Skocz do zawartości

PTK - Polska Telewizja Kablowa


Tomo21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
Gość lukimann

To była Kablówka, która nadążała za nowościami a kanały z filmami były o filmach, wiedza i nauka z ciekawymi dokumentami a muzyczne z fajną muzyką.Obecnie to papka tego co kiedyś było dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Taka ciekawostka za ursynow.org.pl. Wykaz programów PTK, prawdopdoobnie z 1990 roku :).

Ciekawa jest wzmianka o tłumaczonym CNN - podobno rzeczywiście miało to miejsce!

 

http://ursynow.org.pl/wp-content/uploads/1990/1990_PTK-ListaKanalow.jpg

 

Cały artykuł tutaj: http://ursynow.org.pl/telewizja-kablowa/

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 19.07.2011 o 18:43, Abonent1979 napisał:

Tak, istniała PTK Ryntronik, później człon "Ryntronik"w nazwie zniknął. Wizja i PTK - jeden właściciel. W 1998 roku skonsolidowano i podłączono większość GOP do studia centralnego na Kossutha w Katowicach. Wiosną 1998 roku (kwiecień, maj), tuż przed startem Wizji TV wyłączono na przykład 2 studia w Sosnowcu, studio centralne i studio Rudna(oferowało mniejszą liczbę kanałów). Wzrosła wówczas liczba kanałów i oczywiście abonament. To były piękne czasy, gdy pojawił się Hallmark, Cartoon Network, Le Cinema.Trochę później Wizja 1. Pamiętam, że Wizja wydawała magazyn dla abonentów, ciekawy, drukowany na dobrej jakości papierze. Roznosił go pracownik PTK(nazwany u mnie w domu "panem wizją" ,kwitowało się odbiór podpisem. Później, przez jakiś czas wysyłany był pocztą.

Kiedy zaczął działać Ryntronik, w którym roku?

W którym roku zaczął nadawać Ryntronik? Pamięta ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 13.11.2011 o 19:06, emarti napisał:

PTK została przeze mnie znienawidzona z powodu usunięcia swojego czasu kanału Viva Deutschland i zastąpieniem go Muzycznym Relaksem

Czy Muzyczny Relaks był kiepski niż Viva Deutschland?

 

W dniu 13.11.2011 o 19:06, emarti napisał:

nie skutkowały żadne prośby, telefony a NAWET artykuły w lokalnej prasie!!!

Posiadasz jakiś artykuł z tamtych czasów na temat zastąpienia Vivy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyczny Relaks a Viva DE? No chyba nie ma co porównywać chyba że ktoś był fanem tylko Disco Polo. Nie posiadam żadnego artykułu na temat tej podmianki. To było tak dawno. Byłem wtedy na wakacjach i podczas rozmowy telefonicznej z kolegą zostałem o tym poinformowany. Telewizja kablowa PTK była w moim mieście monopolistą Ba! Podpisywała też ze spółdzielniami umowy na wyłączność tak aby jakieś osiedlowe małe sieciówki kablowe rozbudowując się nie mogły wejść na sąsiednie bloki mieszkalne. Własna antena satelitarna była drogim rarytasem niestety. Takich programów jak Viva 2, Onyx, MTV 2POP czy innych jakichś mniej znanych muzycznych w ogóle w Trójmieście nie doświadczono w PTK Gdańsk. A niby to była sieć ogólnopolska. 

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam po jakim czasie przywrócono Vive ale długo jej nie było. Tylko jakim trzeba być bezmyślnym zarządzającym aby w czasie gdy kanał miał ogromną popularność usunąć go. Po co to wszytko było to całe zamieszanie które można było przewidzieć? Tak jak pisałem ta sieć została przeze mnie znienawidzona i później już w dorosłym życiu będąc na swoim nigdy nie korzystałem z jej usług jak i również po przejęciu przez UPC. I tak jest nadal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...