Skocz do zawartości

Platforma Orange TV


Wizjoner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym bywa różnie. Są kanały gdzie jakość jest dobra (zazwyczaj pobierane swiatlowodem jak np. kanały MWE) a są też takie, ktore lepiej wyglądają w przekazie satelitarnym (np. Polsat News czy Canal+). No i np. na Canal+ czy Cinemax występują wpomniane powyżej piksele na ciemnych obrazach. Regulacja ustawień obrazu tylko trochę niweluje efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
4 godziny temu, lukimann napisał:

Ciekawe kiedy inne platformy satelitarne , pójdą w ślady Orange?

Na pewno nie w ciągu najbliższych kilku/kilkunastu lat. Po pierwsze, jest zbyt duży popyt na telewizję satelitarną. Po drugie, ludzie są do niej przyzwyczajeni. Po trzecie, w wielu wsiach w Polsce nie ma nawet zwykłego internetu stacjonarnego, o światłowodzie nawet nie wspominając. I w końcu po czwarte, telewizja światłowodowa w swoim zamyśle jest rewelacyjna, ale... nie w Polsce. Telewizja światłowodowa od Orange technologicznie leży i kwiczy. Nasz polski paradoks polega na tym, że Ultrabox+4K od CANAL+ do telewizji satelitarnej wciąga nosem tego całego ICU100 do telewizji światłowodowej Orange. Znajomi mają to "cudo" od Orange i bez przerwy narzekają - raz się tnie, innym razem nie widzi dysku twardego, jeszcze innym razem się wiesza i trzeba go restartować etc. etc. Ja osobiście mieszkam w bloku i skorzystałem z Orange Światłowód, ale tylko z internetu. Jeśli chodzi o telewizję, to zdecydowanie wolę telewizję satelitarną od CANAL+, z której jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu będę raczej zrezygnował z usług PC+.

Z poważniejszych graczy biorę pod uwagę UPC i Orange IPTV, lub streaming+ start i internet od UPC.

Takie wskazówki są cenne, widać niewiele do przodu się zmieniło w standardzie oferty Pomarańczych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, CashBackPlease napisał:

Na pewno nie w ciągu najbliższych kilku/kilkunastu lat. Po pierwsze, jest zbyt duży popyt na telewizję satelitarną. Po drugie, ludzie są do niej przyzwyczajeni. Po trzecie, w wielu wsiach w Polsce nie ma nawet zwykłego internetu stacjonarnego, o światłowodzie nawet nie wspominając. I w końcu po czwarte, telewizja światłowodowa w swoim zamyśle jest rewelacyjna, ale... nie w Polsce. Telewizja światłowodowa od Orange technologicznie leży i kwiczy. Nasz polski paradoks polega na tym, że Ultrabox+4K od CANAL+ do telewizji satelitarnej wciąga nosem tego całego ICU100 do telewizji światłowodowej Orange. Znajomi mają to "cudo" od Orange i bez przerwy narzekają - raz się tnie, innym razem nie widzi dysku twardego, jeszcze innym razem się wiesza i trzeba go restartować etc. etc. Ja osobiście mieszkam w bloku i skorzystałem z Orange Światłowód, ale tylko z internetu. Jeśli chodzi o telewizję, to zdecydowanie wolę telewizję satelitarną od CANAL+, z której jestem bardzo zadowolony.

Masz całkowitą rację jak brać coś z Orange to tylko samo światełko z FB 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie zdecydowałem się na tv od Orange światłowód. Dziwne, że tak słabo wyglądają ich dekodery. Gdyby mieli choć takie jak Vectra, nawet sekundy bym się nie zastanawiał, bo programowo są chyba nawet od UPC lepsi. Tylko Canal+ 4K brakuje, co jest dziwne, bo niby współpracują z PC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Arkon napisał:

DmTylko Canal+ 4K brakuje, co jest dziwne, bo niby współpracują z PC+.

" Współpracowali" przy Mundialu. Klienci Orange dostali wtedy dostęp do meczów na C+4K.

Ciekawe, czy jak zniknie nc+ go, abonenci Orange będą mieć w zamian   dostęp do usługi Canal+i tym kiedyś ( w bliżej nieokreślonej) przyszłości  C+4K.

PC+ Orange zawsze się dobrze układało.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Serceirozum135 napisał:

Od niedawna korzystam z DTH Orange - po wymianie dekodera, bo stary SHD 85 nie chciał działać od początku, a dostałem WHD 80. Oferta w pakiecie Optymalnym jest ok, tylko zbyt bardzo popiera TVN (TVNy prawie wszystkie, a stacje które mają w nazwie Polsat są tylko dwie, reszta wykup, z wykupionych przez Solorza trochę świeci). Jednak dekoder się wiesza, kanały są rozwalone (raz jest bez odstępów, raz pomija jeden numerek, czasami przeskakuje np. z 62 na 111)... Na razie zostajemy przez to że mamy w cenie z Neo oraz są spoko programy, ale infolinia i sprzęt błagają o pomstę do nieba. Ostatnia aktualizacja softu to 2018 rok, ostatnio dodany kanał to TVP Dokument.

