Skocz do zawartości

Edytor TechniPort XV V 1,6.


bim1952
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć: otwieram liste programów w edytorze , zmieniam nazwe "EpgOpen TV" na "RMF FM", wykasowuje liste w DigiCorderze HDS2 , wgrywam liste do tunera. Przez sekunde pokazuje sie "RMF FM" i znów "EpgOpen TV". Czy jest jakaś możliwość zmiany tego. Za pomoc dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

TechniSat automatycznie aktualizuje nazwę serwisów ze strumienia, więc zmienianie nazwy nic nie daje, bo tuner stwierdza, że ma "nieaktualną" nazwę i ją sobie poprawia. Aby zablokować ten proceder trzeba zmienić wartości SID i/lub PID PMT, ale niestety nie wiem, czy TechniPort pozwala na takie operacje (nie bawiłwem się nim). Jeżeli jest widoczna którakolwiek z tych wartości - spróbuj ją podmienić i załadować listę do tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade. Nic to nie daje. Tuner wraca do swoich ustawień. Edytor wymaga dopracowania, albo oprogramowanie tunera. Miejmy nadzieje że to się zmieni. TechniSat pracuje cały czas nad oprogramowaniem. Nie wiem za bardzo za co ten tuner zbiera takie pochwały. Wielu parametrów nie da się ręcznie wprowadzić. Na pewno nie jest to sprzęt do wyszukiwania programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co udało Ci się zmienić? Są obydwie wartości? Czy tylko jedna? Obawiam się, że do pełni sukcesu konieczna jest podmiana PID PMT na "neutralny". SID może mieć mniejsze znaczenie lub nie mieć żadnego w tym przypadku... Obawiam się, że nie zostanie to zmienione w oprogramowaniu, bo to nie jest błąd. To zamierzona funkcjonalność bardzo ważna na rynku niemieckim, ponieważ często nadawane są tam kanały regionalne, które na potrzeby lokalnych rozszczepień dynamicznie zmieniają PID-y. Tuner musi to zaktualizować samodzielnie, dlatego ściąga na bieżąco dane o kanale ze strumienia i aktualizuje dane kanału (w miarę możliwości - jeśli nadawca zmieni sam SID lub PID PMT może ubić tą funkcję, oczywiście zmiana częstotliwości także ją blokuje - to logiczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu tunera jest opcja: Aktualizuj liste programów - ustawiłem "wyłącz" , teraz gdy chce wgrać liste edytor wyświetla komunikat: Die Datenbank ist leer. Diese Datenbank kan auf der Festplatte gespeichert und in den passenden Receiver eingespielt werden. Lista była zgrana dopiero co z tunera. Jedynie zmieniłem nazwe w/w programu. O co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

od wczoraj próbuje zgrać listę z digicordera HD S2X za pomocą aktualnej wersji techniport i NIE DZIAŁA.

Po uruchomieniu ściągania pojawia się napis ze "nawiązuję połączenie" potem jest odliczanka od 1-9 i zaraz po tym wyskakuje komunikat, że wystąpił błąd podczas transmisji i połączenie zostało zerwane, tyle ze taki sam objaw występuję też przy odłączonym tunerze, czyli w ogóle nie nawiązuję połączenie.

 

Już wszystko wypróbowałem:

Kabel sprawdzony, 2 komputery do dyspozycji, zmiana prędkości połączenia, włączony i wyłączony tuner, TOTALNY RESET tunera i wgranie aktualnego softu via SAT i parę programów z pierwszego lepszego transpondera.

 

W czym tkwi problem?

Ma ktoś jakiś pomysł lub miał podobne problemy i je jakoś rozwiązał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nie nie, kabel jest taki jaki ma byc (1-1, 2-2 ....9-9), sprawdzony miernikiem. nawet bez kabla za pomocą wtyczki z śledzia "adapter" (drugi "czysty" komp nie ma RS232, jest tylko na plycie głownej i wyprowadzony za adaptera) udało mi sie tunerka podłaczyć i nic :|

sprawdziłem ten drugi program "techniport loader" i tez nie moge sciągnąc listę.

