udało mi się go ustawić wgrać mu listę kanałów oraz zaktualizować. Jednak problem pozostał ten sam co z przed aktualizacji mianowicie.

Odbieram programy NIEKODOWANE dostępne normalnie na Hot Birdzie. Natomiast kanałów z oferty TNK w ogóle nie odbiera tylko czarny ekran - dodam, że kartę aktywowałem w czwartek i Pani w BOK dziś mi powiedziała, że karta jest aktywna... co dalej??

Edit: Tuner widzi kartę.. bynajmniej takie info wyskakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ostatnio zakupiłem TNK jednak mam poważny problem. Polega on na tym, że mój odbiornik nie łapie sygnału z transpondera 11393 i 11508 w związku z czym nie mogę odbierać programów TNK. Z anteną już kombinowałem. Kupiłem nawet SAT Findera. Jednak po ustawieniu czaszy nadal nic.

Posiadam dekoder Comag SL50 i moduł uniwersalny CA "Twin CAM GIGA".

Dekoder wykrywa poprawnie moduł oraz kartę TNK (wyświetla jej system kodowania oraz nr seryjny).

Walczę z tym już 3 dni i nic. Dzisiaj dzwoniłem do BOK i jedyne co się tam dowiedziałem to jeśli antena ustawiona jest poprawnie żeby kręcić konwerterem. Niestety i to efektu nie przyniosło.

Jestem już zrezygnowany.

Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc ??

 

Mam jeszcze pytanie dotyczące samych transponderów:

czy sygnał z w/w transponderów powinien być widoczny nawet bez włożenia karty do tunera?? Czy może karta musi znajdować się w slocie? Nie chodzi mi tu nawet o odbiór prog. a jedynie o siłę sygnału.

Pytam, bo w tej desperacji próbowałem wyłapać sygnał u kolegi na Fergusonie (bez slotu na kartę) jednak też bez rezultatu.

W tematyce SAT jestem nowicjuszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecność karty czy modułu w tunerze nie ma żadnego wpływu na sygnał z satelity.

 

- sprawdź czy wspomniane transpondery są poprawnie wpisane w tunerze

- możliwe, że antena jest źle ustawiona, pozostałe transpondery są dobrze odbierane, czy mają słaby sygnał?

- zakłócenie z jakiegoś urządzenia bezprzewodowego uwala sygnał w niektórych częściach pasma, jeśli są takie urządzenia w pobliżu należy je odłączyć

- awaria konwertera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie!

 

Moja kartę TNK aktywowałam w kwietniu, w lipcu dokupiłam 1 miesiąc i wszystko działało.

Teraz próbowałam oglądać TVN i niestety pokazuje mi tylko czarny ekran i pisze ze jest zakodowane!!

Tak samo dzieje się z TVP1 TVP2 i reszta tych programów które do 2016 miały być dostępne. Odbieram tylko TVN Warszawa i inne zwykle, ale chce oglądać TVN i resztę!

Musze coś zmienić w dekoderze?? Mam Opticum 7300 C/2CX.

 

Dzięki za pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Ferguson 7600 po miesięcznej przerwie raz załapał, ale potem już nie chciał i trzeba było kupić moduł. Teraz nie ma problemu.

 

Czy u kogoś wyskakuje może na TVN coś takiego ? Muszę potem włączyć i wyłączyć telegazetę, żeby zniknęło. Na innych kanałach nic się takiego nie włącza.

 

tnktvn.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam mam pytanko a mianowicie zakupiłem zestaw TNK razem z dekoderem i satelitą o średnicy 50cm cały problem polega na tym że nie moge jej dosterować tak żeby było przynajmniej na połowie skali w dekoderze a jak przełączyłem ją na większą satke którą mam cyfrowy polsat to było wszystko ok , kombinowałem już na wiele sposobów razem z miernikiem przed satką nie ma żadnych drzew czy bloków jest to ostanie pietro bloku dlatego moje pytanie jest nastepujące czy mała satka jest przyczyna mniejszego zasiegu czy może słaby konwektor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...