Skocz do zawartości

CYFRA+ , tuner Strong 6880


Cyfroman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli go wynajmujesz wymień na Pace lub Philipsa

mam już 3 egzemplarz tego Stronga i z każdym ten sam problem

czy brak sygnału lub zwisy obrazu na części kanałów

z racji, że mam go na własność mogę go sobie w ramach gwarancji

wymienić na kolejny egzemplarz stronga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do komunikatu brak uprawnień do odbiory zdarzyło mi się jeden raz, była to sytuacja że nagle zabrakło prądu potem dekoder włączyłem i nagle brak uprawnień do odbioru oczywiście kanały FTA chodziły, ale płatne już nie. Musiałem wyciągnąć kartę i włożyć ponownie od tamtego czasu nie ma problemów. Co to zacinania się pilota zdarzy się tak jak grzebie w menu (instalacja) i w ustawieniach, oraz zostawię go na kanale kodowanym nagle mogę tylko wejść w w listę kanałów po przyciśnięciu w OK, wyłączenie dekodera z sieci pomaga. Dekoder dobrze chodzi jak cały czas jest podłączony do prądu jeśli wyłączę go na noc i potem z rana go włączę potrafi wariować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy wie może ktoś jak zmienić numery programów na utworzonej liście? W instrukcji jest napisane że mozna zmienić tylko kolejność, ale w tym wątku czytałem że można również numeracje, tylko niewiem jak.

 

Mam tuner od wczoraj i narazie robi pozytywne wrażenie, jakość obrazu w normie, nie jest demonem prędkości w lataniu po kanałach, ale też nie jest ostatni. Mój stary Ferguson 7318 jest ciut lepszy, ale Strong też ujdzie, tylko jak zminić numery tych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dzisiaj dekoder Strong SRT 6880.

Po podłączniu do anteny na dekoderze nie świeci się kontrolka sygnału.

Poziom sygnału podczas instalacji kanałów jest ok 80%, jakość jest 0 i cały czas wyświetla się BRAK SYGNAŁU.

Po zakończeniu instalacji nie ma żadnych programów i wyświetla się brak sygnału.

 

Czy mógłby mi ktoś odpowiedziec na pytanie czy jest to wina dekodera czy antena jest źle ustawiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rychtyk

wyjdź z tego menu w którym przesuwałeś kanały a nastepnie wcisnij przycisk ( o ile pamietam ZIELONY) - funkcja NUMERY

i wtedy zamiast przesuwania kanałow zmieniasz ich numer. jest to uciążliwe i pracochłonne , no ale innej opcji nie ma ;)

 

to już lepiej do listy dodawac kanały samemu- w takiej kolejnosci w jakiej chcesz zeby były na liscie , wtedy zgadza się kolejnosc i numeracja ;)

pod tym względem stary Ferdek o niebo lepszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dzisiaj dekoder Strong SRT 6880.

Po podłączniu do anteny na dekoderze nie świeci się kontrolka sygnału.

Poziom sygnału podczas instalacji kanałów jest ok 80%, jakość jest 0 i cały czas wyświetla się BRAK SYGNAŁU.

Po zakończeniu instalacji nie ma żadnych programów i wyświetla się brak sygnału.

 

Czy mógłby mi ktoś odpowiedziec na pytanie czy jest to wina dekodera czy antena jest źle ustawiona?

 

Witam

Poziom sygnału wysoki, jakość 0, po przełączeniu na jakikolwiek kanał pojawia się "szukam", lub "brak sygnału"?

tomy233 masz sygnał z innego satelity(w niewielkiej odległości kątowej masz astrę i eutelsata). Po prostu przestaw delikatnie antenę. Trafisz na właściwego satelitę to pojawi się jakość. Nie wiem jak prościej to opisać, zaglądnę tu później czy sobie poradziłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemekPOZ

Wielkie dzięki dziś zabrałem się za tą numeracje w 20 minut ułożyłem 26 programów uff, reszta za tydzień.

 

Postawiłem tuner na półce pod tv - pilot przestał działać -> 2:0 dla mojego fergusona.

Chyba Strong 6880 jest dla strongmenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. W instrukcji obsługi jest zalecane przynajmniej 30 sek., ale mimo tego nigdy nie czekałem dłużej niż 5-10 sek. i zawsze tyle wystarczało, żeby rozwiązać wszelkie problemy. Jeżeli ktoś jest jednak przezorny, to niech czeka te pół minuty ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ja również zauważyłem nieco rozmyte kolory.Podobnie jak u kolegi ArctikBird. Trochę mnie to denerwuje bo na przek. 32" daje się to we znaki. Proszę o jakieś sugestie. Może da się coś z tym zrobić...

Ogólnie to jestem średnio zadowolony ze Stronga 6880. 6.5/10p.

Pozdrawiam mar11111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem innego rodzaju. Stron ma wyjscie SPDIF coaxial... moje kino domowe Samsunga wejscie SPDIF optical. Zakypilem na allegro konwerter coaxial na optical za jakies 40 zl. Podlaczylem i...

No niby dziala, ale... tam gdzie jest DD (czyli TVN) wszystko gra i kino wykrywa rodzaj sygnalu, ale co jakies 1 min jest cisza na 1 s. Pozostale kanaly (np. TVP) daja nastepujacy efekt... Dzwiek wlacza sie przy wlaczeniu danego programu, nastepnie kilkadziesiat sekund gra dobrze, po czym zaczyna przymulac, tzn. nagle glos jest jakby spowolniony i spoznia sie w stosunku do obrazu, ale w taki sposob, ze to opoznienie chyba sie nie zwieksza. Odlaczenie kabla SPDIF i wlaczenie go ponownie nie pomaga; natomiast pomaga wylaczenie tunera z zasilania i wlaczenie ponowne (dzwiek jest ok przez 1 min). Przypuszczam wiec, ze to STRONG ma jakies zwiechy dzwieku na wyjsciu. Czy ktos mial podobny motyw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej aktualizacji programów jak włączam TVN to nie mam dźwięku. Wciskam przycisk AUDIO i zmieniam dźwięk z AC3 na dzwięk2 i mam audio na TVN.

Wcześniej takiego problemu nie miałem.

Jak przejdę na inny kanał i ponownie wróce na TVN to muszę za każdym razem zmienić "typ" audio.

 

Poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...