Skocz do zawartości

Platforma Orange TV


Wizjoner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co właściwie może zostać dodane? Polsat Rodzina, Red Carpet? Podstawienie WP, czy Eski na HD? Nie ma już ciekawych kanałów w Polsce.

 

Niech wprowadzą do dekoderów normalną funkcję ustawień własnej listy kanałów, a nie tą pseudo parodię co jest obecnie.

Edytowane przez Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artur napisał:

Nie ma już ciekawych kanałów w Polsce.

A Jazz? A Polsat Games? Dodałbym, iż Orange obecnie nie ma pełnej oferty DVB-T - brakuje ATM Rozrywki. Jeszcze o kilku kanałach niebędących w ofercie Orange można jeszcze wspomnieć...

 

Jeszcze jedno - od ok. miesiąca na dekoderach Samsung na kanale 59 jest plansza z informacją o przyszłym włączeniu trybu oszczędzania energii

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Artur napisał:

Czyli mimo wszystko już nic ciekawego nie jest w stanie dodać ?

Kwestia gustu - tylko i wyłącznie. Moim zdaniem, nie licząc ATM Rozrywka, jest jeszcze parę takich kanałów (dwa z nich wcześniej wymieniłem)

 

4 godziny temu, Rychu78 napisał:

Lepiej zmieniliby dekodery ( lub kwestia oprogramowania) i umożliwili nagrywanie na dysku każdego kanału, a nie płatna multi nagrywarka, cofanie programu i oglądanie go razem z reklamami (np. paczka TVN) 

Czyżbyś miał Sagemcom IWU 200? Bo tylko tam jest wyłącznie Multinagrywarka - w Samsungu ICU 100 można jej nie włączać, masz wtedy dostęp do nagrywania każdego (albo prawie każdego - Polsat Sport Premium czy PPV mogą się tu nie wliczać) kanału

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pisał o braku ATM Rozrywki.

Poważnie,  takich kanałów Wam brakuje w Orange?

Rzucilbym bardziej pozytywnie okiem na ofertę,  gdyby operator bardziej zainwestował w ofertę 4K i uzupełnił dziury oznaczone , że brak oferty w IPTV a dostępna jest np przez sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukimann napisał:

Ktoś tu pisał o braku ATM Rozrywki.

Poważnie,  takich kanałów Wam brakuje w Orange?

Rzucilbym bardziej pozytywnie okiem na ofertę,  gdyby operator bardziej zainwestował w ofertę 4K i uzupełnił dziury oznaczone , że brak oferty w IPTV a dostępna jest np przez sat.

ATM Rozrywka (oprócz tego, że jest DVB-T) jest w ofercie Orange IPTV także dziurą oznaczoną, że brak oferty

Moim zdaniem oferta kanałów w Orange IPTV jest niemal idelana - jeżeli chodzi o jakieś sensowne braki w ofercie regularnych kanałów, moim zdaniem są to:

Jazz - mam go w WP Pilot, jeden z lepszych kanałów muzycznych na naszym rynku

Polsat Games - tego kanału brakuje do pełnej oferty kanałów o grach, choć (stety, niestety) sprzedadzą go wraz z Polsat Rodzina

Eleven Sports 4 - mimo, iż głównie są to powtórki z Eleven 1 czy Eleven 2, to zdarzają się mecze Serie A czy Bundesligi na żywo wyłącznie na tym kanale

trochę kanałów należałoby podnieść do jakości HD, np. WP, Eska TV, Eska TV Extra

wyrównać dziury pomiędzy ofertą IPTV a SAT

TVP Dokument od momentu startu

z 4K moim zdaniem brakuje:

Museum 4K - interesuję się trochę sztuką, więc ten kanał może mnie zainteresować

Travel XP 4K - też mam na WP Pilot (choć wersję HD) + dobry podróżniczy się przyda

gwarancję dostępności TVP 4K w ofercie Orange

Canal+ 4K dla tych, co mają opcję Canal+

NASA UHD - mam z dekodera satelitarnego, ale (mimo wszystko) mało prawdopodobne w Orange IPTV

ewentualnie Insight UHD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kingofsouth napisał:

Serio ? Nie zaglądam na ten kanał od momentu jak się w PC+ pojawil i poświęciłem mu 10 minut mego cennego życia. 

Serio. Jest genialny. Niestety mało materiałów w wersji 4K, więc wszystko leci mocno zapętlone, ale to esencja najlepszego francuskiego dokumentu. No i dla mnie to praktycznie kanał "branżowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.10.2020 o 03:26, Telewizja Urbanski napisał:

Już niebawem pojawią się nowe kanały w ofercie.

Wiadomość została potwierdzona z okazji miliona abonentów w Orange.

Jakie nowe kanały uzupełniły ofertę Orange?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzowałbym, że jeszcze żadne - jeżeli wiążącą informacją jest to, że ma być na przełomie października/listopada (informacja z oficjalnego forum Orange), to brak nowych kanałów jeszcze nic nie oznacza (nawet jeżeli skończyłoby się to na dołączeniu TVP Dokument)

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.01.2021 o 19:05, lukimann napisał:

Ciekawe, czy zna ktoś odpowiedź , dlaczego kanały HD mają max do 8 mb/s bitrate?

To jest jakaś norma jeśli chodzi o IPTV?

Tyle zazwyczaj łącza DSL są w miarę optymalnie uciągnąć w stosunku do różnic jakościowych.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tutaj pewnie chodzi o to, czemu te łącza DSL ograniczają też ofertę na światłowodzie, bo poza kanałami 4K leci tam dokładnie ten sam strumień. Nawet bitrate na Polsatach Premium jest obcięty do tych 8 Mbit, więc z marketingowego Super HD robi się normalne HD jak na pozostałych kanałach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko, że użytkownika końcowego nie powinno obchodzić jakie są ograniczenia technologii. Fakt jest taki, że usługa światłowodowa jest ograniczona przez słabsze łącza. I zapewne da się to rozwiązać, aby je rozdzielić, tylko, że to kosztuje i jak zawsze pewnie tu jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest teraz, 3 lata temu końcowa jakość obrazu była bardzo zadowalająca.Poza małym wyjątkiem, słabe pikselizowanie w ciemnych partiach obrazu.Wyregulowanie parametrów obrazu niwelowało efekt.

Mimo wszystko, jeśli chodzi o moje  porównanie UPC ( DVB- C) a  Orange ( IPTV) stosuje (lub stosował ) lepsze kodeki, efekt bardziej " czysty" i ostry obraz.

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...