Skocz do zawartości

Początek Cyfry+


Tomo21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś może jakieś informacje na temat samych początków Cyfry+?

Jakie kanały były w ofercie na samym starcie platformy, jak to się zaczęło wszystko?

Mi się kojarzy tylko coś, że na początku nie było to określane jako Cyfra+ tylko "Polska Platforma Cyfrowa" czy jakoś tak i że zaraz po uruchomieniu nadajniki zostały wyłączone bo coś tam było niezgodne z prawem (takie coś mi się kojarzy że w tv mówili).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystartowali 21 października 1998 r. W dniu startu mieli tylko 7 kanałów Canal+ Polsat Polsat2 Eurosport Planette MCM i Muzzik. 15 listopada dołączył Canal+ Żółty a 1 grudnia C+ Niebieski. Mam jeszcze więcej informacji na ten temat. Jeśli będą chętni to mogę napisać wszystko co wiem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O początkach Cyfry+ możesz poczytać w kalendarium na stronie Cyfry Plus. W sumie jest bardzo solidnie prowadzone - a przynajmniej było. Mnie ciekawi jedno - Minimax w zasadzie był tworzony przez polski oddział Canal+, ale obecnie właścicielem marki Minimax jest ChelloMedia. Na jakiej zasadzie był więc tworzony w Polsce? Czy była to zasada franchisingu, spółki joint-venture czy może jakaś inna podstawa prawna? Swoją drogą ciekawe, że jednocześnie Chellomedia ma w swoim portfelu markę Minimax, a tworzy na zasadzie joint-venture w zasadzie identyczny kanał JimJam w ramach ChelloZone (która jest przecież spółką zależną). Zresztą widać też, że Cyfra+ sporo wzorów czerpie z tej firmy --> Deko = Domo, TV Paprika = Kuchnia.tv, Minimax = ZigZap.

 

Ja akurat byłem abonentem C+ albo od lutego 2000 albo 2001 i pamiętam już niewiele w sumie. Pamiętam, że w zasadzie w owych czasach lista kanałów kończyła się w zasadzie gdzieś koło kanału 40, a Minimax leciał albo na 17 albo 18 kanale, a za nim TMT bodajże. Szkoda mi trochę tamtej Cyfry+ - była jakaś "swojska". Klimat Marcopolo czy Seasons bardzo mi się podobał. Poniekąd sytuacja trochę podobna do tej panującej dziś w N - sporo produkcji własnej, a mało marek zagranicznych, co zresztą było domeną Wizji TV (E!, HBO, MTV)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony Canal+ Cyfrowego:

 

Listopad 1998

 

CANAL+, który udowodnił swoją dobrą kondycję powołując do życia CYFRĘ+, właśnie świętuje czwartą rocznicę przyznania koncesji. Z tej okazji postanowił zrobić wszystkim widzom (nawet tym, którzy nie są abonentami stacji) prezent, w postaci niekodowanej transmisji dwóch szlagierowych meczów: Lazio - Roma (liga włoska) i Olympique Marsylia - Paris Saint-Germain (liga francuska) - w najbliższą niedzielę (godz. 20.00).

 

Po czterech latach obecności na polskim rynku stacja zdobyła blisko 260 tys. abonentów. Nadająca swój program drogą naziemną, satelitarną i poprzez sieci kablowe, przyciąga wciąż nowych widzów - miłośników dobrego filmu i sportu na żywo. Liczba abonentów CANAL+ systematycznie rośnie, i to mimo nieporozumień powstających wokół telewizji cyfrowej.

 

Cyfrowa platforma CYFRA+ została uruchomiona 6 listopada br. Nadaje programy za pośrednictwem satelitów należących do Eutelsata - Hot Bird (z których emitowana jest większość polskojęzycznych stacji). Do tej pory 85 tys. osób zarezerwowało terminale do odbioru CYFRY+. Oecnie ponad 2000 terminali dziennie oddawanych jest do dystrybucji (w sieci 900 autoryzowanych dystrybutorów CANAL+). A zatem wszyscy ci, którzy dokonali rezerwacji, zostaną obsłużeni w najbliższych dniach i tygodniach. Ruszyła już kampania telewizyjna, a na początku gudnia rozpocznie się szeroka kampania bilboardowa.

