Skocz do zawartości

Technisat Digit S2-CD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa pytania do użytkowników Technista:

1.Czy tuner dobrze współpracuje z TV w formacie 16:9 – przełącza automatycznie format obrazu w telewizorze przy zmianie programu z 4:3 na 16:9?

2.Czy jest w jakiś sposób okrojony przez TNK? Działaja funkcje SiehFern, można dowolnie posortować ulubione, czy ma wyświetlacz i timer?

 

Odpowiedż na pierwsze pytanie - tak - te funkcje automatycznie dostosowują obraz do telewizora.

Odpowiedż na drugie pytanie - jest lista wszystkie kanały i jedna lista ulubionych którą można sortować do woli nie martwiąc się przy tym że dekoder się zawiesi lub wystąpią inne usterki tak jak w Echostarach CP. Wyświetlacza brak timer jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

w piątek 14 listopada zakupiłem ten dekoder.Po aktywacji karty która aktywowała się ok.1 godziny przyszły mi uprawnienia odbioru (od 1listopada do 30 listopada). Mam pytanie czy w związku z tym te wszystkie programy na doładowanie będę miał 2 tygodnie krócej, czy też może te 3 miesiące będą liczone od początku grudnia.Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w piątek 14 listopada zakupiłem ten dekoder.Po aktywacji karty która aktywowała się ok.1 godziny przyszły mi uprawnienia odbioru (od 1listopada do 30 listopada). Mam pytanie czy w związku z tym te wszystkie programy na doładowanie będę miał 2 tygodnie krócej, czy też może te 3 miesiące będą liczone od początku grudnia.Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

wg mnie uprawnienia będą liczone od dnia aktywacji czyli od 14 listopada 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dzisiaj aż 2 razy bez powodu znika mi dzwięk na tym dekoderze :( od 12 Pazdziernika wszystko było w porządku a teraz się chrzani :/

U mnie też dziś zniknął.

Po zaniku było słychać ciche piszczenie, próbowałem wybrać inny kanał to zgasła dioda na tunerze. Dopiero wył/wł odbiornika pilotem pomogło.

Mieliście też takie objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja miałem wczoraj taką sytuację, że oglądam tv a tu nagle pyk, światełko w tunerze zgasło, obraz był, nie dało się zmieniać programów, tak jakby pilot nie reagował, na tunerze też nie dało się zmieniać programów ręcznie, po chwili tak jakby się zresetował i zaczął działać. Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wczoraj taką sytuację, że oglądam tv a tu nagle pyk, światełko w tunerze zgasło, obraz był, nie dało się zmieniać programów, tak jakby pilot nie reagował, na tunerze też nie dało się zmieniać programów ręcznie, po chwili tak jakby się zresetował i zaczął działać. Dziwne.

Dokładnie to samo, dodatkowo jeszcze zamiast głosu w tv cichy pisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy wam tuner aktualizował przy instalacji jakieś oprogramowanie? Bo mi nie a myślałem, że będzie jakieś oprogramowanie dostępne do aktualizowania (w opcjach do aktualizacji nie wyszukuje żadnych nowych). Widocznie to wina Software.

 

Jeszcze jedno pytanko, czy wy też tak macie, że przy wyłączeniu dekodera w sprzęcie audio słychać głośne bum? Mam wieżę HI-FI podłączoną poprzez chinche z bocznych wyjść audio z tunera.

Denerwujące to jest, mam sprzęt audio ustawiony np na 50% głośności i jak wyłączam TNK to ten dźwięk BUM jest tak zbasowany, że wszystkim dookoła trzęsie :/ Muszę zawsze ściszać lub wyłączyć wcześniej Hi-Fi.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy wam tuner aktualizował przy instalacji jakieś oprogramowanie?

Nic nie aktualizował po włączeniu. Mam wgrane najnowsze, bo sprawdzałem.

 

Jeszcze jedno pytanko, czy wy też tak macie, że przy wyłączeniu dekodera w sprzęcie audio słychać głośne bum?

Tu nie potwierdzę, bo nie używam tego złącza w tunerze, ale podobny objaw mam jak podłączam komputer do wieży. Wtedy to wina niestykającego przewodu cinch, który wpinam do przejściówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko, czy wy też tak macie, że przy wyłączeniu dekodera w sprzęcie audio słychać głośne bum? Mam wieżę HI-FI podłączoną poprzez chinche z bocznych wyjść audio z tunera.

Denerwujące to jest, mam sprzęt audio ustawiony np na 50% głośności i jak wyłączam TNK to ten dźwięk BUM jest tak zbasowany, że wszystkim dookoła trzęsie :/ Muszę zawsze ściszać lub wyłączyć wcześniej Hi-Fi.

 

Pozdrawiam.

Napięcie dochodzi do sprzętu i dlatego jest te "BUM" - normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy wam tuner aktualizował przy instalacji jakieś oprogramowanie?

Nic nie aktualizował po włączeniu. Mam wgrane najnowsze, bo sprawdzałem.

 

Ja jak włączyłem tuner to pojawił się komunikat, że jest nowa wersja oprogramowania i czy aktualizować. Zaktualizowałem od razu potrwało to z 5 min zmian w nower wersji nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy wam tuner aktualizował przy instalacji jakieś oprogramowanie? Bo mi nie a myślałem, że będzie jakieś oprogramowanie dostępne do aktualizowania (w opcjach do aktualizacji nie wyszukuje żadnych nowych). Widocznie to wina Software.

Najnowsze oprogramowanie to 1117 i aktualnie zdecydowana większość dekoderów dostępnych w punktach sprzedaży takowe posiada... Pewnie trafiłeś właśnie na egzemplarz wyprodukowany już po zmianie wersji softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne problemy z tym dekoderem to wyskakiwanie jakiejś ramki a także mylenie numeru programu w tym przypadku pokazuje "O" a prawidłowy numer to 14.

 

Screen

 

tvncnbcst0.th.png

 

Dodam, że ramka występuje często na różnych programach. Gdy wyskakuje to nie można zmieniać programu, tak jakby dekoder się wieszał (ale wizja dalej działa, nie zatrzymuje obrazu jak to ma miejsce przy słabej jakości sygnału) aż do wciśnięcia przycisku na pilocie "ok" wtedy z listy programów można wybrać dany program. Nie jest to wina złego ustawienia anteny, bo antena jest ustawiona dobrze.

 

Ma ktoś też taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...