Skocz do zawartości

Ferguson FK-6900 CR - software


Robin28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Ja już od zeszłego miesiąca testuję tą nową wersje softu (mam dekoder ze starym panelem) i jak kanały się przycinały, tak nadal w czasie oglądania widoczne są przycinki kodowanych programów z karty Cyfry+, żadnej poprawy nie widzę.

Dodam że korzystam ze splittera AVR Maxx, jednak na bezpośrednio wsadzonej karcie też są problemy.

Co chwila sprawdzam stronę Fergusona w poszukiwaniu nowego softu w nadziei że w końcu coś się poprawi, ale widząc działanie FX 6600 (już zapomnianego przez producenta) który często wyświetla przy przełączaniu "zakodowano" tracę nadzieję że poprawią coś w FK 6900 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kiepsko to działa na nowszych softach.

Zrobiłem aktualizację softu, bez usuwania listy. Było OK, dopóki nie zmieniłem czegokolwiek.

Po zmianach i restarcie pojawia się na wyświetlaczu na chwilkę U002. Ale nie mogę korzystać z USB.

Czasem nie wykrywa pendrive.. Czasem nie działa odtwarzanie filmów i timeshift (stoi w miejscu wskaźnik), przewijanie zawiesza sprzęt na amen.

Znowu wracam do sprawdzonego 107:/

 

Aha! Jest możliwa aktualizacja (oraz ratowanie uwalonego sprzętu) przez RS232. Kilka osób potwierdziło działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jestem posiadaczem 2 sztuk tego modelu. Powiem szczerze daje mi nieźle w kość. Jestem jednak dociekliwy i lubię rozwiązywać problemy. Mój polega ma tym, że tunery źle współpracują z kartą Cyfry (ciągłe zacinki) i ze spliterem. Miałem wgrany soft 116 a następnie 117. Zakupiłem spliter oparty na Atmelu oraz wróciłem do starszego softu producenta w wersji 107. Na razie testuje. Ciekawe czy się zawiesi. Posprawdzam po kolei softy. Przede wszystkim zanim zaczniecie narzekać na ten tuner, że źle współpracuje ze spliterem sprawdźcie czy działa OK z kartą włożoną bezpośrednio do czytnika !!! Moim zdaniem problem tkwi w kilku rzeczach: tj przede wszystkiem w oprogramowaniu producenta, w konwerterach (według serwisu musi on mieć współczynnik szumów na poziomie 0,1 - 0,2 dB) oraz przewodach. Pozdrawiam wszystkich użytkowników tego tunera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam. Od dwóch mesięcy korzystam z fergusona razem z multiroomem z cyfry+. Wczoraj na niektórych kanałch zaczęły skakać piksele i dźwiek się nie pokrywał z obrazem. Nie pomogło wyjęcie kart, wyłączyłem dekoder z prądu a po włączeniu widze że nie ma kilku programów(nie wiem w sumie czy były przed odłączniem). Wcześniej zdarzało się że znikał obraz i dźwięk- wracały po wyjęciu karty. teraz nic nie pomaga. Na oryginalnym dekoderze z cyfry wszystko działa jak trzeba więc nie jest to raczej wina modułów z multiroomu. może ktoś wie co robić, czy wystarczy zmiana softu? aktualnie mam wersje 120 wgraną przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest błąd oprogramowania. Podobno w wersji ze starym panelem (ten wklęsły) pomaga wgranie softu edu 604.

 

Ja mam nowy panel (z kółkiem) i testowałem wersje:

-119

-120

-121

-616

-617

 

i na żadnej z nich nie działało. A oprogramowania z wersji ze starym panelem wgrywać nie wolno.

 

Zgłosiłem problem Fergusonowi w formularzu. Chyba trzeba będzie poczekać na nowe oprogramowanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po dodaniu tego nowego systemu przez c+ poznikało kilka kanałów m.in.domo, kuchnia, tvp info, orange sport info, zone club, d.world. Wszystkie oryginalne softy jakie mam do tego modelu nie pomogły.

Ale działa na sofcie 604-wiem ze to nie jest oryginalny ale ferguson nas olewa. Nigdy nie chciałem wgrywać takich softów ale sytuacja do tego mnie zmusiła, bo sporo kanałów zniknęło za które płacę. A na tym sofcie z oryginalnej karty mam wszystko odkodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu zakładania nowego tematu, więc pytam tutaj. Mianowicie wgrałem softa 107 w związku ze zmianą systemu kodowania c +. Po wgraniu wersji 121 np nic się nie zmieniło, czyli kanały, które nie działały wciąż nie działają. Spróbowałem 107 i... jest jeszcze gorzej. Nie ma funkcji menu, pasek info nie istnieje. Po włączeniu 'menu' na dekoderze wyświetla się napis, ale na ekranie wyświetla się ikonka ferguson na czarnym tle. Nie wiem co robić, ale podejrzewam serwis, nie mogę wrócić do poprzedniego oprogramowania, chyba, że macie panowie jakiś sposób ?

 

Z góry dzięki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...