Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Brak miejsca ja nowe kanały jak zwykle, albo dadzą MANGO2 HD :lol2:  Ciekaw jestem po co parę dni temu udostępnili ten kanał w jakości HD skoro i tak znika z oferty z Polski?

We Wrocławiu w analogu ubyło kilka programów, pojawiły się plansze informacyjne. W cyfrze póki co brak zmian.

A ile masz w sumie kanałów analogowych we Wrocławiu? Ile kanałów aktywnych, a ile kanałów z planszami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Z działu utrzymania klienta dostałem następującą propozycję:

SuperBox + kanały Eleven + Internet 60Mb/s + 6mies. CanalPlus za darmo = 70zł./mies. przy umowie na 2 lata

Dodam, że dotychczas miałem jedynie internet z MM i telewizję NC+, ale złożyłem wypowiedzenia obu firmom. 

 

1. Czy według was to dobra oferta czy może da się jeszcze coś ugrać?

2. W obliczu fuzji z UPC lepiej zostać przy 2-letniej umowie czy walczyć o 12mies.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Z działu utrzymania klienta dostałem następującą propozycję:

SuperBox + kanały Eleven + Internet 60Mb/s + 6mies. CanalPlus za darmo = 70zł./mies. przy umowie na 2 lata

Dodam, że dotychczas miałem jedynie internet z MM i telewizję NC+, ale złożyłem wypowiedzenia obu firmom. 

 

1. Czy według was to dobra oferta czy może da się jeszcze coś ugrać?

2. W obliczu fuzji z UPC lepiej zostać przy 2-letniej umowie czy walczyć o 12mies.?

Ja to co mam w sygnaturce od wczoraj mam za 75 zł w umowie na 12 msc. Dodatkowo na 2 miesiące full HBO z HBOGo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak będzie wyglądała zamiana posiadanych pakietów w MM na pakiety obowiązujące w UPC?

Tylko ci, którzy podpiszą nową umowę z UPC, będą korzystać z pakietów Max HD, Select HD, Start HD lub Start. Dla osób, które zdecydują się pozostać na warunkach, jakie miały w sieci Multimedia - nic się nie zmieni. Oczywiście do momentu zakończenia umowy zawartej z MM, później będzie przymusowa migracja. :wink:

Jak to technicznie zostanie rozwiązane? Otóż operator utworzy paczki uzupełniające - w których umieści kanały, których nie ma w ofercie UPC, a które były oferowane abonentom MM. Właściwie tak już robi od dawna. U mnie np. nadawana jest paczka uzupełniająca ofertę przejętej sieci Net-Sat. Do wszystkich kanałów z tej paczki ja jako abonent UPC nie mam dostępu (tzn. mogę je wyszukać, ale nie mam uprawnień do ich odbioru). Ponadto w sieci nadawane są np. kanały Universal czy 13 Ulica, do których abonenci UPC także dostępu nie mają.

Nie liczcie, że UPC zmigruje kogoś do swoich pakietów, utrzymując abonament, który płaciło się w MM. :wink:

 

nie ma możliwości podtrzymania pakietu MM na sieci UPC, chyba ze operator zbuduje specjalnie dla przejętych klientów pakiety które mieli, ale to mało prawdopodobne.

Bardzo prawdopodobne, wręcz powiedziałbym pewne - patrz wyżej. :smile:

 

Ja uważam ze jesli dojdzie do przejęcia MMP przez UPC to będzie wyglądało tak.Kto ma umowę z MMP i nie chce przechodzić od razu do UPC to jedzie do konca umowy na starych warunkach ale bez otrzymania kanałów od UPC.Natomiast ten kto będzie chciał przejść będzie negocjował indywidualne warunki..

Dokładnie tak. :smile:

 

Czy ktoś orientuje się, czy w UPC puszczają w sieć MUXy? U mnie nie ma żadnego, a przydałby się jako taki mały multiroom.

W UPC nie są retransmitowane MUX-y naziemne. Jest natomiast tzw. pakiet Start, w którym nadawane są w formie niekodowanej (ale w standardzie DVB-C) kanały z oferty MUX-ów 1-3 + kilka dodatkowych kanałów. Od jakiegoś czasu pakiet ten nie jest jednak rozwijany - np. brak w nim kanałów z MUX-8. UPC doszło do wniosku, że i na bezpłatnych naziemnych kanałach można próbować zarabiać i oferuje je dopiero w najwyższym swoim pakiecie (Max HD). :lol2:

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ci, którzy podpiszą nową umowę z UPC, będą korzystać z pakietów Max HD, Select HD, Start HD lub Start. Dla osób, które zdecydują się pozostać na warunkach, jakie miały w sieci Multimedia - nic się nie zmieni. Oczywiście do momentu zakończenia umowy zawartej z MM, później będzie przymusowa migracja. :wink:

Jak to technicznie zostanie rozwiązane? Otóż operator utworzy paczki uzupełniające - w których umieści kanały, których nie ma w ofercie UPC, a które były oferowane abonentom MM. Właściwie tak już robi od dawna. U mnie np. nadawana jest paczka uzupełniająca ofertę przejętej sieci Net-Sat. Do wszystkich kanałów z tej paczki ja jako abonent UPC nie mam dostępu (tzn. mogę je wyszukać, ale nie mam uprawnień do ich odbioru). Ponadto w sieci nadawane są np. kanały Universal czy 13 Ulica, do których abonenci UPC także dostępu nie mają.

