Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie się to w głowie nie mieści, że można teraz opluwać swoich kolegów. Co do Holeckiej to uwierzycie, że kiedyś byłem jej fanem? Przecież to była taka fajna babka. Na forum TVP zbieraliśmy newsy o niej, nawet była nieoficjalna strona. Teraz to dla mnie dziennikarskie dno, poziom najgorszy z możliwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro masz z tego jakąś radość to proszę bardzo. Ja w ogóle mało ostatnio oglądam TVN 24, Fakty owszem ale kanałów informacyjnych nie jestem w stanie długo oglądać. Owszem w ostatnich dniach wyjątkowo więcej, ale tylko dlatego że siedzę w domu przez obecną sytuację.

Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@falcon wg Ciebie to manipulacje. Pownienieś to napisać. Jesteś fanem tego co teraz wyprawiają w Wiadomościach- twoja sprawa. Ja cały czas powtarzam, że w Faktach TVN nie widziałem  osobistego atAaku na dziennikarzy TVP.  A uwierz że o takiej Pani Holeckiej czy o takim Pani Ziemcu i tego co muszą czytać z promptera można by też dużo powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ipo napisał:

Nie mówię tu o poglądach, ale o poziomie dziennikarskim, o standardach i przestań czynić to co robicie wiecznie czyli porównujcie do innych. W pompie mam Olejnik, nie lubię jej, nie oglądam. 

O czym ? Jakich standardach?  Dziennikarze są od kreowania rzeczywistości a nie od standardów. W TVP zmienił się szef z polityka PO na polityka PIS i cała tajemnica. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mad85 napisał:

O czym ? Jakich standardach?  Dziennikarze są od kreowania rzeczywistości a nie od standardów. W TVP zmienił się szef z polityka PO na polityka PIS i cała tajemnica. 

TVP kreuje jednak własną rzeczywistość i jest ona oderwana od całej reszty. Widać prywatne kanały jednak jakieś standardy zachowują. Przynajmniej niektóre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bartas_20 napisał:

@falcon wg Ciebie to manipulacje. Pownienieś to napisać. Jesteś fanem tego co teraz wyprawiają w Wiadomościach- twoja sprawa. Ja cały czas powtarzam, że w Faktach TVN nie widziałem  osobistego atAaku na dziennikarzy TVP.  A uwierz że o takiej Pani Holeckiej czy o takim Pani Ziemcu i tego co muszą czytać z promptera można by też dużo powiedzieć.

Ktoś coś napisał krytycznego o TVN- fan TVP. To jest właśnie manipulacja. Ciebie bolą ataki na dziennikarzy TVN ,,a szczucie Radwańskiej w TVN już nie. i broniłeś tego. Ogromny osobisty zawód . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok naprawdę nie chce mi się pisać o Radwańskiej bo znowu nas pousuwają.  Ja tylko pisałem, że nigdy w Faktach nie słyszałem aby atakowano ją za poglądy a ty twierdziłeś że właśnie za poglądy a jedynie za niefortunną wypowiedź. I zakończmy ten temat.  

@falcon życie mnie nauczyło, że nie warto z agresywnymi fanatykami jednej strony wchodzić w dyskurs.

Ja nie jestem fanem TVN. Ale niestety ile razy próbuje choć przez chwilę"Wiadomości"  i musze wysłuchiwać, że właściwie żyję w najlepszym kraju na świecie i nasz rząd jest tak fantastyczny i bezbłędny i bez żadnej złej przeszłości i o wiedzy na każdy temat, i reszta świata to dno,  i TVP rządzi  w kazdej materii lepsza od innych to przepraszam ale to nie jest żadna alternatywa dla żadnych innych stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bartas_20 napisał:

@mad85 rozumiem,że słowa o kreowaniu rzeczywistości to ironia?

Jaka ironia ? To prawda. Takie jest zadanie mediów. Czy masz na świecie choć jedną stacje która daje suche informacje ? Nie. Taką samą informacje możesz sprzedać na 10 sposobów kreując widza. Ba zobacz sobie na te paradokumenty czy telenowele jak one przemycają treści polityczne. 

