Skocz do zawartości

Technisat Digit S2-CD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hyh już nie mam sił do tego tunera. Znikają programy z listy programów :/ Teraz często wyskakuje takie coś:

 

navigatoryh2.th.pngthpix.gif

 

TV używam rzadko a jak już chcę popatrzeć to takie akcje się dzieją. Nie wiem czy na jopny egzemplarz trafiłem czy po prostu taki jego urok :/

 

 

 

EDIT:

 

Jest jakaś możliwość, by listę programów jakoś zapisać, by po zresetowaniu ustawień fabrycznych programy były tak jak sobie je poustawiałem przed ? bo nie mam zamiaru po resecie znów po kolei każdy program na nowo ustawiać:/ Jest tego zbyt dużo :/

A zapewniali, że technisaty takie bezawaryjne :/

 

 

EDIT:

 

Teraz to ani na tv przejść nie mogę, bo coś się pokićkało i mi radio weszło na listy tv

 

fmph3.th.png

 

Zawsze jak ustawiałem tuner na odbiór Radia to było kolorowe tło a teraz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 grudnia 2008 w fabryce TechniSat Digital w Obornikach Śląskich pod Wrocławiem wyprodukowany został 100.000 zestaw Telewizji na kartę. W zestawie TNK znajduje się cyfrowy odbiornik satelitarny TechniSat Digit S2-CD oraz starter TNK wraz z kartą CONAX.
Zastanawia mnie czy to oznacza ze, jak zostanie sprzedany ten stutysięczny dekoder, czy to będzie oznaczać ze jest 100000 użytkowników TNK??? Czy tez będzie ich więcej ze względu na to ze karta jest sprzedawana oddzielnie i jeszcze jedna wątpliwość. Czy w tej liczbie zostały policzone również same karty czy tylko same zestawy???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie mam najnowsze, chyba się z tym uporałem i była to wina złego ustawienia konwertera. Obróciłem konwerter trochę i już żaden problem nie występuje a i poziom dB się podniósł znacznie choć wcześniej i tak był średnio 50%'owy tfu tfu :)

Bankowo to ptaszyska siadały na nim i ściągnęły go swoim ciężarem ciut w dół, bo konwertera aż tak nie przykręcałem w razie dostrajania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny nie tylko na tym forum sprawdza się zasada że zanim zaczniesz psioczyć na jakiś sprzęt to na samym początku sprawdż swój zestaw antenowy bo to jest zazwyczaj przyczyna kłopotów z odbiorem programów jak i działaniem samego tunera.

Najlepsza metoda ustawienia anteny dla laika to podłączenie do zestawu antenowego tunera analogowego i gdy osiągniecie czysty obraz bez tak zwanego śniegu tuner cyfrowy będzie działał a moc jak i jakość sygnału będzie zbliżona do maksymalnej jaką można wydusić ze sprawdzanego zestawu. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z góry przepraszam że wypalam tak z innej beczki ale jestem zainteresowany kupnem monoblocka Opticum Premium LMP-02F do Technisata S2 CD z kartą TNK, chciałbym się dowiedzieć czy z tym monoblockiem przejdę poprawnie pierwsze kroczki tzn. ustawienie anteny, aktualizację oprogramowania, pobieranie listy kanałów itp itd. Słyszałem że ten technisat wymaga przy pierwszej instalacji pierwszego portu przypisanego to hotbirda, jednak nikt nie potrafi mi odpowiedzieć na to pytanie żaden sprzedawca np. z allegro. W jednym sklepie nawet sprzedają taki monoblock wraz z zestawem tnk i anteną ale sami nie wiedzą czy poprawnie działa to wszystko przy pierwszej instalacji. Na zadawane pytania po prostu uciekają z gadu lub po prostu nie odpisują na maile. Miałem dzwonić ale pomyślałem że szkoda kasy bo i tak pewnie nic ciekawego mi nie powiedzą... W hollex'ie też zadawałem pytania o produkt jednak nikt nie odpisuje od czterech dni, więc pomyślałem że napiszę tu i poproszę o pomoc :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma to znaczenie przy instalacji nie wiem, przypuszczam, że nie, ale nie pamiętam - może ktoś inny z tu obecnych wie? Proszę podpowiedzieć ;) Natomiast później nie ma żadnego problemu aby DiSEqC uaktywnić - wystarcza zajrzeć do Ustawień anteny w menu Ustawienia (piszę z pamięci, więc mogą być inne nazwy), ustawić DiSEqC na włączony, wybrać odpowiednie pozycje satelitarne i zatwierdzić zielonym przyciskiem na pilocie. Po zmianach może wywalić się lista kanałów - jeśli to nastąpi - pozoztaje przeprowadzić standardową instalację i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z góry przepraszam że wypalam tak z innej beczki ale jestem zainteresowany kupnem monoblocka Opticum Premium LMP-02F do Technisata S2 CD z kartą TNK, chciałbym się dowiedzieć czy z tym monoblockiem przejdę poprawnie pierwsze kroczki tzn. ustawienie anteny, aktualizację oprogramowania, pobieranie listy kanałów itp itd.

Słyszałem że ten technisat wymaga przy pierwszej instalacji pierwszego portu przypisanego to hotbirda,

 

Witam

-Tak zgadza się .

I dla tego w Konwerterze wewnątrz przełącznik DiSEqC musi być ustawiony jako 1 na HB.

Jeżeli kupisz ten http://www.skymedia.pl/0sklep/product_i ... cts_id/352

To będziesz musiał pierwsze programowanie tunera czy aktywację wykonać u znajomych którzy mają antenę ustawioną tylko na HB . Tuner się zaprogramuje domyślnie i właściwie. Następnie podłącza się ten monoblok i kombinuje w menu tunera.

Ale po co się męczyć i stresować jak można kupiś od razu właściwy konwerter ktury na pozycję 1 ma przypisanyy HB.

Ja dzwoniłem do kilku sprzedawców , do małych sklepików tam są ludzie którzy od lat sprzedają i montują SAT i od razu wiedzieli o co pytam.

Ja od dwóch tygodni używam konwertera monoblock.

Do wyboru jest kilka firm.

Ja mam ten http://omega-tv.net/?p=productsMore&iPr ... dlp-40mono

Inverto WHITE TECH uniwersal monoblock LNB HDTV DVB-S2 compliant IDLP-40MONO (3-lata gwarancji)

Ten działa http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=27&id=804 i jast chwalony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to dla mnie już bez różnicy na której pozycji jest hotbird w tym monoblocku jeśli da się przełączyć wszystko w menu :smile: chciałbym tylko wiedzieć czy potem bez problemu ustawię sobie swoją antenę tak żeby mi odbierała kanały z hotbirda i z astry (pewnie już nie ustawię anteny z monoblockiem posługując się starym analogowym tunerem?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja swój talerz z monoblockiem ustawiałem na hotbirda z podłączonym analogiem . Wcześniej wybrałem na analogu Tvn żeby szybko znaleźć pozycję satelity i ustawić czaszę. Astry mój dekoder nie widział bo nie ma przełącznika . Po ustawieniu Tvn z HB podmieniłem tunery i w menu wybralem satelitę ASTRA 19,2 i dalej ustawiał już tuner :brawo:

Proste

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...