Skocz do zawartości

GoSat GS-8010 CRCI HD Combo


Rekomendowane odpowiedzi

932733df1444d8a0.jpg

- tuner standardowej (SD) oraz wysokiej rozdzielczości (HD), mpeg 2 oraz mpeg 4 AVC/H.264;

- wyjście sygnału cyfrowego HDMI (HDCP) oraz analogowego component (YPbPr);

- dekodowanie audio: ISO/IEC13818-3 (mpeg-2 audio/MUSICAM), Dolby AC-3;

- pełna zgodność z MPEG-S & DVB-S2 w standardzie DVD;

- wbudowane gniazdo USB 2.0 na panelu przednim;

- częstotliwość odbierana 950-2150MHz z przelotką sygnału;

- jednoczesne skanowanie do 4 satelitów;

- odbiór SCPC/MCPC z pasm Ku/C;

- odbiór sygnałów z SR 1-45Ms/s;

- rozdzielczość sygnału video na wyjściu 480p, 576p, 720p, 1080i;

- 7-dniowe EPG;

- wielojęzyczne menu;

- pamięć 10000 kanałów TV/Radio;

- timer;

- zegar czasu rzeczywistego;

- 5 list Ulubionych bez ograniczeń ilości kanałów;

- bogate funkcje edycji programów;

- sortowanie: alfabetyczne, satelitami, systemami kodowania, transporderami;

- kasowanie, przesuwanie, edycja Ulubionych;

- blokada rodzicielska, zmiana nazwy, pomijanie;

- możliwość ręcznego skanowania z wykorzystaniem PID;

- cyfrowe, optyczne wyjście fonii S/PDIF;

- sterowanie obrotnicą diseqc 1.2 oraz USALS;

- 2 gniazda CI na moduły dostępu CAM (Viaccess, Seca, Irdeto, Nagravision, Cryptoworks i inne);

- czytnik kart kodowych;

- tuner naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T).

Ten tuner był już zapowiadany na SK. Wygląda na to że jest to klon lub klonem GoSat-a jest Metabox HD Combo CI. Na pierwszy rzut oka różnią się tylko RS-em i czytnikiem kart. Grafika ekranowa prezentuje się podobnie :D

 

th_38143_Metabox1_122_466lo.jpgth_38144_Metabox2_122_845lo.jpg

Można porównać ze zdjęciami z testu GoSat-a na forum GI. Klik, klik, klik.

Bliźniaczym modelem może być też GLOBALTEQ STH700HD CI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie zapowiadano cenę 1029, ale po zamieszaniach z kursami itp. itd. może być różnie. Odbiornika jeszcze nie mamy na testy (dziwne :> ;) zapomnieliśmy ściągnąć? :oops: ), więc póki co moja wiedza o nim jest skromna. Nieco szczegółów pojawia się na forum dyskusyjnym Golden Interstara: http://golden-interstar.pl/forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nabyłem wyżej wymieniony tuner z firmy Hollex. Od wczoraj staram się w nim uruchomić kartę TNK i nic. Karta została aktywowana przez telefon a menu odbiornika pisze Not available. Jestem bardzo rozczarowany gdyż nabyłem go głównie do TNK. Od wczoraj próbuję się dodzwonić do Hollexu ale także bez skutecznie. W biurze obsługi TNK pan stwierdził iż tuner ten nie jest autoryzowany przez nich dla tego może nie działać. Radzą aby kartę włożyć do ich Techniksata, uruchomić i dopiero przełożyć do GoSata. Ale tu jest następny problem aby to zrobić muszę z karty wyłamać SIM aby móc włożyć Techniksata i jak później zamontuję w GoSat jak tam wchodzi cała karta. Zainwestowałem w ten odbiornik tyle pieniędzy a póki co mam same problemy. Jeżeli nie pójdzie na nim TNK będę go musiał zwrócić do firmy Hollex.

Proszę wszystkich o pomoc co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałabym do Hollexu maila przez ich stronę, w formularzu jest opcja "problem techniczny". Druga opcja to przejdź się do jakiegoś sklepu RTV w okolicy, może mają uruchomione odbiorniki z wejściem na kartę, tam sprawdzisz czy nastąpiła aktywacja karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoń na numer krakowski - jest najpewniejszy 0-12 411 15 72.

Co do problemów z kartą Conax - absolutnie jej nie wyłamuj, bo oczywiście nie będzie się dało jej umieścić w GoSacie. Komunikat "Not available" może się wyświetlać, jeśli karta jest włożona odwrotnie do odbiornika. Nie mam teraz dostępu do GoSata, ale o ile pamiętam - kartę należy umieścić chipem (czyli tymi pozłacanymi stykami) do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Dokładnie tak, karta ma być chipem do góry. Poza tym jeśli idzie o sklep Hollex nigdy nie miałem problemów z zakupami i zakupionym towarem. Wszystko mogę mówić, ale nigdy ich nie skrytykuję, bo klienta traktują priorytetowo :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już działa, jest na to prosty i skuteczny sposób. SIM z karty trzeba wyłamać włożyć do Techniksata z TNK, poczekać kilka minut na odblokowanie. Potem kartę podkleić samoprzylepną taśmą i SIM włożyć na swoje miejsce. Następnie całą kartę delikatnie umieścić w odbiorniku GoSat i cieszyć się odbiorem kanałów z TNK. Jakość kanałów testowych HD FTA z Astry i TVPHD z Choragwicy jest powalająca na TV FullHD niestety zostaje rozczarowanie po przełączeniu na SD.

