Skocz do zawartości

Awarie, problemy techniczne nadawcy "n" / ITI


piotr-ek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Po wgraniu tego feralnego softu występują zacinanie się obrazu na kanałach HD oraz błędy HDCP.

Jednak coraz poważniejsze są problemy z filmami i serialami w VOD. Nie da się ich oglądać. Albo obraz i dźwięk się cały czas tnie, albo w ogóle leci czarny obraz zamiast filmu przez kilka minut.

Problem występuje u wielu osób, wystarczy poczytać forum Nki.

Ja też go odczuwam. Pozostaje chyba tylko pisać masowe reklamacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego - "bezedura"... jeden inżynierek co pracował w diorze mnie uświadomił co ko konwerterów: nie ma czegoś takiego jak konflikt konwertera z jakimś dekoderem lub tym bardziej softem. Nie jest sterowany cyfrowo więc tym bardziej odpada problem z konfliktem. Krótko mówiąc: każdy konwerter dobrze współpracuje z każdym dekoderem. Konwerter ma jedno zadanie (bla, bla, bla o tej częstotliwości pośredniej).

 

Problem po ostatniej aktualizacji nie jest problemem "komunikacji" pomiędzy nboxem a LNB - to jest problem jakiegoś ciemnego człowieczka z N, który zawalił sprawę softu, który chyba został wysłany na satelitę bez przetestowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem po ostatniej aktualizacji nie jest problemem "komunikacji" pomiędzy nboxem a LNB - to jest problem jakiegoś ciemnego człowieczka z N, który zawalił sprawę softu, który chyba został wysłany na satelitę bez przetestowania.

Najgorsze jest że my - zwykli abonenci przez to cierpimy. Płacę 40 zł za Picture Box i nScreen a żeby obejrzeć najnowsze odcinki Herosów, Gotowych na wszystko, Harper's Island i zapewne Losta też muszę je ściągnąć z internetu. To samo z nowymi filmami z PB.

Tak sie Nka napaliła na te płatności w telewizorze że teraz wszyscy jesteśmy betatesteremi zabugowanego softu i jeszcze za to im płacimy :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

den inżynierek co pracował w diorze mnie uświadomił co ko konwerterów: nie ma czegoś takiego jak konflikt konwertera z jakimś dekoderem
Ze względu na szacunek dla moderatora nie piszę usczypliwie.. Chyba jedynie by mnie wiek mój własny usprawiedliwiał.. Ale do rzeczy

Po 16 kwietnia wymieniłem konwerter.. twina na quada ( twin był kiepskiej marki ) i po aktualizacji nrecorder wydziwiał dziwy. o których czytamy na wszelkich forach poświęconych n-ce.. Po wymianie konwertera na quad nrecorder hula aż milo. ( wymiana była planowana i nie miała wpływu na to aktualizacja z 16 kwietnia ...

 

Zainstalowałem sporo anten z tunerami n-ki... i jak pański inżynier...

powie na coś takiego przed aktualizacja niektóre konwertery...w ogóle nie były widziane przez tunery n-ki..?? Starczyło podminować n a inny konwerter.. i sygnał i siła i jakoś są super na tym samym talerzu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz... a ja do swojej anteny N 4 razy wymieniałem konwerter: wszystkie tej samej firmy (jakieś Sansungi za 15zł), ten sam model z tymi samymi parametrami. Jednego nie nbox "nie widział", drugi odbierał z jednej polaryzacji, trzeci dawał jakość sygnału 50% a dopiero czwarty LNB dał jako taka jakość sygnału (72%). Te same bebechy w środku każdego konwertera.

Konwertery mają to do siebie (przynajmniej takie miałem doświadczenie, gdy "stażowałem" w punkcie sprzedaży CP ) że wiele ich nie działa. na każdy montaż braliśmy po kilka sztuk LNB, żeby nie było niespodzianek.

LNB to urządzenie uniwersalne, tak jak przekaźnik, stycznik, heterodyna.... standaryzowane do bólu... piszę o pojedynczych najzwyklejszych konwerterach. Bo te z diseqc to juz inna bajka.