 

 

a jak wygląda poprawna procedura?

podłaczamy się, włączamy tuner i uruchamiamy transmisje?

ustawienia portu COM macie domyślne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura prosta. Po połączeniu kablem załączamy PC i tuner. Przy pobieraniu na PC listy wyświetla sie na TV "Pobranie bazy" natomiast na wyświetlaczu tunera "Kopiowanie danych". Przy wgrywaniu komunikat: "Aktualizacja bazy". W edytorze mam ustawiony pot COM1. Tak było i nie zmieniałem go. Może masz tuner uszkodzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Witam! Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć: otwieram liste programów w edytorze , zmieniam nazwe "EpgOpen TV" na "RMF FM", wykasowuje liste w DigiCorderze HDS2 , wgrywam liste do tunera. Przez sekunde pokazuje sie "RMF FM" i znów "EpgOpen TV". Czy jest jakaś możliwość zmiany tego. Za pomoc dziękuje.

 

Wiem, ze juz troche stary, ale znalazlem rozwiazanie tego problemu. Usun program "EpgOpen TV". Potem zrob wyszukanie recznie: 12188 V 27500 PCR-PID 744, Audio-PID 744. Dostaniesz odpowiedz, ze nic nie znalazl, ale ze mozesz sam kreowac program. Nazwa bedzie cos jak manuel[liczba]. Ten program juz mozna bez problemu zmienic w Techniporcie, potem wgrywac liste i zostanie RMF FM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 3 lata później...

A ja próbuje zmienić nazwę w swoim dekoderze. Mr. Orbita sugerował pobawić się z SID i PID PMT.

Przy czym nie mam w edytorze czegoś takiego jak PMT. Jest jedynie: Service ID, Audio PID, Video PID, PCR PID. Co powinienem zmienić i jakie to wartości są neutralnymi? Jak zmieniłem SID na jakiś inny to nazwa została moja, ale kanał nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmieniłeś SID, to dla kanału, dla którego chcesz tak zrobić miałeś wpisane dobre PID-y Video/Audio/PCR? Te trzy wartości muszą być na 100% dobre, bo zmiana SID ma właśnie powodować, żeby odbiornik z automatu nie potrafił "znaleźć" tego kanału w strumieniu i "poprawić" nazwy. Czyli generalnie SID jest do zmiany, ale z następującymi zastrzeżeniami:

1) PID Video/AudioPCR dla tego kanału są na 100% OK

2) Nie możesz zmienić SID na wartość od innego kanału, który jest na tym transponderze (tj. na tej samej częstotliwości), bo tuner w ogóle da czadu i zmieni nazwę na kompletnie od innej stacji i PID-y też ;)

 

Oczywiście istnieje ryzyko, że TechniSat się zabezpieczył na ten przypadek i jeśli nie znajdzie "fałszywego" SID-a, którego mu wpiszesz w strumieniu - wyzeruje PID Video/Audio i rzeczywiście nie będzie nic - wtedy już problem jest nie do przeskoczenia.

 

W zasadzie pozostało Ci skontrolować sytuację, czy wszystko masz OK...

 

Przykład - załóżmy, że chcę zmienić nazwę Private Spice na Brazzers TV Europe z 13°E z 10,723 GHz, pol. H (akurat na czasie, bo nie podmienili nazwy i wyszukuje się po staremu :P )

 

Kroki:

- zmieniam nazwę

- zmieniam SID z 4689 na dowolny, ale z zakresu 32-65535 (lub jeśli masz tam wartości szesnastkowe - do 20-FFFF) oraz nie może to być to PID Video/Audio/PCR z tego kanału oraz żaden inny SID z tego transpondera (odpadają: 4601-4605, 4614, 4630, 4635, 4670, 4674, 4675, 4677-4680). Idealnie byłoby nie wpisywać żadnego innego wykorzystywanego PID-a na tym transponderze, ale to już wymaga sprawdzenia jakie są wykorzystywane, co robi się trochę skomplikowane, wydaje mi się, że bez tego ostrożność jest wystarczająca i pozostaje tylko sprawdzić, czy coś takiego da radę, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...