Za mediami stoją ogromne koncerny, państwo to też ogromny koncern można powiedzieć i wyobrażasz sobie aby dali dziennikarzom wolną rękę. Ja pominę Polskę ale wyobrażasz sobie aby w Niemczech chwali AFD w publicznych mediach ? No nie. Życie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bartas_20 napisał:

 

Ja nie jestem fanem TVN. Ale niestety ile razy próbuje choć przez chwilę"Wiadomości"  i musze wysłuchiwać, że właściwie żyję w najlepszym kraju na świecie i nasz rząd jest tak fantastyczny i bezbłędny i bez żadnej złej przeszłości i o wiedzy na każdy temat, i reszta świata to dno,  i TVP rządzi  w kazdej materii lepsza od innych to przepraszam ale to nie jest żadna alternatywa dla żadnych innych stacji.

Mam podobnie gdy usiłuję oglądać "Fakty TVN"  podzielając właściwie tu negatywne opinie o "Wiadomościach". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mad85 tak masz niestety rację, natomiast czy uważasz, że tak powinno być. Oczywiście, że jest inaczej, no nie wyobrażam sobie, zeby któraś stacja obiektywnie mówiła o ludziach, którzy głoszą jakieś skrajne, niebezpieczne hasła. Natomiast nie można siać jakiejś totalnie oderwanej od faktów rzeczywistości.  Osobiście znam osoby, które są wręcz fanatykami jednej opcji,  i oni wszyscy co do jednego wypowiadają się takimi samymi hasłami co można zauważyć na paskach i w materiałach TVP. Zadnych innych argumentów. I to jest straszne, bo tak rzeczywiście kreują skrajną rzeczywistość. 

@wislok i  ok i to jest twoje zdanie. Nie trzeba oglądać "Faktów". Jest więcej alternatyw od obu tych programów.

Miałem przyjemność kiedyś chodzić na takie zajęcia jak " etyka dziennikarstwa" i przykre jest to, że nic co tam uslyszałem nie ma odzwierciedlenia w dzisiejszych mediach. Różnych dodam.

Edytowane przez bartas_20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ipo napisał:

TVP kreuje jednak własną rzeczywistość i jest ona oderwana od całej reszty. Widać prywatne kanały jednak jakieś standardy zachowują. Przynajmniej niektóre.

Nie zachowują. One kreują swoją rzeczywistość. Jednym ona się podoba drugim nie. Najbliżej do tego na pewno jest Polsatowi ale też przecież nie robi on tego z idealistycznych względów tylko dbając o swój interes.

 

@bartas_20 taki niestety jest świat, świat nie jest idealny, kiedyś walczyli mieczem dziś mediami. Dlatego nie można podążać za tym, a samemu myśleć. Beton polityczny wszędzie jest taki sam i on oczekuje określonych rzeczy, tych samych, tylko w drugą opcje. Beton PO niczym nie różnicy się od betonu PIS. Beton czyli ten najbardziej zajadły elektorat. Zmieniają się tylko okoliczności.

 

Prosty przykład, gdy TVN zrobił materiał o wizycie Hołowni na cmentarzy to kogoś by to z jego twardych widzów interesowało ? No nie, reakcja by była zupełnie inna. To samo TVP, gdyby zrobiło to Hołowni to reakcja by był inna niż o Kaczyńskim. A to w sumie ta sama rzecz, ten sam fakt, a jak zupełnie inaczej przedstawiony. Najśmieszniejsze jest to, że ludzie się o to pokłócą.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się zastanawiam o co to darcie łacha? Dlaczego co niektórym tak ciężko przyznać, że TVN jest anty PiS i zaklinają rzeczywistość, nabijając dziesiątki stron w tym temacie?  Przykładowo, wszyscy w Stanach wiedzą, że NBC jest anty Trump i nikt nie bije piany z tego powodu, próbując robić z tej stacji wzór apolityczności. Mówiąc brutalnie; TVN jest taką samą ladacznicą jak TVP tylko ma innego alfonsa. Dopóki politycy będą rozdawać stołki w mediach publicznych(TVP, PR), dopóty będą stronnicze. Za jednej władzy bardziej, za innej mniej, ale nigdy nie obrócą się przeciwko politykom, którzy w danej chwili trzęsą tą instytucją.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, śmiechu warte napisał:

Cały czas się zastanawiam o co to darcie łacha? Dlaczego co niektórym tak ciężko przyznać, że TVN jest anty PiS i zaklinają rzeczywistość, nabijając dziesiątki stron w tym temacie? 