 

Już teraz abonenci CYFRY+ oglądać mogą następujące programy: trzy wersje CANAL+ (CANAL+, CANAL+Żółty i CANAL+ Niebieski), Polsat, Polsat2, Planete, Eurosport, MCM, Muzzik, CNN, Multimusic (30 tematycznych programów audio) oraz ponad 100 innych programów i usług. Programy TVP1, TVP2, Naszej TV i TMT już w najbliższych dniach ponownie zostaną włączone do cyfrowej oferty.

 

Grudzień 1998

Została zawiązana spółka Polska Platforma Cyfrowa.

Uruchomiony zostaje CANAL+ Niebieski – oferta CANAL+ Multiplex startuje w pełnej odsłonie.

Marzec 1999

Po niespełna czterech miesiącach obecności na polskim rynku, CYFRA+ zdobyła już 100 tys. abonentów, a kolejnych 30 000 osób czeka na montaż sprzętu. Obecnie, średnio 1 500 terminali dziennie rozprowadzanych jest za pośrednictwem sieci 1300 dystrybutorów na terenie całego kraju.

 

CYFRA+ przyjęła strategię, która sprawdziła się we wszystkich krajach, gdzie CANAL+ uruchomił, odbierane przez ponad 2 miliony abonentów, platformy cyfrowe. Oferta jest spójna i komplementarna - zarówno w zakresie programów, jak i usług interaktywnych. Natomiast kanały opracowywane są od podstaw, pod kątem widzów danego kraju.

 

Już 16 kwietnia oferta CYFRY+ wzbogaci się o nowe polskie kanały tematyczne. Będą to - dziecięcy MINIMAX (złożony z najlepszych seriali i filmów animowanych zagranicznych i polskich) oraz w stu procentach poświęcony kinu kanał filmowy ALE KINO!

 

Jeszcze w pierwszej połowie tego roku do oferty dołączą kolejne kanały, wśród których, m.in. kanał dla hobbystów SEASONS. Wprowadzone zostaną również nowe usługi interaktywne - będą to w pierwszej kolejności gry i mozaika programowa. Już wkrótce abonenci obejrzą ponadto wyścigi Formuły1 w wersji multisygnał - na sześciu odrębnych kanałach.

 

Oprócz programów telewizji "otwartych" (TVP1, TVP2, Polsat, Polsat2, Nasza TV) - w wielu regionach kraju w dalszym ciągu niedostępnych drogą naziemną oraz oferty premium (CANAL+, CANAL+Żółty, CANAL+Niebieski), CYFRA+ już teraz proponuje swoim abonentom szereg atrakcyjnych i zróżnicowanych kanałów tematycznych. Są to, m.in.: znany i ceniony przez polskich widzów dokumentalny kanał PLANETE, najbardziej popularny w Europie kanał sportowy EUROSPORT, dwa kanały muzyczne MCM (muzyka współczesna) i MUZZIK (muzyka klasyczna), polski kanał dla dzieci i młodzieży TMT, najlepszy europejski kanał informacyjny CNN oraz MULTIMUSIC (30 programów audio ułożonych tematycznie).

 

Silni partnerzy, tacy jak Polcom Invest i CANAL+ Francja (europejski lider w dziedzinie telewizji płatnej i cyfrowej), zapewniają stabilność finansową przedsięwzięcia i stały rozwój polskiej platformy cyfrowej CYFRA+ na polskim rynku.

 

Przypomnijmy również, że Telewizyjna Korporacja Partycypacyjna (holding kontrolujący CANAL+ i CYFRĘ+) pracuje wspólnie z TVP, Polsatem, Naszą TV i Aster City Cable nad rozwojem Polskiej Platformy Cyfrowej, jako operatora CYFRY+.

