Skocz do zawartości

Awarie, problemy techniczne nadawcy "n" / ITI


piotr-ek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z pracowników Telewizji Nowej Generacji "n" udostępnił w Internecie plik z danymi osobowymi 40 klientów

operatora. Za ten błąd odpowiada konsultant, który został już zwolniony.

Jak powiedziała naszej redakcji Katarzyna Szczepanik z biura prasowego telewizji "n" , do sieci przedostały się dane osobowe 40 klientów operatora.

 

Jeden z konsultantów umieścił plik z danymi nie w tym folderze i w ten sposób informacje przedostały się do sieci. Oprócz danych teleadresowych, numeru PESEL i telefonu, można było zobaczyć nazwę dekoderów oraz pakietów, z których korzysta klient.

 

Katarzyna Szczepanik zapewnia nas, że w tej chwili w Internecie nie ma żadnych informacji, które wydostały się z serwerów telewizji "n".

 

Źródło: TOK FM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Chyba od wczoraj nie mam Eurosport HD, Filmbox HD, CNN. Wcześniej wszystko było ok. Czy te kanały działają u Was normalnie?

Mam komunikat "Brak sygnału: Proszę sprawdzić czy dekoder jest prawidłowo podłączony".

Na antena 1 mam: siła 93%, jakość 100%, na antena 2: siła 94%, jakość 54% - konwerter to twin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście sprawdziłem czy antena nie jest zasypana, ale było ok.

 

Na szczęście już zaczęły działać, co mnie bardzo cieszy bo na eurosporcie oglądnąłem turniej 4 skoczni w hd. Prawdopodobnie problemem jest antena 60 cm. Wiem, że zalecana jest co najmniej 80 cm do hd. Póki co jednak wszystko super działało. Jeśli problemy się powtórzą pomyślę nad wymianą.

Podsumowując, mój "problem" znalazł się nie w tym wątku co trzeba, bo nie były to "problemy techniczne nadawcy n" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@derko: odłącz z sieci dekoder na kilka minut i załącz ponownie, powinien ruszyć, jeśli nie dzwoń na pomoc techniczną, może coś doradzą.

 

@piotrsatelitarny: sprawdź czy nie masz śniegu/lodu na konwerterze, jeśli jest czysty to mogła się antena poruszyć lub sam konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...