Skocz do zawartości

Dzielenie TNK na 2 TV


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem rodzicom na gwiazdkę zestaw TNK z dekoderem i w związku z tym mam pytanie - jak podzielić sygnał tak aby z dekodera był nadawany na 2 TV (tzn. aby na dwóch TV leciał ten sam kanał sateltarny)?

 

obecna instalacja składa się z tunera analogowego (jak wiemy TVN "wcięło") 2TV, anteny satelitarnej i zwykłej(TVP1,2 i 3). W instalacji zmieni się tylko dekoder na ten z TNK tylko nie ma w nim złącz antenowych którymi były przesyłane kanały na tv nr 2:/ Proszę o pomoc - co by rodzinka była szczęśliwa ;-)

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

 

p.s. podejrzewam, że będzie trzeba kupić jakiś modulator, tylko nie wiem jaki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dobrym rozwiązaniem może okazać sie, zakup splittera:) do karty jest drogi ale przynajmniej opłacając 1karte tnk możesz oglądać 2 kanały niezależnie:)No i wada 2 tunery:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym rozwiązaniem może okazać sie, zakup splittera:) do karty jest drogi ale przynajmniej opłacając 1karte tnk możesz oglądać 2 kanały niezależnie:)No i wada 2 tunery:(

 

ta opcja mi się podoba, a czy możesz mi podać linki do odpowiedniego splittera i jakiegoś tunera tak aby było "tanio i dobrze" byłbym wdzięczny :> bo rozumiem, że ten dekoder tnk który mam może być, a trzeba dokupić drugi i splitter??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

witam, może pomożecie mi wybrać odpowiedni (działający, stabilny) splitter oraz przyzwoite dwa tunery aby oglądać TnK na dwóch odbiornikach niezależnie, myślałem o opticum 7010CX + Small Splitter II, co myślicie o takim połączeniu, czytałem że ustawienie ww. tunera jako serwer a drugiego jako klienta również skutkuje lecz kanały na tym drugim się zawieszają, wole splitter, pomóżcie z tunerami, dziękuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy się to ekonomicznie opłaca, takie sobie trzeba zadać na początku pytanie. 10 zł za miesiąc to chyba rozsądna cena. Nawet jeśli trzeba 2 karty opłacać to odpada wtedy kłopot ze splitterem, dodatkowe przewody do niego (przewodowy bo radiowy nadal zbyt drogi), zasilacz (wprawdzie niewielkiej mocy ale na powietrze nie działa), od czasu do czasu "nieprzechodzące uprawnienia" choć nie zawsze tak musi być, no chyba że będzie to instalacja "rozwojowa" to można się zastanawiać ale rachunek zysków i strat warto zrobić. Poza tym w Hollexie są gotowe zestawy w dobrych cenach więc wszystko mamy "podane jak na talerzu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, wygrała opcja ekonomiczna, wziąłem pakiet powitalny za 9,90pln na 12mc *(za 13 miesiącu płace 19,90) wraz z tunerem, dokupiłem splitter przewodowy HOME BIG PRO z dwiema kartami oraz za 100pln tuner philips 3010, po dwóch dniach testowania powiem, że wszystko działa wzorowo, za rok zobaczę jaka będzie oferta na rynku.... dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Zerknij tez do FAQ, jest tam jeden temat który może pomóc.

 

Witam odkopuję temat, przez ten czas miałem tnk podłączoną przez stary analogowy dekoder (ale zaczęło mnie to denerwować). przejrzałem FAQ i zmajstrowałem modulator według instrukcji... działa, tylko na ekranie pojawił się poziomy pas szeroki na 10cm:/ dodam tylko że jak odłącze zasilacz modulatora to pas na analogowej antenie znika. Ma ktoś pomysł co może powodować zakłócenia ?

