Skocz do zawartości

DVB-T w woj. Podlaskim


kamil_nowacki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No nareszcie jakieś pozytywne informacje o DVB-T w naszym regionie :smile: Pewnie w Białymstoku (a na pewno wieczorami) odbiór tego muxu będzie luuuz. Jeśli w Supraślu (okolice B-stoku) analog śmiga świetnie nawet przez cały dzień ze zwykłego "drutu", to odbiór cyfrowy już na pewno jest możliwy bez żadnych zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Grodna nadają sygnał w kompresji MPEG4. Poniżej fragment oryginalnej wiadomości.

"1 сентября в Гродно появилось цифровое телевидение. С 1 сентября этого года на РТПС в Гродно введен в эксплуатацию цифровой телевизионный передатчик стандарта DVB-T для эфирной трансляции программ: “Первый канал”, “ОНТ”, “Лад”, “СТВ”, “РТР-Беларусь”, “НТВ-Беларусь”, “8 канал” и “Мир” в цифровом пакете (стандарт сжатия MPEG-4/AVC) на частоте 42 ТВК мощностью 1,0 кВт." Link do strony http://www.brtpc.by/news/93/ Mapa nadajników DVB-T http://www.brtpc.by/files/mapdvb.jpg Z mapki wynika, że nadają jeszcze sygnał DVB-T z Brześcia na kanale 51 z mocą 2 KW.Link do informacji: http://www.brtpc.by/services/television/digital/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tym co lubią poeksperymentować z odbiorem naziemnej telewizji DVB-T podaje koordynaty nadajnika telewizyjnego w Grodnie (53st.42min.5,9sek. N 23st.49min.19,66sek.E). Eksperymentowałem z różnymi wzmacniaczami w antenie siatkowej. Pozytywne rezultaty uzyskałem z wzmacniaczem WA-501S-3, SWA-9501 i SWA-49 (chyba najlepszy z tych wymienionych). Z wzmacniaczem LNA-177 odbiór był zdecydowanie słabszy niż z poprzednio wymienionych. Jakość odbioru przy pogodzie mżystej lub przy padającym drobnym deszczu była często lepsza niż przy ładnej słonecznej pogodzie. Do nadajnika mam około 90 km i dlatego często sygnał jest zbyt słaby by odbiór odbywał się bez zakłóceń. Może ktoś kto eksperymentował z odbiorem TV na granicy zasięgu sygnału cyfrowego podzieli się swoimi doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykaz litewskich MUX-ów DVB-T znajduje się na stronie: http://www.openbox.info/?page_id=998 ,

MUX LRTC-1(multiplex z litewskimi kanałami ,10 kanałów): LTV, LTV2, LNK, TV3, TV1, BTV, TV 6, Info TV, Liuks!,3+ jest nekodowany, pozostałe 3 są kodowane,odbiór przy granicy z Polską MUX LRTC-1 jest możliwy na kanałach: 39(Mariampol) i 47(Alytus, Druskieniki).

Natomiast informacje o białoruskim MUX-ie DVB-T zawarte są na stronie: http://www.brtpc.by/services/television/digital/ , ten multiplex (MUX) zawiera 8 kanałów w MPEG-4/AVC;

1.BT-1 - (Первый канал)

2.STV - (СТВ)

3.ONT - ( ОНТ)

4.ŁAD - (Лад)

5.NTV Białoruś - (НТВ-Беларусь)

6.Mir - (Мир)

7.RTR Białoruś - ( РТР-Беларусь)

8.Kanał-8 - ( 8-канал)

aktualnie przy granicy z Polską aktywne są 2 nadajniki;

GRODNO-----kanał 42-----moc 1 kWt-----średni zasięg 50 km-----polaryzacja---H

BRZEŚĆ------kanał 51-----moc 2 kWt-----średni zasięg 48 km-----polaryzacja---H

do końca 2009 roku planowane jest uruchomienie nadajnika DVB-T w SWISŁOCZY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tj. 20.11.2009 natrafiłem na Mux DVB-T zawierający takie kanały 1. TV Polonia, 2. Nickelodeon, 3. Fashion TV 4. Vh1, 5. EuroNews, 6. Discovery Travel and Living 7. 4 Multimania 8. Eurosport2 9. BBC Prime, 10. Balticum ) na kanale 47. W przeciwieństwie do Mux z Grodna nawet przy bardzo słabym sygnale jest cyfrowy spis nadawanych audycji (guide) z możliwością programowania nagrywania. W momencie "złapania" na TV Polonia był program Hity z satelity, na Nickelodeon był AVATAR, na Fashion TV był program Fashion Week, na Vh1 był All time hits, na EuroNews był program Economia, na Discovery był Jon & Kate Plus 8, na 4 Multimania program po rusku Pokaznik Dino. Gigantyjski Szyk, na Eurosport2 program Free Ride, Word Tour in Russia, na BBC - Antiques Roadshow, na Balticum był TV Scrialas Nusikaltimu ikalciai (Italija, 2005) N-7. Spis kanałów jest inny niż podany wcześniej. Ciekawi mnie co to za stacja to nadaje. Prawdopodobnie trafiłem na jakieś tropo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wreszcie udało mi się złapać litewską DVB-T. W ok. Augustowa, ale udaje mi się tylko na kanałach 33 i 44. Myślę, że z Kowna. TV znajduje kanały ale już z oglądaniem jest problem, na kanale 33 pokazuje brak sygnału, natomiast na 44 są prawie wszystkie zakodowane, ogladałem tylko bbc world. I też zanika sygnał. Nie mogę nic złapać z Druskiennik, chociaż analogowa TV działa bez problemu. Muszę jeszcze poeksperymentować z anteną. Nie ma natomiast żadnych problemów z białoruską DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam!! Jestem z Suwałk, mam odbiornik francuski, który pierwotnie powinien działać we Francji jako TNT. Jest to odbiornik CGV Premio ST3. We Francji odebrało mi 24 kanały. Teraz w Suwałkach chciałbym odebrać białorusie i litewskie DVB-T, jednak nie znajduje na kanałach na których moi poprzednicy coś znaleźli nie odebrało nic. Czy może wpływ na to ma że w ustawieniu wyszukiwania kanałów nie ma takich krajów docelowych jak Polska, Litwa, czy Białoruś. Czy ktoś mógłby mi pomóc w tej materii?? Będe wdzięczny. Chciałbym dodać że analogowo kanały litewskie i białoruskie odbieram prawie idealnie a czasami udaje mi sie z kaliningradu coś z kaliningradu złapać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! W dniu 21 maja został uruchomiony nadajnik DVB-T w Swisłoczy/Białoruś/ na 21 kanale o średnim zasięgu w promieniu 46 km,osobiście narazie z powodu braku anteny nie sprawdzałem możliwości odbioru w Białymstoku. Jestem ciekaw jaki jest odbiór z tego nadajnika w woj. podlaskim, czekam na wasze spostrzeżenia i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie da się tak jednoznacznie stwierdzić czy wzmacniacz będzie potrzebny czy nie. Wiele czynników może mieć na to wpływ. Odległosć jest już co prawda znacząca ale nie ma reguły. Wszystko zależy od ukształtowania terenu pomiędzy Tobą a nadajnikiem. Jeśli już to polecam LNA-177.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...