To jest bardzo proste, bo jedni i drudzy uważają, że ich stacja jest przykładem obiektywizmu.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat jest taki jak mówisz, niestety tak. I ja mogę trochę zrozumieć, że TVP nie krytykuje PIS bo jej widownia by się od nich odwróciła. Ale sami to tak jak powiedziałeś wykreowali, niestety na zamówienie. Ale właśnie od mediów publicznych oczekiwałbym,  rzetelnej jak najbliżej obiektywizmu informacji. Mogą okładać się stacje prywatne. Ale publiczne, za które płacą wszyscy w taki czy inny sposób, nie powinny uciekać się do tak perfidnych ataków.

Zobacz jednak, ze to nie TVN podał pierwszy, że Kaczyński był na Powązkach, tylko gazeta FAKT.  Oni to oczywiście wykorzystali, zrobili z tego temat dnia, ale TVP z TVN zrobiła temat na 4 dni. I to tylko dlatego, że śmieli skrytykować "posła". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, bartas_20 napisał:

Ale wlaśnie od mediów publicznych oczekiwałbym,  rzetelnej jak nabliżej obietywizmu informacji.

Nie ma czegoś takiego, wróćmy choćby do wydarzeń w Kolonii na sylwestra ile tam lat temu i jak niemieckie media się zachowały ? On tak jak chcieli politycy i to nawet te prywatne. U nas jest wojna dlatego, że przez wiele lat media nie były spolaryzowane, dlatego dziś te różnice są podkreślane. Za mediami stoi różny kapitał, a ten kapitał ma też zawsze swoje potrzeby. Ten kto płaci wymaga. Co byś nie robił, w jakim zawodzie nie pracował jesteś zależny od swojego szefa, a on od swojego, a ten od tego który daje kasę. Ja tam zawsze się śmieje jak ktoś mówi o obiektywizmie dziennikarzy, wiem choćby jak to wygląda współpraca klubów piłkarskich z dziennikarzami i dokładnie tam samo jest z polityką i innymi dziedzinami. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. 

 

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zauważę,że za rządów drugiej strony wszystkie główne media były w rękach tej opcji . Teraz nie podoba Ci się narracja TVP wlączasz TVN. Ja przez 5 lat nie miałem takiej alternatywy. Teraz przynajmniej jest pluralizm zdecydowanie większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ chodzi CI o te kukły naszych polityków? Nie przypominam sobie jakichś akcji z ARD i ZDF., możesz przytoczyć( choc to pewnie będzie jako off-top i nas pokasują). Kapitał prywatny a publiczny to co innego. Mnie nie interesuje co robi TVRepublika, TVN czy Polsat w tym przypadku. One mogą mówić co chcą.  Tak jak mówię, nie chodzi mi o to , ze mają krytykować rząd od razu( choć są takie sytuacje gdzie powinni przynajmniej wspomnieć o tym), ale na takie akcje co ostatnio nie powinno być w publicznej stacji miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam,że zasady dziennikarskie - rzetelność , obiektywizm powinny obowiązywać każdego dziennikarza niezależnie od tego czy pracuje w medium publicznym i prywatnym.  

Oczywiście akcja z TVN-em nie powinna mieć miejsca, moim zdaniem to nie nadaje się do programu informacyjnego, zresztą to jest główny problem programów informacyjnych,że mają one charakter publicystyczny. Jednakże to nie pierwsza tego sytuacja - nie pamiętam już za co-ale w "Wiadomościach" atakowano przez kilka dni z rzędu Bogusława Chrabotę, naczelnego "Rzeczpospolitej", więc przepraszam wszystkich, ktorzy poczują się zawiedzeni - ta obecna sytuacja nie jest bezprecedensowa w tym programie informacyjnym.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tak tu dopowiem: z Bogusławem Chrabotą sprawa wyglądała tak, że o nim wspominano kilka dni z rzędu w lutym 2019 w cyklu materiałów, które można zatytułować "Komu przeszkadza silna telewizja publiczna?". Akurat w tym czasie "Rzeczpospolita" wypuściła sondaż o rzetelności mediów i tam TVP była oceniona najgorzej. Pamiętam nawet, że w jednym z materiałów wspomniano, iż dziadek Chraboty był żołnierzem Armii Czerwonej.
Tak jak więc @wislok wspomniał - to, z czym mamy do czynienia od czterech dni, nie jest nowością, a raczej kolejną odsłoną czegoś, co ma miejsce od kilku lat. Kojarzą mi się też w pamięci obszerne materiały o Adamie Michniku, w których manipulowano na temat jego przeszłości opozycyjnej. Takich materiałów nie powinno się pokazywać w programie, który ma być informacyjny. W 2016 roku pisałem "jeśli redakcja Wiadomości chce robić publicystykę - niech przywróci Monitor, który miał właśnie bardziej publicystyczną formę". Podtrzymuję to i teraz, po 4 latach, zaznaczając, że nawet nie tyle chodzi mi o dokładne odtwarzanie programu zlikwidowanego półtorej dekady temu, a o to, by oddzielać informację od publicystyki (tak jak chociażby w Czechach, gdzie mamy informacyjne "Udalosti" oraz publicystyczne "Udalosti - komentare").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mad85 napisał:

Nie ma czegoś takiego

 

 

To dotyczyło obiektywizmu mediów publicznych. To ja mam prostą receptę na to. Skoro czegoś takiego nie ma i telewizja publiczna bawi się w komercyjną pod każdym względem, także tego politycznego okładania się pałką, ja osobiście nie mam nic aby sprzyjała określonej opcji politycznej, ale niech to robi za swoje prywatne środki. Póki to robi za środki publiczne, oczekuję jednak większego wyważenia w relacjach i zaprzestania tego brutalnego atakowania swoich oponentów, bo nie temu ma służyć, tylko informowaniu, a nie kreowaniu rzeczywistości. W USA nie udają że się da i wszystkie media są prywatne i jedne sprzyjają demokratom, drugie republikanom i jakoś z tym żyją !

9 godzin temu, wislok napisał:

 Teraz nie podoba Ci się narracja TVP wlączasz TVN. Ja przez 5 lat nie miałem takiej alternatywy. Teraz przynajmniej jest pluralizm zdecydowanie większy.

Ta sama uwaga co wyżej. Sam fakt że Kowalskiemu się coś nie podoba nie rozwiązuje problemu, gdyż na to nie podobanie się przeciętnemu Kowalskiemu zabiera się z kieszeni podatki i dotuje tą instytucję. Zatem w myśl ekonomicznej zasady, płacisz i wymagasz, w telewizji publicznej powinien być większy pluralizm.

To co teraz masz to nie jest pluralizm. Już to raz pisałem chyba, prezentujesz opinię o obiektywizmie i pluralizmie na podstawie swoich poglądów. To nie jest punkt wyjścia do dyskusji. Pluralizm to powinien być w mediach publicznych, a nie publiczne do relacji z prywatnymi.

 

Przykład BBC pokazuje że da się tak umocować telewizję publiczną, aby naciski polityków nie wpływały na jej opiniotwórczość w tak szerokim zakresie.  Problemem jest jednak brak poszanowania dla prawa przez polityków i tworzenie ustaw na kolanie, obchodzenie prawa, w celu osiągnięcia własnych korzyści. Tak przecież zmieniły się władze telewizji publicznej. Zmieniono umocowanie prawne i kompetencje instytucji kontrolujących zarząd i osób go wybierających, a w zarządzie zasiadają czynni politycy w ostatnich latach. Ba zlikwidowano przecież konkurs i w zasadzie na początku to partia wskazała Prezesa. Czy to jest pluralizm? Czy może powinny kierować tą instytucją jednak szanowani ludzie kultury i mediów w swoich ostatnich latach stroniący od polityki?

 

W ramach pluralizmu w mediach komercyjnych mamy TVN, gdzieś po środku Polsat vs Trwam, Republika, W Polsce.

Wszystkie komercyjne poza Trwam są kodowane. W telewizji naziemnej mamy dostępne wyłącznie TVP Info, oraz Trwam. Zatem przyjmując tok rozumowania na chwilę o pluralizmie prezentowany przez @wislok w telewizji naziemnej ta część społeczeństwa która nie dysponuje z różnych względów abonamentem płatnej telewizji jest pozbawiona pluralizmu. 30 minutowe wydania serwisów informacyjnych nie zapełniają skali jakie daje całodobowy kanał zajmujących się polityką. A to bardzo niezdrowe dla demokracji.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...