 

Nie zmienia nic faktu, ze N zawiodło na całej linii z ostatnia aktualizacją i jak szybko nie naprawia tego to nadal będą gromy na nich padać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

den inżynierek co pracował w diorze mnie uświadomił co ko konwerterów: nie ma czegoś takiego jak konflikt konwertera z jakimś dekoderem
Ze względu na szacunek dla moderatora nie piszę usczypliwie.. Chyba jedynie by mnie wiek mój własny usprawiedliwiał.. Ale do rzeczy

 

Do rzeczy to prawda jest taka, że konwerter sterowany jest napięciem i występowaniem bądź nie gwizdka 22kHZ tak więc śmiało "wyśmiewaj" moderatora będziemy mieli z ciebie "polewke" stary wyjadaczu... Jeśli nawet nbox ma problemy z jakimiś konwerterami to tylko z winy nboxa bo ma problemy z wystawieniem poprawnego napięcia (problemy prądowe?) bądź gwizdka (mało prawdopodobne). Takie są prawa fizyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już w budowę konwertera się nie chciałem się zagłębiać. LNB nie ma nic wspólnego z softem w dekoderze (no może tylko tyle, ze soft wyśle odpowiednia komendę do układu sterowania sygnałem 22kHz)... Zauważmy, że ten sam konwerter działa wyśmienicie na nowych cyfrowych superwypasionych linuxowych dekoderach jak i na zwykłych starych analogowych szaraczkach (bez OSD, tylko z samym wyswietlaczem LED) z bazaru od koreańca.

 

 

 

 

Aha. I pan "były" MOD ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że wiele ich nie działa. na każdy montaż braliśmy po kilka sztuk LNB, żeby nie było niespodzianek.

Identycznie czynie mam kilka w zapasie zawsze któryś zaskoczy....

więc śmiało "wyśmiewaj" moderatora będziemy mieli z ciebie "polewke" stary wyjadaczu... Jeśli nawet nbox ma problemy z jakimiś konwerterami to tylko z winy nboxa
Czyli mam rację z winy nboxa...

 

 

Mnie i klienta nade wszystko interesuje jedno klient zaszedł do marketu kupuje telewizorek HD i dostaje niby gratis n-ke... I Idzie do instalatora .. ja chcem i muszę oglądać tv HD.. :sciana:

Co robi instalator bierze graty montuje antenę.. montuje zestaw Sat ( czasza i konwerter ustawia na HB.. ( rzecz jasna nie przy pomocy n tunera.. ) Sygnał ok siła ok n a tunerze np. cyfry.. podłącza słynny tuner tv nowej generacji.. i widzimy siła zero jakość zero .. Czyli według wspomnianego inżyniera diory wszystko powinno być cacy !! u tu lipa.

A co robi doświadczony instalator wyciąga inny konwerter.. i o dziwo telewizja nowej generacji zaskakuje pokazuje sie siła 80 jakość nawet 80 .. na tunerach z serii bzz may nawet coś takiego jak jak siła zero jakość 100 !!

i tuner odbiera nawet HD. teoretyzowanie nie powinien.. !!!!! dodam wypadki z życia

 

LNB nie ma nic wspólnego z softem w dekoderze (no może tylko tyle, ze soft wyśle odpowiednia komendę do układu sterowania sygnałem 22kHz)..
No ale skoro dany tuner w tym przypadku n-ki nie rozpoznaje konwertera widzi np. przerwę ( nie podłączony( to nie wysyła sygnału za sterownie odpowiada w tunerze soft.. wadliwy soft wadliwe sterowanie,,

Reasumując wgrano wadliwy soft który nie reaguje bądź reaguje wadliwie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj,nie wiem koledzy,nie wiem!!!może to czas na spowiedź przed samym sobą???!!!bo coś z wami nie tak.ja przynajmniej przez ostatni okres jakiegoś czasu nie pamiętam ,abym miał jakiekolwiek problemy z konwerterami z zestawów "N"-ki.A może waszym grzechem powszednim jest brak wiedzy dotyczącej ustawienia tzw.skręcenia polaryzacji???może ta wypowiedź brzmi bardzo kąśliwie,ale znam ten problem z życiorysu kilku kolegów po fachu!!!A może w waszym przypadku to jakieś FATUM!!!pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ta wypowiedź brzmi bardzo kąśliwie,ale znam ten problem z życiorysu kilku kolegów po fachu!!!A może w waszym przypadku to jakieś FATUM!!!pozdrawiam

 

Powiem tak na zainstalowanych w ostatnim pół roku.. około 30 zestawów n-ki.. 7 a - 8 dekoderów stwarzało problemy z konwerterami.. opisanymi wcześniej..