Polecam ten sposób dla wszystkich mających podobny problem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników tego tunera. Cz jest możliwość ustawienia automatycznej zmiany formatu obrazu. Chodzi mi oto iż TVP czy TVN niektóre programy nadaje w 16:9 i wtedy na odbiorniku LG mam u góry i dołu czarne pasy i muszę uruchamiać funkcję Zoom która mi zniekształca obraz. Gdy nadawany jest program standardowy 4:3 lub włączę kanał który jest nadawany ciągłe w formacie 16:9 (np TVN 24, TVS) zjawisko czarnych pasów nie występuje. Myślałem iż niektóre pozycje programowe nadawane w formacie 16:9 są dostosowane do panoramicznych telewizorów a wychodzi na to iż lepiej wyglądają na nich programy 4:3. Szczególnie to jest denerwujące przy zmianie kanałów gdy za każdym razem trzeba wchodzić w menu TV i ustawiać Zoom. Mój odbiornik TV to LG Full HD seria 5000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolejne pytanie do użytkowników tego tunerka. Jest on podłączony do instalacji z zezem na Astre przez przełącznik konwerterów. Występuję następujący problem. Przy przełączaniu się Astry na Hot Birda często pojawią się komunikat brak sygnału to zjawisko nie występuję w drugą stronę. Czasami przy przełączani z DVB-T na sat. czy z kanałów HD na SD też występuje brak sygnału. Jeszcze jedno często na kanale TVS występuje brak sygnału nawet gdy przełączanie odbywa się tylko w obrębie kanałów z Hot Birda. Wcześniej po tą instalacje był podłączony Comsat FTA i nie było tego typów problemów, a więc z instalacją jest na pewno wszystko OK. Nie wiem co robić z tym problem, proszę wszystkich o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak masz podłączone anteny na przełączniku diseqc - jeżeli astra na port1, a hotbird jest na port2 to spróbuj zamienić kable na switchu i ustawienia w tunerze na odwrotne i zobacz czy coś się poprawi.

Miałem taki problem z przełaczaniem diseqc dla astry pod port2- na dwóch różnych instalacjach nie chciał przełaczać niektórych transponderów- pisał "brak sygnału". :shock:

Inne odbiorniki pracowały normalnie, a gosat kaprysił- raz zaskakiwał, a po jakimś czasie nie chciał za nic. Na port 1 Hot Bird -wszystko chodziło OK

Według mnie jest to jakiś bład w sofcie sterującym komendami diseqc bo sprawdzałem kilka switchy 2/1 oraz na multiswitchu 9/8 i wszędzie tak samo- port2 miał czasami kłopoty z przełączaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolejne pytanie do użytkowników tego tunera. Nie mogę na nim porawnie odbierać TVS z transportera 12303 V. Poziom sygnału z tego transportera skacze z 70% do 98 %, natomist jakość z 0 % do 68 %. Na wszystkich pozostałych transporterach jest ok poziom 98 jakość 75 %. Używam przełącznika konwerterów, ale przy podłączeniu bezpośrednim nic się nie zmienia to samo gdy próbuję skręcić konwerter w lewo lub w prawo. Na tunerku FTA Comsat podpiętym pod tą samą antenę TVS odbiera idealnie. Co może być tego przyczyną, czy to wada fabryczna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisałeś wcześniej na TVS występował u Ciebie brak sygnału, ale chyba czasami wskakiwał - teraz siadło zupełnie? Może to zabrzmi dziwnie, ale spróbowałbym (jeśli masz taką możliwość) zmienić konwerter. Jeśli to nie pomoże - pozostaje szukać przyczyny w odbiorniku. Raczej wadę sprzętową wykluczam - mało prawdopodobne, żeby objawiała się w taki sposób. Zostaje ew. błąd oprogramowania.

 

Ktoś z posiadaczy GoSata może sprawdzić TVS u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta działa bez problemów, łącznie z przejściem uprawnień.

@Marlon - TVS u mnie działa, zgadzam się z Mr. Orbitą, że problem może być w konwerterze. Sprawdź pozostałe kanały z 12303, jest tam parę FTA. Jeśli wycina CI cały transponder, to albo konwerter, albo zakłócenia zewnętrzne (radiolinie, CB etc.) - harmoniczne mogą zakłócać akurat tą częstotliwość. Czy tuner na nie reaguje, czy nie, jest kwestią czułości wejścia i może być różnie. Paradokslanie im bardziej czuły, tym podatniejszy na takie problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki info się pokazało na -tvsat24.pl cytuje: Ostatnio występują utrudnienia w odbiorze satelitarnym kanału TVS, który nadawany jest za pośrednictwem satelity Hot Bird. Ich powodem jest zagłuszanie przez władze Iranu sygnału tych stacji, które relacjonowały i komentowały wydarzenia po wyborach prezydenckich w tym kraju:koniec cytatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...