Skocz do zawartości

Ferguson FK-6900 CR - software


Robin28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam, czy wasze Ferdki 6900 widzą [mają na liście] transponder Hotbird 11508/27500/V [TNK]? Bo mój za skarby.

W dodatku nie da się tego transpondera dodać, bo tuner wypisuje, że już taki ma! A bez dodania nie daje się go z kolei przeszukać.

Przy przeszukiwaniu całego satelity pomija tą częstotliwość! Co ciekawsze, na liście programów ["Cyfra+" lub "TNK"] widzi właśnie prawie wszystkie kanały z tego transpondera [choć transpondera nie ma na Hotbirdzie!]. Problem jest tylko z niektórymi kanałami, np. Discovery. No i jak takie brakujące programy dodać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodałam ten transponder bez trudu, znalazł się na końcu listy,ale jak go przeszukuję, to nie znajduje żadnych nowych kanałów.

Przeszukaj jeszcze raz całego satelitę bez wybrania operatora, kanały wszystkie,najwyżej potem wszystkie śmieci sobie pousuwasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz spróbuję.

A używasz TNK? Miałaś Dicovery Channel poprzednio?

Ja zabrałem się za to przeszukiwanie, bo od pierwszego dodali ten kanał.

 

[EDIT]

Nie pomogło.

 

Ale pomógł reset do ustawień fabrycznych. Po nim można już załadować żądaną listę kanałow, ewentualnie dodać ręcznie ten transponder a potem go przeszukać i po kłopocie.

Aha, transponder faktycznie dodaje się na końcu i to z numerem... "10". Dziwne. Co więcej, kolejny dodany ma również numer "10". Zastanawaim się, czy to przypadkiem w końcu nie miesza się jakoś i stąd wynikają problemy (np. taki, jaki ja miałem poprzednio).

 

Co jest ciekawe, wraz z listą kanałow tunerek zapisuje na USB niemal wszystkie inne ustawienia (satelity, transpondery, nawet język menu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam zwykły na PIC i 1m kabla. Trzaski i przerwy pojawiają się też gdy karta siedzi w czytniku. A splitter raz na jakiś czas przestaje odpowiadać po minucie pracy od zresetowania, tak się dzieje w kółko. Następnego dnia chodzi już dobrze. Możliwe że mam jakiś wadliwy odbiornik i reaguje tak na zakłócenia z sieci. Zrobiłem teraz przywracanie ustawień fabrycznych, bo w sumie tym razem zapomniałem po wgraniu softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 614. I wg. mnie to totalna klapa. Nie ma już żadnych problemów z synchronizacją i kanały się włączają dużo szybciej.

Natomiast przestały działać Timeshfit i nagrywanie na bieżąco. Dekoder nie potrafi również odtwarzać nagrań:(

Czy ktoś potwierdza?

Wracam do 607.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam zainstalowane oprogramowanie 111 (z takim kupiłem tuner) i TNK. Niby wszystko działa, ale zorientowałem się, że w zasadzie to nie odbieram np. kanału TV Silesia (pozostałe polskie TNK+FTA mam). Gdy zaczałem drążyć temat, to się okazało, że dla niektórych częstotliwości jakość jest 0%. Generalnie to mam taką "dziurę" w częstotliwościach:

22956718.png

Czy to może być wina oprogramowania (nie próbowałem jeszcze zmieniać), czy raczej ustawienie anteny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, aktualizacja do wersji 114 rozwiązała problem. :shock: To dobrze, oszczędziło mi to wychodzenia na dach, a pogoda kiepska ostatnio.

 

Skoro już wetknąłem pendrive do tunera w celu aktualizacji softu, to przy okazji przez chwilę pobawiłem się funkcjami nagrywania i odtwarzania nagrań, oraz time-shift. Po tej zabawie tuner oszalał i nie dało się oglądać programów. Na każdym programie mniej więcej po 30 sekundach tuner się zawieszał i zostawał czarny ekran. Trzeba było zmienić kanał na inny i z powrotem na oglądany, ale proceder się powtarzał. Dopiero wyłączenie tunera tym wyłącznikiem z tyłu i ponowne włączenie pomogło. Jak rozumiem powinienem się do tego przyzwyczaić. Czy soft dla fergusonów piszą jacyś studenci w ramach praktyk :?: (pytanie retoryczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft 114, a i też 113 ma pewną wadę jeśli chodzi o nagrywanie kanałów. Mianowicie po przyciśnięciu REC tuner chwile się zastanawia, nim pokażę swoją listę kanałów w ramach danego transpordera. Czasem jest to kilkanaście sekund. Ten problem można zlikwidować redukując liczbę kanałów. Przy stu jest OK tj. lista pojawia się po 1-2 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...