Maj 1999

Telewizja Polska podpisała porozumienie ze spółką CANAL+ Cyfrowy (operatorem CYFRY+), na mocy którego TVP S.A. będzie mogła objąć do 40% udziałów w spółce CANAL+ Cyfrowy i współtworzyć kanały tematyczne dla potrzeb CYFRY+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się orientuję TVN także nie był dostępny od początku w Cyfrze+, bo chyba trochę zeszło obu stronom nim dogadały się co dystrybucji tego kanału. Z tego co pamiętam TVN nawet znajdował się przez kilka tygodni lub miesięcy na liście kanałów C+ jednak widniała tam jedynie plansza kontrolna, później chyba zastąpił ją właściwy program... ale może ktoś wie lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja stałem się abonentem Cyfry+ w listopadzie 1998roku ,czyli miesiąc po starcie.Aktywacja wynosiła 99zloty.Początki były trudne,wszystko było nowością.Nie było miesiąca bez dodania nowego kanału.W samej platformie panował bałagan,przez 6 miesięcy od podpisania umowy nie dostałem żadnego rachunku tylko magazyn abonencki.Po pól roku dostałem rachunek na kwotę 650zl.Nie zapłaciłem zaległości i odcięto mi sygnał.Zbliżały się święta Wielkanocne włączono mi sygnał warunkowo oraz złożono propozycje reaktywacji umowy musiałem zapłacić tylko 45 zloty.Zaległość w kwocie 650zl została anulowana.Nie pamiętam jakie były wtedy pakiety . Opcja Canal+ od początku kosztowała 29zloty.Dużo by pisać,zmian w ofercie było dużo.Najbardziej cieszyłem się z dodania kanału Discovery Channel,Viva Polska,TVN i Seasons.Porażka było wycofanie się Polsatu . Czas szybko leci i wszystko się zmienia :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrze początkiem dla mnie byl analogowy Canal+z którym zwiazałem się się w lutym 1995 roku za jeden kanał płaciłem 36lub 38 zł. Po dwóch latach przedłużyłem umowę ,a na " cyfryzacje " przeszedłem 30.12 1999r. Aby otrzymać terminal analogowy zapłaciłem 368zł / 6miesięcy abonament za 22,80 + kaucja 199,00 + przepłata za terminal 24 zł + opłata uzupełniająca 22,80/Cyfra na początku kosztowała mnie 55 zł za pakiet Premium. Jestem abonamentem do teraz i zamierzam być dalej ,dla mnie to wspaniała platforma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Pamięta ktoś SMS na Mediasatach? Jak to działało? Wysyłało się SMS z komórki czy wpisywało wiadomość na stronie Cyfry+? Szkoda że to zlikwidowali ale pewnie przy obecnej liczbie abonentów musieliby zainwestować w sprzęt. Jeszcze gdyby po nadejściu informacji wyświetlał się tekst "Masz wiadomość" byłaby to ciekawa forma komunikacji. No ale teraz prawie każdy ma komórkę więc lepiej wysłać SMS-a na komórke niż TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Warszawa, 12 kwietnia 2001

Od 14 kwietnia Abonenci CYFRA+ będą mogli śledzić na żywo z 4 różnych kamer 24-godzinną relację z Domu Wielkiego Brata. TVN udziela platformie CYFRA+ licencji na emisję 24 godzinnej relacji z domu Big Brother. W zależności od decyzji operatora - TVN, ta sama scena będzie prezentowana w czterech różnych ujęciach, lub dwa pomieszczenia będzie można oglądać z dwóch różnych ujęć kamery . Na ekranie telewizora będą stale dostępne cztery okienka. W przypadku, gdy pokazywane będą dwa pomieszczenia jednocześnie, abonent, za pomocą przycisku ''+'' będzie miał możliwość wyboru ścieżki dźwiękowej z konkretnego miejsca. Pomimo, że program nadawany jest na żywo, to dzięki stałemu monitoringowi , sceny ewidentnie kontrowersyjne na pewno nie ukażą się na ekranie.

 

CYFRA+ zapewnia możliwość kontroli dostępu do wybranych kanałów. Abonenci, którzy nie życzą sobie, aby ich dzieci oglądały BB na żywo, będą mogli zablokować ten kanał wybierając opcję ''zablokuj programy'' w głównym menu dekodera. W myśl porozumienia nadawców ''Przyjazne media'' relacja będzie oznakowana jako program dozwolony ''za zgodą rodziców''.

