Skocz do zawartości

Sat Mont Service


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

witam,

mam pytanie do abonentów SMS ze Szczecina.

Jak wygląda temat przy przedłużaniu umowy, np. TV + Internet, czy są "elastyczni" ? Tzn. czy można wynegocjować lepsze warunki niż się miało do tej pory ? Np. niższy abonament (nie zmieniając obecnej zawartości), dodatkowe paczki gratis, wyższa prędkość neta, itp.

 

pozdr.

horas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mnie się udało blisko 1,5 roku temu wynegocjowac lepsze warunki. Dostałem pakiet TOP HD plus HBO HD i internet 15 mega za 135 zł. Wtedy to było coś. Obecnie to co ja wynegocjowałem wtedy jest dostepne w ogólnodostepnej ofercie za 134 zł tyle że internet jest dużo szybszy bo 50 mega. Czekam więc na koniec umowy i biorę to samo z szybszym netem.

 

Wczoraj zauwazyłem, że pojawił się wśród dostępnych przez SMS dekoderów sprzet o nazwie Globo XC3. Sprawdziłem i jest to dekoder umozliwiający nagrywanie i możliwość oglądania w tym samym czasie innego kanału. Takiej możliwości nie ma w dekoderze Selteka który posiadam. Ktos wie czy taki dekoder można wymienić już w tej chwili czy tylko z nową umową można go otrzymać? Ktoś posiada go już może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja posiadam ten dekoder. Jest to całkiem udana konstrukcja. Posiada podwójną głowicę oraz przelotkę na kabel antenowy . Ma aktywne złącze ethernet (odbiera wybrane radiowe i telewizyjne stacje internetowe ) Ma rozbudowane EPG i czytelne menu. Dekoder ma na pokładzie dysk 500 GB oraz złącze USB . Można oglądać zdjęcia,odtwarzać muzykę i filmy.  Można tworzyć także własne listy kanałów-edycja to sama przyjemność . Port na kartę kodową( w systemie Conax) jest umieszczony z tyłu co chroni ją przed dziećmi.

Wg instrukcji w trakcie pracy pobiera > 15 W a w stanie czuwania >1W prądu.

Pilot dość wygodny i intuicyjny.

SMS pobiera za tego PVR opłatę 10 zł /m-c.  

 

Na in minus jest jego długi start ( około 1 minuty) no i już dwa razy mi się zawiesił. Co ciekawe sam się wtedy zrestartuje.

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłatę? A to ciekawe. Nie znalazłem nigdzie takiej informacji, nawet gdy dzwoniłem do kablówki by się dowiedzieć czy moge obecny dekoder wymienić na Globo. Okazało się jednak, że mogę go otrzymać przy podpisywaniu nowej umowy więc nie czekam i wymieniam obecny na moduł CI który dają w każdej chwili za darmo. Wystarczy zwrócić dekoder który posiada się obecnie. Posiadam Seltekę który wiesza się podczas nagrywania bardzo często. Już nie pamiętam ile rzeczy mi sie nie nagrało, ale było tego dużo. Kupiłem nowy telewizor i jednak będę nagrywał bezpośrednio z niego na dysk twardy. Dzięki jednak za info.

 

 

I info o nowym kanale. Testowo pojawił się w SMS kanał Top Kids HD. Jakby ktoś chciał zerknąć. :)

Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłatę? A to ciekawe. Nie znalazłem nigdzie takiej informacji, 

Przy podpisywaniu umowy ja taką informację otrzymałem. I jest to ujęte. Być może u Ciebie PVR jest bez opłat.

Rozmawiałem też na temat Eleven i potwierdzam że na razie go nie będzie. 

Z testów obecnie jest Top Kids HD,Adventure HD z audiodeskrypcją , DocuBox HD,Filmbox Arthouse,Nuta TV HD i Stopklatka HD

Od kilku dni brak u mnie lokalnego kanału Pomerania TV( w jego miejscu leci plansza informacyjna a w tle Radio Szczecin) .Zgłosiłem to do działu technicznego.

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Ja dzisiaj podpisałem tam nową umowę i wybrałem jednak moduł CI. Rabat na internet udało mi się nawet uzyskać. Teraz mam przeskok z 16 na 100 mega. :D

 

Stopklatka HD jako test? U nas ten kanał jest od dawna. Nie widziałem za to wśród kanałów DocuBox HD jednak czasami tak jest, że jak coś u Was testuja to niekoniecznie w Sosnowcu. Znalazłem za to coś takiego jak TV Okazja. Wcześniej nie widziałem.

Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Brałem tylko samą telewizję z jednym dekoderem. Obecnie użyczają Globo HD XC 3 PVR Twin. Jest to najnowszy model tego producenta. Posiada min.wewnętrzny dysk 500 GB,aktywne złącze ethernet (działa telewizja i radio internetowe ! ),dwa dodatkowe złącza USB-można podpiąć dysk zewnętrzny. Umożliwia nagrywanie oraz odtwarzanie filmów,zdjęć i muzyki. Jest także rozbudowana edycja kanałów. Można tworzyć własne listy.Dekoder wg mnie działa bardzo dobrze.

Co do oferty programowej to SMS bije na głowę MM. Są tu min: Polsat 2 HD,TV 4 HD,Puls HD,Puls 2 HD,Superstacja,Edusat HD,TVR,Cinemax HD,Cinemax 2 HD,MGM HD,Stopklatka HD,Polsat Film HD,Fox HD,Fox Comedy HD,TNT HD,CBS Europa HD,CBS Action,CBS Reality,BBC HD,BBC Earth HD,BBC Brit HD,BBC Lifestyle,Romance TV HD,Polsat Play HD,Polsat Cafe HD,Discovery Science HD,Discovery ID HD,Discovery Turbo Extra HD,National Geographic HD,Nat Geo Wild HD,Adventure HD,Fokus TV HD,Disney Channel HD,Nickelodeon HD,Kuchnia+ HD,Domo+ HD,MTV Europe,Nuta TV HD,Power TV HD,Vox TV,DJAZZ TV HD,BRAVA TV HD,Mezzo,Top Kids HD,DocuBox HD,Filmbox Arthouse czyli kanały których wyraźnie brakuje w MM.

 

Co prawda w SMS też zauważyłem brak kilku kanałów :min. Motowizja HD,Universal Channel HD,Paramount Channel HD,13 th Street,Sci-Fi Channel,E! Entertaiment,Discovery Historia . Ale braki te można tu jakoś przeboleć.

 

Pełna lista kanałów jest dostępna tutaj : http://www.smsnet.pl/dokumenty-do-pobrania/lista-dostepnych-programow/

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem zatem, że z czystym sumieniem możesz polecić tego operatora.

No ja niestety do maja 2016 muszę przemęczyć się z MM.

Ja będę raczej celował w TV + internet może z multiroomem.

Interesuje mnie Top HD + sport HD + C+ prestige HD a net to chyba 50 mbit/sek.

 

Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2016 roku

Edytowane przez horas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1 stycznia TVP Regionalna zmieniała się w TVP 3 . Na kanale SMS Info jest nawet stosowny komunikat w tej sprawie .Jednak nazwa nadal jest błędnie wyświetlana.

Z innych nowości na kanale 1004 był przez kilka dni testowany Discovery Science HD, jednak przekaz już wyłączono. Kanał ten oczywiście jest dostępny  w pełnej ofercie z innej częstotliwości. 

Brak u mnie od miesiąca lokalnego kanału TV Pomerania. SMS twierdzi że była przerwa w emisji i nie mają obecnie dosyłu światłowodem od nadawcy. Cała sprawa jest dość kuriozalna i usuwanie "awarii" trwa  zdecydowanie za długo .Sprawdziłem u innych operatorów (UPC i Multimedia) I tam TV Pomerania jest dostępna bez żadnych problemów.

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nuta TV HD i Top Kids HD już oficjalnie w SMS. Przeniesiono je przy okazji  z kanału 903 na 70 (Top Kids HD), 904 na 222 (Nuta TV HD). W ramach reorganizacji  Kino Polska Muzyka został przesunięty  z kanału 222 na 214 . Uruchomiona został także usługa  SMS400Net* 400 mbit/s . Szczegóły tutaj :  http://www.smsnet.pl/internet/

Ciekawe kiedy wreszcie wprowadzą Eleven.

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuta TV HD i Top Kids HD już oficjalnie w SMS. Przeniesiono je przy okazji  z kanału 903 na 70 (Top Kids HD), 904 na 222 (Nuta TV HD). W ramach reorganizacji  Kino Polska Muzyka został przesunięty  z kanału 222 na 214 . Uruchomiona został także usługa  SMS400Net* 400 mbit/s . Szczegóły tutaj :  http://www.smsnet.pl/internet/

Ciekawe kiedy wreszcie wprowadzą Eleven

Też czekam na ich włączenie bo nsport np mieli dużo wczesniej od UPC a tym razem to UPC ich wyprzedziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...