Skocz do zawartości

Rezygnacja z n-ki


psawczuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam umowe do konca marca 2009 (ok. 120zl / miesiac) czy jest jakis sposob na rezygnacje przed koncem umowy bez ponoszenia kosztow / kar.

Widzialem watki sugerujace rozwiazanie kiedy n-ka usunela jakis kanal z oferty. Czy to prawda? Czy sa jakies kanaly ktore usuneli ostatnio?

Czy skorzystac z kruczka 'na usuniete kanaly' pomimo ze od usuniecia minelo troche czasu?

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje ci czekac do końca umowy, a pismo możesz wysłąc już w styczniu...

Przed końcem umowy nie zerwiesz jej bez poniesienia kary, a w przypadku rezygnacji bo jakiś kanał usuneli to jest mozliwość w ciągu 14 dni od zniknięcia lub podania oficjalnego info przez operatora... Z tym tylko że kanał który znika musi byc w twoim opłacanym pakiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie musisz czekać na zmianę cennika/ no raczej w górę niż w dół/.Wypowieddzenie wyślij listem poleconym /koniecznie/i po paru dniacch zadzzwwoń do boku i spytaj się czy dotarł. Ja swego czasu nie miałem kłopotów ale na forach były głosy,że próbowano wmówić abo., że do nich żaden list nie dotarł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam wszystkich przed "n"! Trudno się z nimi rozstać... Umowa kończyła mi się w sierpniu 2008, wysłałem pismo już w maju - wydruk z kompa, że chcę zakończyć umowę w ustawowym terminie (koniec sierpnia). Na początku września zdałem sprzęt (Nbox PVR) i było ok aż do otrzymania fakturki za wrzesień! Pewnie zacierali ręce przez cztery miechy, bo wymyślili, że nic z tego: nie złożyłem odręcznego podpisu, jak mnie poinformowała pani z infolinii.

Machnąłem szybciutko następne pisemko wypowiedzenia umowy z różnymi wersjami podpisu (krótki, długi...) i napisałem co myślę o takim traktowaniu klienta (ale grzecznie!).

W ostatnich dniach października otrzymałem pismo, że moja reklamacja(!!!!) nie może zostać uwzględniona, a jeśli nie chcę przedłużać umowy to należy złożyć odpowiednie pismo i odczekać następne trzy miesiące...

Dziwnym trafem nie zauważyli, że to było przecież pismo, w którym żądałem właśnie zerwania umowy! Aby okradać mnie dalej przyjęli, że to jakaś reklamacja... a ja pragnę nadal płacić za sygnał, którego nawet nie mam czym odbierać.

Wysłałem następne pismo już beż żadnych komentarzy (nauczyli mnie szbko odpowiedniej kultury). Teraz czekam na potwierdzenie terminu zakończenia batalii - z pewnością coś jeszcze wymyślą!

Już wyłuskali mnie na dodatkowe pięć miesięcy, a gotów jestem się założyć, że to nie koniec.

Zostałem z premedytacją okradziony! I to wszystko dla kilkuset zł... Wstyd dla takiej poważnej korporacji!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czekać jak fanatycy n na Ciebie naskoczą :D Swoją drogą takie numery robi chyba każda platforma.Jak ja rezygnowałem z N - przy pierwszej podwyżce z 10zł na 16 podnieśli pakiety których nawet nie miałem/ale posłużyło mi to za pretekst do wypowiedzenia/to problemów nie miałęm żadnych.Pewnie jeszcze nie umieli postępować w takich sytuacjach i nie przeszli szkolenia jak robić w h....klientów :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem a nce nie jest tak że w umowie nie ma podanych kanałów jakie są w pakietach? Ponadto chyba w regulaminie jest zapis że w zastrzegają sobie prawo do usunięcia programu z w sumie wszystkich powodów - taki właśnie zapis żeby nie można było zrezygnować jak jakiś kanał wyłączą - podobnie jak zdaje się jest w aster w przypadku kanałów analogowych - a przynajmniej swego czasu było (jak zamienili ludziom polsat sport na tvp sport).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zebys sie nie zdziwil analog-mann jak bedziesz mial dalej sygnal i wiazaca umowe... przeczytaj regulamin gdzie masz wyraznie napisane, ze jesli nie wypowiesz na miesiac przed okreslonym minimalnym czasem umowy umowa staje sie umowa na czas okreslony...