Co do problemów polaryzacji to generalnie tunery platform cyfrowych wykorzystują dwa rodzaje polaryzacji Hi V .. A polaryzacje na innych satelitach są rożne np. kołowe prawoskrętne , lewoskrętne etc.. ale ta wiedza j potrzebna jest do specjalistycznych tunerów SAt.. bardzo rzadko montowana przez zwykłego klienta .. Bo takie zestawy montują hobbyści fanatycy i zawodowcy którzy potrzebują takiego sprzętu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kilka postów wcześniej:

Jednak coraz poważniejsze są problemy z filmami i serialami w VOD. Nie da się ich oglądać. Albo obraz i dźwięk się cały czas tnie, albo w ogóle leci czarny obraz zamiast filmu przez kilka minut.

Dziś dzwoniłem na infolinie, konsultant zapewnił że prowadzą starania nad usunięciem problemu, ale kiedy to nastąpi tego nie wiadomo. Jedno jest pewne płacę za nScreen a seriale i tak muszę oglądać z netu :lol2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj,nie wiem koledzy,nie wiem!!!może to czas na spowiedź przed samym sobą???!!!bo coś z wami nie tak.ja przynajmniej przez ostatni okres jakiegoś czasu nie pamiętam ,abym miał jakiekolwiek problemy z konwerterami z zestawów "N"-ki.A może waszym grzechem powszednim jest brak wiedzy dotyczącej ustawienia tzw.skręcenia polaryzacji???może ta wypowiedź brzmi bardzo kąśliwie,ale znam ten problem z życiorysu kilku kolegów po fachu!!!A może w waszym przypadku to jakieś FATUM!!!pozdrawiam

Skręcenie - jasne. Ale nawet jak sie LNB nie skręci to bedzie sygnał - słabszy ale bedzie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bede wysylal reklamacje do nki i bede prosil o rekompensate na kolekcje nScreen jak i pakiety ktore mam a nie moge nic spokojnie obejrzec w HD bo sie przycina. Dokladnei to te przyciecia da sie jeszcze jakos wytrzymac bo trwaja kilka sekund ale to co dowalili dzis z Herosami to juz przesada zeby polowy odcinka nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem wysyłać reklamacje w związku z zacinaniem się kanałów HD, ale dobrze że się wstrzymałem. O ile zacinanie kanałów HD u mnie idzie obejść np. wyłączając antenę 2 w ustawieniach lub nagrywając w tym czasie inny program to już problemu z serialami i filmami z kolekcji VOD nie da się obejść.

Co ciekawe, można wyczytać na forum Nki, że problem z VOD mają też osoby, którym kanały HD chodzą bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nie tylko z kanałami HD problemy. Mam tak, że jak dam np. na TVP1 to mam obraz, ale po dwóch-trzech sekundach zanika: czarny obraz i brak dźwięku. Przerzucę na inny kanał i wrócę na ten wcześniejszy co "zanikł" to wtedy normalnie działa.

Makulatury na rachunki to im szkoda, ale nerwów swoich abonentów to nie szkoda? Wstyd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Łukasz-powiedz jako znawca tematu-który z pasków sygnału jest ważniejszy?chyba jakość,no nie?to jeżeli masz dostęp bezpośredni do anteny,to obróć o około 20-30st.konwerter w uchwycie i sprawdź poziom jakości sygnału.siła sygnału w zasadzie pozostanie bez zmian,ale jakość padnie. Kolego Godunow-nie pisałem o wykorzystywanych polaryzacjach-tylko o ustawieniu tzw.skręcenia polaryzacji.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem o tym skręceniu od lat ;]

 

Mam skręcony i dla tego mam jakość ok 75% :P Przy nie skręconym jakoś ok 50%.

 

smieszny tani konwerter ("no name" za 12zł) ma nawet podziałkę :lol2: może ona stopnie wskazuje, bo mam nam na 3 kreseczce (taki kat podaje mi tabelka na staaaaaaaarej instrukcji montażu Cyfry ;]).

 

