Skocz do zawartości

AF-7318 UCI nie przenosi uprawnień na nową kartę C+


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem jak w temacie. Po wymianie kart wszystko działa jak należy z wyjątkiem uprawnień do C+. Soft 6820, karta C+ w czytniku, dodatkowo moduł TechniSat-a do odbioru TnK (tu uprawnienia to prawdziwa burza, żadnych problemów). Jest jakiś sposób by co miesiąc nie wyciągać Philipsa z szafy? Zauważyłem na forum że HF8900 HD też ma taki problem więc przypuszczam, że to wina czytnika ale jako techniczny laik mogę tylko przypuszczać.

Przy okazji zadam drugie pytanie - czy warto inwestować w moduł Astona czy lepiej w moduł od C+? Czy po zainstalowaniu modułu problemy z uprawnieniami znikają?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny problem, bo nam nikt z uprawnieniami na sofcie 6820 w czytniku trudności nie zgłasza. Nie wiem więc czemu u Ciebie dzieją się takie rzeczy... Z modułami jest o tyle złożona sprawa, że przykładowo ja z 7318 nigdy CI dla Cyfry+ nie testowałem, bo po co, jak czytnik działa ;) Teraz 7318 już nie ma, więc wiem tylko tyle, że z nabywców 7318 do nas nikt nie zgłaszał się z problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie kart również miałem problem z aktywacją nowej. Serwis Fergusona poinformował mnie, że w niektórych egzemplarzach tak się dzieje - nie wiadomo z jakich przyczyn. Musiałem zatem skorzystać z pomocy oryginalnego tunera Cyfry. Teraz mam podpisaną nową umowę i problem na razie mnie nie dotyczy. Zobaczymy co będzie później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ustawić na TVP Info, zrobić reaktywację karty przez ICA i poczekać 60 minut. Powinno pomóc.

Mam Multiapkiet więc o ICA mogę sobie na razie pomarzyć. Przeczytałem gdzieś o wyciąganiu wtyczki na 10 s i ponowne włączenie tunera - przetestuje to na początku lutego.

A problem jest bo nie było wyjątku odkąd dostałem kartę - ani raz nie uaktualniły sie uprawnienia, nieskuteczna była też aktywacja w tym tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Podepnę się pod ten temat, ponieważ ja też mam właśnie ten sam problem! :/

Również posiadam tuner Ferguson AF-7318UCI i w jego czytniku kartę CYFRY+. Oprogramowanie tunera również jest najnowsze: wersja 6820.

Wszystko ładnie pięknie, działa, odkodowuje, itd. itp., tyle tylko że też są właśnie problemy z tym przechodzeniem uprawnień! Co ciekawe, problem pojawił (tak mi się wydaje) od stycznia tego roku. Wprawdzie wcześniej też uprawnienia jakby nie przechodziły, ale po skorzystaniu z odpowiedniej, wspomnianej przez JamesBond007, opcji w ICA karta nowe uprawnienia dostawała. Pomagało przy tym jeszcze wyłączenie Fergusona z prądu, wyjęcie z niego karty CYFRY+ i ponowne uruchomienie. Jednak w chwili obecnej już tak się nie dzieje. W grudniu ub.r. zgłosiłem w telefonicznym BOK CYFRY+ chęć zmiany mojego pakietu Podstawowego na Podstawowy+ i pakiet miał zostać zmieniony od 1 stycznia br. (miałem wcześniej jeszcze opcję "Kino Polska", z której zgłosiłem jednocześnie rezygnację). No i od 1 stycznia br., według danych wyświetlanych na moim koncie w ICA, mam już pakiet z "plusikiem". Jednak karta nowych uprawnień do dziś nie otrzymała! Nadal odbieram "stary" pakiet wraz z opcją "Kino Polska"... :/ Nie pomaga już wykonywanie reaktywacji karty za pomocą ICA, ani też, po odczekaniu jednej godziny, wyłączanie dekodera z prądu i wyciąganie z niego karty. :(

 

Dlatego też poważnie zastanawiam się nad kupnem do mojego Fergusona odpowiedniego modułu CI. Wolałbym zakupić moduł od CYFRY+ ze względu na jego znacznie niższą cenę niż cena modułu Aston. W dodatku, moduł ten używałbym raczej tylko po to, aby karta otrzymała kolejne uprawnienia, a tak na codzień to karta byłaby raczej w czytniku Fergusona. Chyba, że w module CYFRY+ karta ta działaby lepiej. Czy orientuje się ktoś, jak wygląda z tym sprawa? Czy moduł CYFRY+ prawidłowo współpracuje z tym modelem Fergusona? I czy przy jego używaniu nie występują już problemy z odbieraniem przez kartę CYFRY+ uprawnień odbioru? Bo z tego, co kiedyś gdzieś czytałem, gdy karta jest w module CI to za przekazywanie do niej uprawnień odpowiada już wtedy sam moduł CI, a nie tuner. :roll:

 

Jeśli ktoś z tutejszych Forumowiczów zna odpowiedzi na powyższe pytania to bardzo proszę o pomoc!!!

 

PS. Dodam jeszcze, że oprócz karty CYFRY+ w czytniku Fergusona, nie posiadam żadnych innych kart, ani modułów CI.

 

 

Pozdrowienia,

Barti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...