Skocz do zawartości

CYFRA+ , tuner Strong 6880


Cyfroman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

maniek2007 nastaw dobrze antenę, kanały będą dobrze chodzić jak jakość będzie min 6.

ArcticBird u mnie było podobnie, ale zmieniłem euro-złącze na moje stare i problem znikł.

koleś jest taka funkcja w menu poszukaj, z reszta w instrukcji jest to napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z tunerem strong 6880, mianowicie po podłączeniu i ustawieniu anteny wszystko było ok. po wyłączeniu tunera zniknęły HBO (brak sygnału, brak jakości i żadnej innej informacji). Wszystkie pozostałe kanały działają dobrze (sygnał 90%, jakość 100%). Do cyfry niestety nie mogę się dodzwonić.

Do ustawienia anteny używałem miernika schwaiger i osiągnąłem na nim maximum co można było wycisnąć z czaszy 60cm-jakość i siła na tunerze j.w.

Czy minimalne korekty anteny i kąta konwertera tu pomogą (chociaż wiem jak ustawiłem i skręciłem antenę) czy zawiniła cyfra?

I jeszcze jedno- jak jest rozwiązane nadawanie-czy kanały w pakiecie cyfry są nadawane z różnych transporderów na satelicie i jeśli tak to czy może się różnić ich moc nadawania i czy to może być powodem w-w sytuacji?

Dzięki za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z odbiorem części kanałów.

Sądze, że nie jest to winą ustawienia anteny.

Poziom sygnału jest na maxa,

ponadto po podpięciu Philipsa 3201 wszystkie kanały śmigają.

Rozwiązanie jakie otrzymałem od konsultatna - zainstalowanie ponownie kanałów lub wymiana.

Przeinstalowanie nic nie dało więc wymieniłem dekoder u dystrybutora ale kolejny strong jeszcze gorzej radzi sobie z odbiorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go od ponad miesiąca. Rzeczywiście robi się ciepły. Ale to nie problem. Problemem jest losowe wieszanie się tunera. Polega to na stracie kontroli sterowania pilotem. Pojawia się też problem z przesyłaniem chyba uprawnień. Pojawia się czarny obraz i napis kanał kodowany. Pomaga jedynie reset poprzez wyłączenie z sieci lub przywrócenie ustawień fabrycznych i ponowne wyszukanie kanałów. Zauważyłem też że lubi przyciąć dźwięk. Słychać w tedy charakterystyczny krótki pisk a po tym wyłączenie lewego kanału. W prawym natomiast w tle słychać cichy dźwięk jakby z innego kanału. Ogólnie nie polecam. Chyba go będę reklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...