 

Równolegle z rozpoczęciem transmisji w Interaktywnym Magazynie Abonenta zostanie uruchomiona sekcja poświęcona programowi Big Brother i jego bohaterom. W następnej kolejności również na stronach na stronach Interaktywnego Magazynu Abonenta zostanie uruchomiony ''sklep'' dla fanów Wielkiego Brata, w którym znajdą się zdjęcia gadgetów i numery telefonów, pod którymi będzie można je zamówić.

 

''Naszą ambicją jest stałe wzbogacanie oferty programowej platformy i odpowiadanie, a nawet uprzedzanie oczekiwań naszych Abonentów'' - mówi Jakub Brzęczkowski, Z-ca Dyr. Generalnego CANAL+, CYFRA+ - ''Jeszcze przed pojawieniem się na antenie stacji TVN Program Big Brother wzbudzał wiele emocji a dziś bije rekordy popularności wśród telewidzów w naszym kraju. Myślę, że wprowadzenie go na antenę CYFRA+ będzie atrakcyjnym uzupełnieniem szerokiego wachlarza programów i usług dostępnych na naszej platformie.''

 

''Big Brother to projekt multimedialny'' - mówi Piotr Walter, wiceprezes TVN. - ''Chcemy wykorzystać każdą możliwość dla podkreślenia walorów tego formatu. Nadawanie na platformie CYFRA+ wraz z całym interaktywnym zapleczem będzie też rozładowaniem potencjału tego programu, którego szukaliśmy. Istotna jest zwłaszcza możliwość nadawania przez 24 godziny na dobę przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa obyczajowego''

 

''Big Brother. Wielki Brat'', który narodził się w 1999 roku w Holandii jest emitowany w telewizji TVN od 3 marca 2001. Program cieszy się renomą największego przedsięwzięcia telewizyjnego, bije rekordy oglądalności: codziennie ''Big Brothera'' ogląda ponad 4 miliony widzów, a cotygodniowy show ''Big Brother Ring'' ma oglądalność na poziomie 6-8 milionów. Wszędzie, gdzie był emitowany budził wielkie emocje, ale w Polsce stał się przyczyną ogólnopolskiej debaty społecznej.

 

Telewizja TVN rozpoczęła nadawanie 3 października 1997 roku i obecnie dociera do około 65% gospodarstw domowych poprzez nadajniki naziemne, telewizje kablowe oraz dzięki obecności w pakietach Wizja TV i CYFRA+. Obecnie oglądalność stacji wynosi ok. 20% w zasięgu nadawania. Program informacyjny ''Fakty'' ogląda codziennie około 3 milionów widzów; ma on widownie równą z widownią głównego wydania ''Panoramy'', często rywalizuje z ''Wiadomościami''. Ogromna popularnością cieszą się także: teleturniej ''Milionerzy'', talk-show ''Rozmowy w toku'' oraz program publicystyczny ''Kropka nad i'' cieszący się nie mniejszą popularnością, realizowany na żywo program ''Pod napięciem''.

 

Relacja będzie dostępna na 6. kanale Cyfra+

mar-digital

 

14.04.2001- zgodnie z zapowiedziami, dzisiaj rano na Canal+ Żółtym ruszył BigBrother

bb1.jpgbb2k.jpg

 

Start Wielkiego Brata w Cyfrze + wywołał gorącą dyskusję. Można rzec, że ile głosów, tyle opinii. Jedni złorzeczą i odsądzają Cyfrę+ od czci i wiary, drudzy rzecz traktują chłodno i spokojnie, a jest też spora grupa, która przyjęła BigBrothera z zadowoleniem. Jedno jest pewne - wszystkim się dogodzić nie da i dopiero następne dni i reakcja większej grupy abonentów da odpowiedź jak naprawdę BB został przyjęty na platformie. Trzeba jednak dodać, że nawet osoby popierające pomysł wyrażają żal, że stało się to kosztem C+ Żółtego. Zupełnie inaczej wyglądałyby zapewne reakcje, gdyby BB pojawił się (jak na przykład we włoskiej platformie Stream) jako osobny kanał, ale do tego potrzebna byłaby koncesja, a nią nie było ponoć szans (pamiętając reakcje KKRiT na pojawienie się BB i Dwóch Światów, nie sposób nie zgodzić się z taką tezą)

 

