Skocz do zawartości

Ferguson FK-6900 CR przycinanie po zmianie kanału


luky007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj odebrałem swojego fergusonka, mam w nim TNK. Otóż jest dziwny i denerwujący problem. Po przełączeniu z jednego kanału na drugi 3 sekundy obraz jest płynny, po czym następuje przycięcie/spowolnienie/zmrożenie na 1 sek i znów leci dobrze. Jak się tego dziadostwa pozbyć? Bo to strasznie denerwujace. Dzieje się to zarówno na FTA jak i kanałach TNK. mam soft 604 wgrany od kąd przwiozłem tuner.

 

Pozdrawiam

luky007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem podobny problem, ale z tunerem innej marki, także nowy sprzęt. Po kilku dniach ta niedogodność sama po prostu zniknęła. Moim zdaniem może być to związane z tym, że przed dłuższy czas tuner nie był włączany, gdzieś zalegał w magazynie, a teraz musi trochę popracować, się rozgrzać i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzisiaj odebrałem swojego fergusonka, mam w nim TNK. Otóż jest dziwny i denerwujący problem. Po przełączeniu z jednego kanału na drugi 3 sekundy obraz jest płynny, po czym następuje przycięcie/spowolnienie/zmrożenie na 1 sek i znów leci dobrze. Jak się tego dziadostwa pozbyć? Bo to strasznie denerwujace. Dzieje się to zarówno na FTA jak i kanałach TNK. mam soft 604 wgrany od kąd przwiozłem tuner.

 

Pozdrawiam

luky007

 

spróbuj z wymianą na oryginalny 107, powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj odebrałem swojego fergusonka, mam w nim TNK. Otóż jest dziwny i denerwujący problem. Po przełączeniu z jednego kanału na drugi 3 sekundy obraz jest płynny, po czym następuje przycięcie/spowolnienie/zmrożenie na 1 sek i znów leci dobrze. Jak się tego dziadostwa pozbyć? Bo to strasznie denerwujace. Dzieje się to zarówno na FTA jak i kanałach TNK. mam soft 604 wgrany od kąd przwiozłem tuner.

 

Masz soft piracki i włączoną emulacj'ę stąd problemy. Odbiornik próbuje dekodować z emulacj'i lub z karty.

Niestety emulacj'a nie jest jeszcze dopracowane na tym modelu. Poczytaj... zanim zadasz pytanie o pirack'i soft !!!

 

Rozwiązanie jest banalne wgraj oryginalny soft producenta ... najlepiej 107 :) i po kłopocie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie jest banalne wgraj oryginalny soft producenta ... najlepiej 107 :) i po kłopocie :>

 

niestety nie działa. Po wgraniu oryginalnego softu dalej przycina... nic sie nie zmieniło.

 

Jeszcze jakieś pomysły?

 

Na innym dekoderze tak sie niedzieje [stary polsatowski SAGEM].

 

kabel antenowy jest łączony w jednym miejscu łączką SAT - ale to chyba nie to..

 

a może tak jak pisze RafiX musi sie rozgrzać :) - ale to byłoby mocno dziwne :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie działa. Po wgraniu oryginalnego softu dalej przycina... nic sie nie zmieniło.

 

Dziwne... a przywróciłeś ustawienia fabryczne po wgraniu ??

 

Złączka ... hmmm może warto sprawdzić instalację z miernikiem w ręku ?? Każdy odbiornik wysyła do kabla zasilanie. Każde łącznie, zły trójnik itp. może powodować odbicia tzw. prądy wsteczne. 6900 ma bardzo czułą głowicę..... i różne rzeczy się mogą dziać, włącznie z tym że możesz zniszczyć odbiornik. Sugeruję najtańszy trójnik PRĄDOWY, który "przepuszcza zasilanie" wysyłane do konwerterów tylko w jedną stronę !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakim mierniku mowa? i co dokładnie mam zmierzyć? (wiem że w kablu jakiś tam prąd jest nawet gdy nie podłączony jest tuner,ale myślałem że to przez Twin)

możesz podać linka do tego trójnika prądowego? żebym wiedział jak to wygląda i co pytać w sklepie :)

 

 

schemat mojej instalacji wyglada tak:

duża antena + konwerter Twin = Polsat(Sagem) i TNK(FK-6900)