o sile sygnały staram się nigdy nie pisać, bo ten pasek to dla mnie pic na wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zrobili z n-box recorderem po ostatniej aktualizacji to aż się prosi o pomstę do nieba. Ciągle zanikające kanały, bez znaczenia czy są HD czy SD, aby wróciło do normy muszę przejść na inny kanał a potem cofnąć i jest ok, aż do przełączenia na inny program. Paranoja. To jednak nie wszystko. Nerwy mi puściły, kiedy włączyłem sobie dzisiaj drugi odcinek Harper's Island - tego nie da się oglądać, ciągle się zacina, zanika dźwięk. Podobnie jest z serialem Teraz albo nigdy na dodatek bodajże w 7 minucie wszystko znika i pojawia się w ok. 14. Nie inaczej jest z własnymi nagraniami - film się zatnie na kilka sekund, kiedy wreszcie ruszy nie ma synchronizacji obrazu z dźwiękiem - ten drugi jest opóźniony. Pomaga zmiana języka na oryginalny, a następnie powrót na polski. Do aktualizacji byłem ze sprzętu w 90 proc. zadowolony, a teraz okazuje się być gorszym badziewiem niż dekoder od Cyfry + Philips PVR, który przez ponad rok miałem nieprzyjemność użytkować. Co najśmieszniejsze w tym wszystkim to to, że babka z call center stwierdziła, że pierwszy raz słyszą o takich przypadkach i usterkach. Kazała mi przywrócić ustawienia fabryczne dekodera, a jeśli problemy nadal będą, mam wymienić dekoder. A ja się pytam co z nagranymi na twardy dysk filmami z HBO, po drugie znów będę musiał czekać tydzień, aż wszystkie filmy VOD ściągną mi się na dysk (mam instalację z jednym konwerterem). Trzeba coś z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nie tylko z kanałami HD problemy. Mam tak, że jak dam np. na TVP1 to mam obraz, ale po dwóch-trzech sekundach zanika: czarny obraz i brak dźwięku. Przerzucę na inny kanał i wrócę na ten wcześniejszy co "zanikł" to wtedy normalnie działa.

U mnie problem ten pojawił się kiedy wyłączyłem w ustawieniach antenę 2. A wyłączyłem ją w nadziei że Lost ściągnie mi się bez usterek, ale pewnie to i tak nie od tego. Cóż, przynajmniej kanały HD nie zacinają się.

 

 

Co najśmieszniejsze w tym wszystkim to to, że babka z call center stwierdziła, że pierwszy raz słyszą o takich przypadkach i usterkach. Kazała mi przywrócić ustawienia fabryczne dekodera, a jeśli problemy nadal będą, mam wymienić dekoder.

Jak ja wczoraj dzwoniłem, to konsultant od razu powiedział że znają ten problem i spowodowany jest on przez to nowe oprogramowanie. Dodał że pracują nad rozwiązaniem problemu, ale nie może podać konkretnej daty. Pewnie zależy na jakiego konsultanta się trafi :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o sile sygnały staram się nigdy nie pisać, bo ten pasek to dla mnie pic na wodę.

Mod ma 100 pracjii..!! rzeczywiście pic na wodę .

 

A tunery z serii BZZ pokazywały ( kilka cos takiego siła 0 jakość 100 lub siła 10 jakość 90..

 

Ale miało być o aktualizacji..

Ja też dzwoniłem do n-ki.. bo niektórzy klienci którym zainstalowałem n-ke maja problemy.. i pytałem konsultanta o'

że ludzie

gotowi są oddać tunery w ramach reklamacji.....

A ludzie starsi kupili tv n-ke i chcą oglądać prawidłowy obraz a nie wyłączać jedna antenę ..i grzebać w setupie..

Co mają instalatora na etat zatrudnić..

Poinformowano mnie w n-ce że ma być w najbliższym czasie aktualizacja.. ( niestety nie podano terminu)

 

Mam nadzieję że będzie to szybko..

bo w przeciwnym razie ludzie zaczną oddawać tunery..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy na nowe oprogramowanie poczekamy, z nką zawsze tak jest że się czeka i czeka, pamiętacie taką fajną promocje w grudniu że po 3 miesiącach można było zamienić boxa na recorder? i co ludzie dalej czekają na wymiany :D a jest maj !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o sile sygnały staram się nigdy nie pisać, bo ten pasek to dla mnie pic na wodę.

Mod ma 100 pracjii..!! rzeczywiście pic na wodę .

 

A tunery z serii BZZ pokazywały ( kilka cos takiego siła 0 jakość 100 lub siła 10 jakość 90..

 

Ale miało być o aktualizacji..

Ja też dzwoniłem do n-ki.. bo niektórzy klienci którym zainstalowałem n-ke maja problemy.. i pytałem konsultanta o'

że ludzie

gotowi są oddać tunery w ramach reklamacji.....

A ludzie starsi kupili tv n-ke i chcą oglądać prawidłowy obraz a nie wyłączać jedna antenę ..i grzebać w setupie..

Co mają instalatora na etat zatrudnić..

Poinformowano mnie w n-ce że ma być w najbliższym czasie aktualizacja.. ( niestety nie podano terminu)

 

Mam nadzieję że będzie to szybko..

bo w przeciwnym razie ludzie zaczną oddawać tunery..

 

nie jestem mod ;]

i widzę że nie wiemy co to ironia ;]

lebiej zeby szybko nie zrobili aktualizacjo, bo znowu bubla wypuszczą ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...