Nie liczcie, że UPC zmigruje kogoś do swoich pakietów, utrzymując abonament, który płaciło się w MM. :wink:

 

Czy firma UPC specjalnie dla klientów zrobi paczki uzupełniające, jakie w tej chwili ma multimedia? Jedni mają 190kanałów, inni 160 kanałów, 150,135, 119, itd? Multimedia ma różnorodną ofertę i nie sądzę aby UPC bawiło się w coś takiego jak udostępnianie pakiecików. Może im się to opłacało przy przejmowaniu małych sieci, ale raczej nie zrobią tego z multimedią, bo technicznie tego nie ogarną.  UPC puści w kabel swoje pakiety dla wszystkich jednakowe. Tutaj trzeba mieć również na uwadze infrastrukturę sieci (brak światłowodów) u obecnych klientów multimedia w dosyle sygnału do stacji czołowej danej miejscowości. Takie jest moje zdanie a czas pokarze jak będzie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tim@jakie warunki masz w UPC?

Jeszcze jadę na WRU XX. Po zakończeniu okresu zobowiązania raczej zostanę na bezterminówce (licząc się z automatyczną podwyżką + 5 zł wynikającą z regulaminu promocji oraz dodatkowo podwyżką max + 8 zł w ciągu roku wynikającą z OWU), bo aktualnie oferty z działu utrzymania klienta nie są już tak dobre jak kiedyś. :sad:

 

Czy firma UPC specjalnie dla klientów zrobi paczki uzupełniające, jakie w tej chwili ma multimedia? Jedni mają 190kanałów, inni 160 kanałów, 150,135, 119, itd? Multimedia ma różnorodną ofertę i nie sądzę aby UPC bawiło się w coś takiego jak udostępnianie pakiecików. Może im się to opłacało przy przejmowaniu małych sieci, ale raczej nie zrobią tego z multimedią, bo technicznie tego nie ogarną.  UPC puści w kabel swoje pakiety dla wszystkich jednakowe. Tutaj trzeba mieć również na uwadze infrastrukturę sieci (brak światłowodów) u obecnych klientów multimedia w dosyle sygnału do stacji czołowej danej miejscowości. Takie jest moje zdanie a czas pokarze jak będzie. :wink:

Prosta sprawa, ale może wyjaśnię dokładniej. Kanały, które dublują się w ofercie UPC i Multimedia, będą nadawane dla klientów MM z tych MUX-ów UPC, z których my teraz korzystamy. Natomiast te kanały, których nie ma w UPC a są w ofercie MM, będą nadawane z dodatkowo utworzonych MUX-ów. UPC nie będzie musiało robić jakichś specjalnych pakietów. Po prostu abonenci MM będą mieli nadane uprawnienia do tych kanałów, które odbierali w swojej sieci. My natomiast będziemy mieli uprawnienia tylko do tych kanałów, które są w oficjalnej ofercie UPC. Zyskacie na pewno na liczbie kanałów HD, bo raczej wątpię, aby UPC chciało się specjalnie nadawać duble SD dla klientów z wybrakowaną ofertą. :smile:

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo (najdalej w przyszłym roku) płatni operatorzy kolejny raz namieszają w pakietach DTV. Będą kombinowali w jaki sposób "uatrakcyjnić" swoje cudowne oferty.

Przymusowy abonament RTV i nieodwracalny odpływ części abonentów do DVB-T będą tego przyczynami. Jeśli tego nie zrobią to obudzą się z ręką w nocniku. Spodziewajcie się więc nowych "pakietyzacji" w niedługim czasie.  :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRU XX to "Wielka Rewia Usług XX" - prawdopodobnie najlepsza dotychczasowa oferta utrzymaniowa UPC. :wink:

Tutaj masz przykładowy archiwalny regulamin: http://www.upc.pl/pdf/upc_regulamin_promocji_wielka_rewia_uslug_xx_2014-1_od20151201.pdf

Można było zbudować sobie paczki 2 lub 3 usług w bardzo korzystnej cenie. :smile:

Regulamin promocji mówi, że cena usługi telewizyjnej po zakończeniu okresu zobowiązania automatycznie wzrasta o 5 zł. Natomiast OWU to "Ogólne Warunki Umowy" i w nich UPC zastrzegło sobie, że może abonentowi raz w roku podwyższyć opłatę abonamentową maksymalnie o 8 zł. Czyli w skrajnie niekorzystnym przypadku, po zakończeniu promocji WRU XX, abonament może wzrosnąć o 13 zł. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam raczej skromny pakiet 3 usług (TV, Internet i telefon) - bez pakietów premium (Canal+, HBO czy Eleven). Ile za to płacę, to nie ma znaczenia. Raz, że tej promocji już i tak nie ma, a dwa - daleko mi do pakietu, który abonujesz. :wink: Nie ma zatem nawet czego porównywać. W UPC teraz jest parcie na Horizon i ten dekoder starają się wciskać abonentom. Myślę, że w momencie przejęcia MM zostaną przygotowane przez UPC specjalne (korzystne cenowo) promocje, aby zachęcić abonentów MM do jak najszybszej migracji. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem na MM GO dodali TVN7. Jeszcze niedostepny u mnie. Macie strefe dzieci?

Edytowane przez Barti
Nieco niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem.. Od czerwca jestem "szczęśliwym" posiadaczem internetu 120Mbit i wszystko by było pięknie gdybym te 120 osiągał. Teraz moje wyniki to 70-90mbit downloadu i ok 15 uploadu. Czasem się zdarzy że wyciągam pełne 120 (na speedteście czasem nawet 122) ale ogólnie mam ogromne problemy ze stabilnością downloadu (większość czasu mam do 100mbit ale częściej 70-90). Wcześniej miałem łącze 60Mbit i takiego problemu nie miałem. Zawsze było nawet ponad 60 bez różnicy o której porze robiłem testy. Pisałem do biura obsługi i twierdzą, że wszystko jest okej. Nawet gdy technik przyjechał nic nie stwierdził - bo i dziwnym trafem wtedy miałem prawidłowe wyniki. Macie jakieś rady? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...