Skocz do zawartości

Awarie, problemy techniczne nadawcy "n" / ITI


piotr-ek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
Zapewne problemy z odbiorem satelitarnym wynikały z tzw. zakłócenia słonecznego. Związane jest to z tym, iż z naszej perspektywy satelita telekomunikacyjny i Słońce znajdują się w jednej linii. Zjawisko to występuje co roku w ostatnich dniach lutego i pierwszych dniach marca po godzinie 12.

 

Oraz na początku października - Słonce to potężny generator fal elektromagnetycznych w tym że mikrofali z zakresu Ku. Nawet największa antena nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy u Was też jest problem z odbiorem kanału POLSAT HD tzn. obraz się się rwie i zanika fonia. Czy to raczej wina platformy n. Powiem jako ciekawostkę mam dekoder CP SAMSUNG DSB-H370G (dekoder HD) i gdy tam włączę POLSAT HD to obraz i dźwięk nie tnie się wogóle - wszystko śmiga jak ta lala. Dodam że mam antenę 80-tkę więc raczej nie powinno być to jakiś problemem. Wiem że N-ka ma dosyć czułą głowicę w Turbodekoderze ale POLSAT HD jest nadawany z tego samego transpordera co w CP więc nie bardzo wiem o co chodzi. Wszystkie inne kanały HD na moim Turbaczu śmigają bez zarzutu. Czyżby jednak konieczne było precyzyjne ustawienie anteny i wizyta kogoś z miernikiem? Jak myślicie?

 

Mam podobny problem na białym dekoderze, Polsat HD, TVP 2 HD zacinają się, czasami w ogóle nie wyświetlają się, a czasami działają normalnie. Miernik sygnału wskazuje siłę sygnału 85% i jakość 70%. Z innymi kanałami nie ma problemu. Czy ktoś mógłby mi coś podpowiedzieć jaka może być przyczyna tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
mam takie pytanie: niekiedy pojawia mi sie z dekodera na telewizorze napis PAYRING -co to znaczy?

zapewne masz dekoder w multiroom-ie a informacja widniejąca na tv jest to znak ze od momentu wyświetlenia się belki z napisem Pairing zaczynasz już korzystanie z multiroom po eternecie,dekoder zarejestrowany, zaczyna działać zależnie od głównego czyli od teraz dekoder będzie pobierał plik autoryzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Tak. Ja co miesiąc oglądałem komunikat dla tych co nie opłacili rachunku :] Mimo tego, że płaciłem od razu. Akurat mi takie komunikaty nie przeszkadzają. Nacisnąłem ok i po sprawie :wink: Dobrze, że tylko raz wyskakiwał. Ciekawe jak będzie teraz po migracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...