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsze rozwiązanie w Technisacie: Włożyć do drugiego gniazda euro VCR dekodera adapter euro/cinch, który przełączyć na Out. Podłączyć przedłużacz ze stykami cinch od adaptera w dekoderze do wejścia cinch telewizora a jeśli nie ma wejścia cinch, to do wejścia euro telewizora włozyć drugi adapter euro/cinch, który przełączyć na In. Niestety w obu telewizorach można oglądać ten sam kanał.Nie pomylić przewodów. Koszt ok. 30 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Na dniach będę robił w domu instalację antenową TNK na dwa telewizory. Chciałbym prosić doświadczonych o jakieś rady i ewentualnie o zaznaczenie błędów, które robię. Antena - 80 albo 85cm. Zależy mi na tym żeby na dwóch odbiornikach były 2 satelity, czyli z tego co się zorientowałem albo Monoblock twin, albo kombinowanie ze zwykłymi twinami, tak?

 

Tu nasuwa się moje pierwsze pytanie: co jest tańsze?

 

Jeśli chodzi u tunery, to zastanawiam się nad LinboxF16, albo Fergusonem FK6900. Może ktoś poleci coś innego w podobnej cenie z usb?

 

Jako drugi tuner poszukam na allegro coś tańszego, może używanego.

Proszę o pomoc jak mogę TNK podzielić na 2 odbiorniki, żeby dało się oglądać różne kanały. Czy wystarczy dokupienie splitera i połączenie poprzez kabel telefoniczny? A jeśli tak to proszę o przykładowy spliter.

 

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc, mam nadzieję, że ktoś odpowie.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Antena ok. Konwerter TWIN kosztuje ok. 50 zł, przełącznik ok. 25 zł. Razem 125 zł. W podobnej cenie kupisz konwerter monoblock twin. Oba rozwiązania mają wady i zalety. Osobiście wybrałbym 2 pojedyncze twiny bo zawsze będziesz mógł dołożyć trzeci i odbierać sygnał z trzech satelitów. Monoblock jest jednak prostszy w montażu i nie trzeba stosować przełącznika. Wadą jest to, że nie będzie można rozszerzyć instalacji i kolejne konwertery. Do rozdzielenia uprawnień z karty wystarczy splitter, np. taki: http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=85&id=672. Cena odrzuca ale możesz też wybrać model przewodowy. W ofercie Holleksu nie znalazłem ale u konkurencji z pewnością znajdziesz odpowiedni model. Wystarczy czytać opisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Mam pytanie jestem z tego całkiem zielony. Czy mógłby mi ktoś napisać czy TNK idzie podłączyć na dwa TV na forum nie odnalazłem wątku nt. temat??

Jeśli można to proszę mi napisać jaki sprzęt jest do tego potrzebny?? Nie umieszczajcie tego wątku od razu w koszu tylko doradzcie bo nie mam pojęcia o telewizji cyfrowej nic.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z bratem i tak mozna zrobić z tnk. Musisz zakupić spilter + drugi dekoder. Następnie główną kartę z dekodera podłączyc do spilltera i 2 jakie będa w zestawie (może też nie byc) podłączyc do tyvch tunerów i te karty będa odnierac uprawnienia.

 

pozdr. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam tunera ale chce kupic ten zestaw z TNK a potem dokupić drugi dekoder rodzicom z tym spliterem.

Możesz mi powiedziec jak jest na dwoch telewizorach podlaczone jednoczesnie i leci tv w tym samym czasie to musza leciec te same kanaly na tych 2 telewizorach albo nie??

Jeszcze jedno pytanie jak jest z obrazem ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze nie masz tunera to musisz mieć na uwadze fakt, że w TNK HD nie można rozdzielić sygnału na dwa niezależne tunery. Tam karty są parowane z dekoderami. W twoim przypadku w gre wchodzi jedynie TNK SD. Można kupić gotowy zestaw tuner + karta za ok. 130-150 zł. np. Opticum 4060 cx . Cena splittera to ok 200 zł. Ja używam akurat splittera Small 3 - wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...