Jak Polsat oczekuje niewyobrażalnych cen za swoje kanały z czego połowa emituje tylko powtórki i te same programy to dają je w osobnym pakiecie. Gdyby były one w zwykłym pakiecie to byłby on droższy o 10zł niż jest obecnie a dostałbyś 15 kanałów z czego połowa nadaje powtórki powtórek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Serceirozum135 napisał:

Od niedawna korzystam z DTH Orange - po wymianie dekodera, bo stary SHD 85 nie chciał działać od początku, a dostałem WHD 80. Oferta w pakiecie Optymalnym jest ok, tylko zbyt bardzo popiera TVN (TVNy prawie wszystkie, a stacje które mają w nazwie Polsat są tylko dwie, reszta wykup, z wykupionych przez Solorza trochę świeci). Jednak dekoder się wiesza, kanały są rozwalone (raz jest bez odstępów, raz pomija jeden numerek, czasami przeskakuje np. z 62 na 111)... Na razie zostajemy przez to że mamy w cenie z Neo oraz są spoko programy, ale infolinia i sprzęt błagają o pomstę do nieba. Ostatnia aktualizacja softu to 2018 rok, ostatnio dodany kanał to TVP Dokument.

Orange światłowód? Jak jakość programów? Co miałeś wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pojawiła się u mnie w okolicy możliwość wzięcia światłowodu. Płacę obecnie 109,90 za pakiet Orange Love + 19,90 za dodatkowy numer. I właśnie przy okazji światłowodu bym musiał jeszcze płacić za utrzymanie łącza. Czy jest jakaś możliwość dla stałych klientów aby coś zrobić taniej? Nie ma jakiejś tańszej opcji wzięcia oferty na abonament komórkowy niż 19,90? I jeszcze drugie pytanie jaki dają router i dekoder do światłowodu?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2021 o 09:43, Pr0bermastah napisał:

Pojawiła się u mnie w okolicy możliwość wzięcia światłowodu. Płacę obecnie 109,90 za pakiet Orange Love + 19,90 za dodatkowy numer. I właśnie przy okazji światłowodu bym musiał jeszcze płacić za utrzymanie łącza. Czy jest jakaś możliwość dla stałych klientów aby coś zrobić taniej? Nie ma jakiejś tańszej opcji wzięcia oferty na abonament komórkowy niż 19,90? I jeszcze drugie pytanie jaki dają router i dekoder do światłowodu?

 

 

 

Ja dostałem numer do pakietu telewizja + internet za 10zl. 
 

Jeżeli mieszkasz w domku jednorodzinnym, to nie da sie uniknąć dopłaty za „utrzymanie łącza”.

 

Router w przypadku opcji 300mb/s dostaniesz Funboxa 3, w przypadku 600mb/s oraz 1Gb/s Funboxa 6.

 

Dekoder ICU 100 lub IWU 200, nie wiem od czego zależy jaki się dostaje, z mojego doświadczenia wynika, że na IWU 200 zdecydowanie szybciej zmienia sie kanały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Wyso napisał:

Ja dostałem numer do pakietu telewizja + internet za 10zl. 
 

Jeżeli mieszkasz w domku jednorodzinnym, to nie da sie uniknąć dopłaty za „utrzymanie łącza”.

 

Router w przypadku opcji 300mb/s dostaniesz Funboxa 3, w przypadku 600mb/s oraz 1Gb/s Funboxa 6.

 

Dekoder ICU 100 lub IWU 200, nie wiem od czego zależy jaki się dostaje, z mojego doświadczenia wynika, że na IWU 200 zdecydowanie szybciej zmienia sie kanały. 

O to bardzo ciekawe co piszesz że dostałeś numer za 10 zł. Mi dopiero od jakichś dwóch miesięcy doliczyli 10zł za utrzymanie łącza nie wiem w sumie dlaczego. Płaciłem 120zł a po tym doliczeniu płacę 130 zł. A teraz jak mi zamontują światłowód pewnie będę musiał jeszcze 20 zł dopłacić za utrzymanie i szukam jakichś oszczędności żeby płacić chociaż tyle co teraz czyli te 130zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W związku z dołączeniem pozostałych kanałów Polsatu do pakietu Extra+ w IPTV aktualizuję zestawienie.

 

Co ma pakiet Extra+, a nie ma zestaw pakietów Komfortowy, Multi+ i Polsat:

Active Family, Da Vinci, FightKlub HD, Motowizja HD, Polsat JimJam.

 

Co ma zestaw pakietów Komfortowy, Multi+ i Polsat, a nie ma pakiet Extra+:

Adventure HD, Club MTV, Duck TV, FightBox HD, History2 HD, MTV 80s, MTV Hits, Sundance TV HD, Top Kids HD.

 

Żeby rozstrzygnąć raz na zawsze tę wątpliwość: pakiet Extra+ jest cały czas dostępny w ofercie IPTV, zobowiązanie przechodzi na czas nieokreślony w tej samej cenie, pakiet jest z powrotem wyróżniony na oficjalnej liście kanałów, jest dostępny na stronie ofertowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...