25.04.2001- ciąg dalszy historii Big Brother na antenie Canal+ Żółtego. Po kilkunastu dniach emisji, napływające opinie można podzielić na kilka podstawowych grup:

(1) osoby zadowolone w sposób bezwarunkowy z faktu włączenia przekazu Big Brothera do platformy Cyfra+

(2) osoby w zasadzie akceptujące pojawienie się Wielkiego Brata na platformie Cyfra+, lecz niespecjalnie zadowolone, że stało się to kosztem Canal+ Żółtego. Nie robią jednak z tego faktu większego problemu

(3) osoby dla których fakt zastąpienia repertuaru filmowego Canal+ Żółtego przez BB jest nie do zaakceptowania. Zgadzają się tylko na uruchomienie oddzielnego kanału BB

(4) osoby dla których BB jako zjawisko jest nie do zaakceptowania w żaden sposób i w żadnym wypadku

Zwróciłem uwagę na głosy, w których zwracano uwagę bardziej na fakt powstania precedensu i obawę, aby podobne sytuacje nie powtarzały się (z byle powodu jak to określono) w przyszłości, niż na faktyczną dolegliwość kilkutygodniowej przerwy w emisji C+ Ż

Oczywiście opinie jakie otrzymałem nie są w żadnym stopniu reprezentatywne nie tylko ze względu na ich ilość, ale przede wszystkim dlatego, że przez ciągle ograniczony dostęp do Sieci w naszym kraju, jeszcze bardzo długo internetowe sondaże będą miały wątpliwą wartość analityczną. Owszem dają pewnien wycinkowy obraz, ale w żadnym wypadku nie można ich traktować jako źródło danych do poważniejszych i miarodajnych opracowań. Dlatego o tym jak naprawdę przyjął się Wielki Brat w Cyfrze+ operatorzy dowiedzą się z najbardziej miarodajnego w tym wypadku źródła - z analizy sprzedaży nowych i odnawiania kończących się umów abonenckich.

 

26.04.2001

- jeśli dla kogoś pojawienie się Big Brothera na C+ Żółtym w Cyfrze+ jest nie do zaakceptowania, może skorzystać z petycji umieszczonej pod adresem http://sat-digital-tv.provider.pl/canal ... index.html . Pragnę jednak zwrócić uwagę, że w tego typu akcjach nie ma praktycznie żadnej możliwości weryfikacji czy głosująca osoba jest, czy też nie jest abonentem platformy, a sądzę, że nadawcę interesuje najbardziej zdanie abonentów

 

LIST DO REDAKCJI

 

Nawiązując do artykułu, który ukazał się w ''Gazecie Wyborczej'' (GW z 30 kwietnia-1 maja 2001) pt. ''Żółty >>Wielki Brat<<'', dot. petycji o wycofanie całodobowych relacji programu ''Big Brother'' z CANAL+ Żółtego, pragnę przedstawić stanowisko CANAL+/CYFRA+ w tej sprawie.

 

Obserwując ogromną popularność ''Big Brother'' w TVN oraz zainteresowanie naszych Abonentów możliwością śledzenia na żywo wydarzeń z domu Wielkiego Brata, zdecydowaliśmy się na emisję tego programu. Jedyną techniczną możliwością udostępnienia naszym widzom całodobowego przekazu z domu ''Big Brother'' było umieszczenie programu na CANAL+Żółtym. Była to decyzja podyktowana oczekiwaniami Abonentów CYFRY+.

 

Dzisiaj, po paru tygodniach emisji, możemy stwierdzić, że odnieśliśmy sukces: oglądalność programu CANAL+Żółty, od momentu wprowadzenia relacji na żywo z domu Wielkiego Brata, bije rekordy - udziały w widowni sięgają nawet 35%-40% (telemetryczny panel gospodarstw abonenckich CYFRY+ prowadzony przez AGB Polska). Natomiast badania przeprowadzone przez CANAL+ wśród Abonentów CYFRY+ wykazały, że większość (53%) ogląda ''Big Brother'' na CANAL+Żółtym, a 69% badanych uważa, że była to dobra/raczej dobra inicjatywa.