 

z czego kabel od Twina do TNK w jednym miejscu(3m od odbiornika) jest przedłużony złączką SAT (jak sądze służącą do tego celu): [link usunięty - regulamin]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schemat mojej instalacji wyglada tak: duża antena + konwerter Twin = Polsat(Sagem) i TNK(FK-6900)

 

Twin ... z problemami ... hmmm coś mi się wydaje, że twin będzie do wymiany :(

Zapraszam do poczytania wątku na ten temat: :censored:

Problem już został rozwiązany przez innych użytkowników. Niestety (albo stety) w większości przypadków przez wymianę twina :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, przycina mi obraz podczas oglądania programów nadawanych z HOT z Astry idzie ok. Wymieniłem już konwerter, mam zamontowanego tzw. zeza. Problem pozostał. Teraz do wymiany przełącznik disek, myślę że to jest przyczyna. Obecnie są zbyt niskie temperatury nie chce mi się marznąć więc wymianą zajmę się jak się ociepli. 8)

Wymiana, no może najpierw podłączę się bezpośrednio do konwertera na Hot i zobaczę czy będzie zmiana. Przy okazji, coraz bardziej przekonuje mnie ten fredek do siebie. Nagrywanie na pena przy każdym sofcie jest bez zmian, czasem zawiecha ale poza tym za te pieniądze jest dobrze. :brawo::read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzisiaj odebrałem swojego fergusonka, mam w nim TNK. Otóż jest dziwny i denerwujący problem. Po przełączeniu z jednego kanału na drugi 3 sekundy obraz jest płynny, po czym następuje przycięcie/spowolnienie/zmrożenie na 1 sek i znów leci dobrze. Jak się tego dziadostwa pozbyć? Bo to strasznie denerwujace. Dzieje się to zarówno na FTA jak i kanałach TNK. mam soft 604 wgrany od kąd przwiozłem tuner.

 

Pozdrawiam

luky007

wiem kolego o czym piszesz, mam ten sam objaw.... to wyglada tak jakby przy zmianie programu obraz synchronizowal sie z dzwiekiem (przez co obraz na poczatku zostaje zwolniony/przystopowany i po chwili wszystko juz dziala ok), rzeczywiscie to wkurza, ale ja chyba sie juz nieco przywyczailem

wymiana oprogramowania jak koledzy wczesniej pisali nie rozwiazuje problemu, to tez nie problem konwertera, wiec nie wymieniaj. sprawdzalem to u siebie w domu jak i w pracy i efekt jest tu i tu. wyglada na to ze jest to zwiazane z samym tunerem, niestety na ta chwile nie znam recepty na to :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam ten tuner od kilku dni. Posiadam oryginalną kartę Cyfry+. Opisane zjawisko lekkiego przycinania po zmianie kanału występuje na obu wersjach orpogramowania, czyli 107 i wgranym 108. Ponieważ na 108 przestał działać poprawnie PVR, więc wróciłem do wersji 107. Opisane zjawisko przycinania nie jest moim zdaniem istotną wadą pod warunkiem, że nie zdarza się podczas normalnego oglądania. Jak na razie nie miałem okazji poogląda sobie obrazu z tego sprzętu ze względu na walkę z PVR. A co do problemów z PVR, to nie wiem, czy winne jest oprogramowanie w wersji 108, czy może jakiś błąd przy jego wgrywaniu. Nie potrafię tego wyjaśnić.

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten sam objaw ma na Fergusonie FX 7600. Wymieniłem Twina na inny, próbowałem również konwenter pojedynczy ba zlikwidowałem nawet DiSEqC-a, ustawiałem antenę od nowa, wymieniłem F-ki lecz problem pozostał. Dziwne jest to, ze te objawy wystąpiły dopiero jak zainstalowałem w tym tunerze kartę TNK. Wcześniej jak miałem C+ takich problemów nie było. Aha zapomniałem dodać, że z Astry takich problemów nie ma zarówno z DiSEqC-em jaki i bez na tych samych kablach i konwenterach. Całe piątkowe popołudnie 6 marca przeznaczyłem na testy i teraz to już zgłupiałem :twisted: Dodam jeszcze że na Samsungu DSB 305 G takich problemów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...