... (chodziło Ci zapewne o umowę na czas nieokreślony) którą to można także wypowiedzieć, ale już okres wypowiedzenia wynosi trzy miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem a nce nie jest tak że w umowie nie ma podanych kanałów jakie są w pakietach? Ponadto chyba w regulaminie jest zapis że w zastrzegają sobie prawo do usunięcia programu z w sumie wszystkich powodów - taki właśnie zapis żeby nie można było zrezygnować jak jakiś kanał wyłączą - podobnie jak zdaje się jest w aster w przypadku kanałów analogowych - a przynajmniej swego czasu było (jak zamienili ludziom polsat sport na tvp sport).

Nieważne czy w umowie sawypisane kanały w pakietach czy nie. Każda zmiana zawartośi pakietu to zmiana umowy i zgodnie z polskim prawem możesz umowę wypowiedzieć bez konsekwencji. Z kablówką też. Mogą cię w pismach nawet sądem w Strasburgu straszyć - gó*no mogą w tym przypadku.

@lechma. W tej umowie, a dokładniej w regulaminie, masz napisane czarno na białym w jaki sposób masz wypowiedzieć umowę i w jakim terminie. Wystarczyło przeczytać, napisać wypowiedzenie a nie zerwanie umowy i odręcznie podpisać. Tak jak każdą inną umowę czy ważny dokument. Wysłać pocztą poleconym za potwierdzeniem odbioru i tyle. Miałbyś spokój i potwierdzenie. Nie musiałbyś szukać wtedy szukać pocieszenia na forum od delikwentów widzących wszędzie fanatyków n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam mala zagwozdke, zamowilem n w zeszlym roku pod koniec grudnia, sprzet przyszedl w styczniu i w okolicach 5-10 stycznie aktywowalem enke. teraz pytanie, umowa ktora ma trwac 12 mcy jesli liczona od koncowki grudnia czy od poczatku stycznia? zastanawiam sie czy mam wypowiedziec z koncem roku czy z koncem stycznia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam mala zagwozdke, zamowilem n w zeszlym roku pod koniec grudnia, sprzet przyszedl w styczniu i w okolicach 5-10 stycznie aktywowalem enke. teraz pytanie, umowa ktora ma trwac 12 mcy jesli liczona od koncowki grudnia czy od poczatku stycznia? zastanawiam sie czy mam wypowiedziec z koncem roku czy z koncem stycznia?

 

 

Umowa liczona jest Od Daty aktywacji Dekodera, wypowiedzenie na miesiąc przed końcem umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A umowa to jakiś ściśle tajny dokument którego na oczy nie widziałeś?

nie nie jest. mam ja nawet przed soba ale nie ma tam odpowidzi na moje pytanie.

jakby to bylo dla mnie tak oczywiste jak dla Ciebie to bym o to nie pytal. zreszta jak widac Morhun ma odmienne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam. Jestem Nowy, mam nadzieję że dużo się dowiem i z czasem też będę mógł coś pomóc.

Ale przejdę do rzeczy. Podłączam się pod temat, ponieważ też jestem zainteresowany rezygnacją z N.

Ale po koleji.

Podpisałem umowe z N 23-12-2006 roku. Umowa obowiązywała na okres 15 miesięcy.

Ale 31-01-2008 roku, wziąłem udział w promocji :HBO 3 miesiące w Prezencie". Tak więc z godnie z rozmową telefoniczną, która miała miejsce w tym dniu, umowa o świadczenie usług została przedłużona o kolejne 12 miesięcy.

Tak więc moja niewiedza polega na tym iż nie wiem tak naprawdę do kiedy jestem związany umową z N. Czy 15 miesięcy od podpisania pierwszej umowy, tj. 23-12-2006 + 12 misięcy wynikające z późniejszej promocji zpodpisniem aneksu, czy też może umowa trwa do 31-01-2008 + 12 misięcy???

Jak rozumiem, w wypadku umowy na czas określony moja rezygnacja na piśmie powinna być przedstawiona drugiej stronie misiąc przed zakończeniem trwania umowy??? I jeszcze jedna BARDZO WAŻNA prośba. Jak powinno wyglądać takie pismo o rezygnację z dalszego podpisania umowy i co dokładnie powinno się tam znaleźć żeby ludzie z N-ki nie odrzucili tego pisma.

 

Z góry dziękuje za pomoc i serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...