Skocz do zawartości

DVB-T w woj. Podlaskim


kamil_nowacki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście trzeba dodać ręcznie. Nie słyszałem o przypadkach aby w tunerach (czy też telewizorach) dodawały się automatycznie nowe programy z "nowej" częstotliwości.

Co innego jeśli zachodzi jakaś zmiana na już zaprogramowanych programach (częstotliwościach), wtedy odbiorniki mogą to zaktualizować.

A ja słyszałem i mam taki telewizor 32" LCD-TV SJ32DMBB Tajwańskiej firmy Hannspree (nawiasem mówiąc bardzo tani kupiony kilka lat temu w znanej firmie "nie dla idiotów")

Zauważyłem, że w godzinach nocnych (nad ranem) dioda, która normalnie w stanie standby swieci się na czerwono samoczynnie zmienia na kilka minut kolor na zielony (jak w stanie włączonym lecz ekran pozostaje ciemny) i prawdopodobnie w tym czasie wyszukuje automatycznie nowe "uchwytne" kanały z podłączonej anteny, bo pojawiają się na liście kanałów w dość dziwnej kolejności. I tak Mux1,2,3 to kanały wyszukane i ustawione przeze mnie na na pozycjach 1-23 a nowe kanały z Mux8 zapisał samoczynnie na poz. chyba 34-37 (oczywiście ręcznie w menu można zmieniać ich kolejność). Wyszukiwał też samoczynnie odmienne kanały regionalne TVP-3 z Mux3 z innych niż mój główny (Św. Krzyż) nadajników nawet jeśli ich odbiór był kiepski (poklatkowany).

W instrukcji nic na ten temat nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości telewizorów jest opcja automatycznej aktualizacji listy kanałów. Odbiorniki aktualizują się ok. 3-4 nad ranem (bez włączania). Jest to funkcja użyteczna dla laików, ale niejednokrotnie powoduje umieszczanie na liście niechcianych kanałów, (np. o gorszych parametrach) i powoduje bałagan na liście. Najczęściej taką funkcję da się wyłączyć, ale bywa ukryta w menu pod trochę dziwnymi hasłami.. Panasonic ma np. tak, że po wyłączeniu tej opcji tv nadal się aktualizuje, ale nie umieszcza automatycznie nowych kanałów na liście. Po włączeniu odbiornika ukazuje się komunikat o nowych kanałach i pytanie czy zaktualizować. Wszystkim tym którzy są w zasięgu sygnału z kilku nadajników, trochę orientują się w temacie i wiedzą co i skąd dolatuje do ich anteny, radzę wyłączyć funkcję automatycznej aktualizacji i zawsze programować tv ręcznie.

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U was też po zeskanowaniu częstotliwości MUX-a 8 dodało wam 15 nowych kanałów z czego 11 to jakieś "test-y". Nie rozumiem dlaczego to się znalazło, jak na MUX 8 miały być tylko 4 nowe kanały. A tu wywaliło dodatkowych jakiś 11 testowych z tej częstotliwości MUX-a 8. Czy to jest związane z tym, że ten MUX nadaje z zastępczego systemu antenowego?

Po zeskanowaniu musiałem ręcznie poprzesuwać kanały na swojej liście no i ręcznie usunąć po kolei tych 11 "testów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam . mam pytanie  jestem okolo 45 km od stacji  Krynice  wczoraj robiłem przeszukanie na dekoderze i niestety  te cztery nowe kanaly  nie wchodzą .Jaka moze byc przyczyna,  mam antenę kierunkową  . Dodam ze po kolejnym przeszukaniu oprócz tych 23 kanałow weszły kanały zakodowane  typu : TVP seriale ,posat film itp. Pozdrawiam . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz antenę tylko na UHF, to nawet ze wzmacniaczem możesz nie złapać sygnału 45 km od nadajnika. Tym bardziej że póki co nadaje on ze zmniejszoną mocą z systemu rezerwowego.Wejdź w menu instalacyjne odbiornika i na programowaniu ręcznym sprawdź czy cokolwiek łapiesz na k.8. Szerokość pasma na tym kanale powinna być ustawiona na 7 MHz.

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, mam problem ze znalezieniem dobrej jakości sygnału TV. Korzystam z anteny Opticum AX-700. Do tej pory nie było problemu z odbiorem, ale kilka dni temu przeprowadziłem się na ulicę Słonecznikową (drugie piętro). W kierunku Krynic w linii prostej nic mi nie zasłania sygnału, po drodze jest jedynie Carrefour i obok maszt z nadajnikiem sieci Plus. Czy te obiekty mogą powodować zakłócenia?

Edytowane przez Krzycho.
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

http://l24.lt/pl/kultura-pl/item/339530-transmisja-kanalu-lrt-lituanica-dla-litwinow-mieszkajacych-w-polsce

 

Od jesieni tego roku Litwini mieszkający w Suwałkach będą mogli oglądać program telewizyjny LRT Lituanica – informuje się w podpisanej trójstronnej umowie między Ministerstwem Łączności, Litewskim Narodowym Radiem i Telewizją (LRT) oraz Litewskim Centrum Radia i Telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...