 

Równolegle pragnę podkreślić, że protesty, które wpłynęły do redakcji, pochodzą z jednego źródła (strona internetowa) i już przez sam ten fakt nie mogą to być dane reprezentatywne. Nie są to również dane wiarygodne. Analiza otrzymanych, również przez CYFRĘ+, e-maili wykazała bowiem, że część autorów posługiwała się zmyślonymi danymi osobowymi lub nieistniejącymi numerami Abonenta i wysyłała ten sam list wielokrotnie.

 

Przypomnę ponadto, że wszystkie filmy i wydarzenia sportowe są nadal dostępne w ramach oferty CANAL+ i CANAL+ Niebieski, natomiast ramówka kanału uzupełniającego, CANAL+Żółtego, powróci w swojej dotychczasowej formie po zakończeniu emisji niewątpliwie dużego wydarzenia telewizyjnego, jakim jest ''Big Brother''.

 

CANAL+ zawsze starał się oferować swoim Abonentom programy, których nie mogliby obejrzeć nigdzie indziej. Tak jest w przypadku wydarzeń sportowych i hitów filmowych na wyłączność, wielu specjalnych kanałów tematycznych czy unikalnych usług interaktywnych (w tym miesiącu wprowadziliśmy np. Internet). Tak jest również w przypadku 24-godzinnych relacji na żywo z domu Wielkiego Brata.

 

I to właśnie tak bogata oferta, dobrana w taki sposób, aby każdy Abonent mógł w niej znaleźć coś dla siebie sprawia, że CYFRA+ jest liderem na rynku.

 

Z poważaniem,

 

Jakub Brzęczkowski,

Z-ca Dyrektora Generalnego

CANAL+/CYFRA+

 

http://web.archive.org/web/200110270944 ... story.html

To były czasy :D Nie wiem czy M jak Miłość ma takie udziały jakie miał BB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

lista kanałów z listopada 2000r. z cyfry+:

1.TVP 1

2.TVP 2

3.TVN

5.Canal+

6.Canal+ Żółty

7.Canal+ Niebieski

8.TV Polonia

9.RTL 7

12.Polonia 1

13.Super 1

14.Eurosport

15.Planete

16.Ale Kino!

17.Minimax / Game One

18.TMT

19.AB Moteurs

20.Marcopolo

21.Discovery

22.Eurosport News

23.Seasons

25.Euronews

27.CNBC Europe

28.MCM

29.Muzzik

30.Viva Polska

31.Discovery Civilisation

32.Discovery Travel & Adventure

33.Discovery Sci-Trek

35.Onyx.tv

36.Video Italia

37.Sat 2000

38.Telepace

39.BBC World

40.TV 5

41.Multimusic 1

42.Multimusic 2

43.Multimusic 3

44.Multimusic 4

45.Cyfra+ Radio

46.Cyfra+ Gry

47.Cyfra+ Pogoda

48.Magazyn+

80 - 86.F1

87.Wishline

100+. kanały FTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista kanałów Cyfry+ z początku grudnia 1998.

3. Polsat

4. Polsat 2

5. Canal+

6. Canal+ Źółty

7. Canal+ Niebieski

8. TV Polonia

11. Polonia 1

12. Eurosport

13. Planete

15. MCM

16. Muzikk

17. CNN

18. Euronews

19. Bloomberg

20. Multimusic 1

21. Multimusic 2

22. Multimusic 3

23. VIVA

24. VIVA 2

25. Onyx

26. Fashion TV

28. Telepace

30. Sat 2000

31. Nostalgie

32. Super 1

34. Rai Sat 1

35. Rai Sat 2

36. Rai Sat 3

37. TVE Int.

39. Tele 24 Switzerland

 

Źródło: http://www.mar-digital.com.pl/cyfra/nws/newsy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chwila BIAŁY zawierał kanały polskie + częśc tematycznych

SREBRNY zawierał to co BIAŁY + CanalPLUS / HBO

ZŁOTY zawierał BIAŁY + SREBRNY + reszta tematycznych

PLATYNOWY zawierał wszystko BIAŁY + CanalPLUS + HBO + reszta tematycznych

 

Później dołączył jeszcze BŁĘKITNY zawierający BIAŁY + dodatkowe kanały tematyczne

 

Pamiętam bo miałem po fuzji ZŁOTY z Canal+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...